כעס במועצה האזורית חבל אילות על תוכנית הצמיחה לנגב המזרחי שהותירה אותם בחוץ

מאת: רותם נועם ● 13/5/2022 11:23 ● ערב ערב 3068
בהחלטת ממשלה שהתקבלה לאחרונה אושר סיוע ממשלתי לערי הנגב המזרחי בגובה 400 מיליון שקל באמצעות מימון פרויקטים בתחומי התשתיות, תחבורה, חינוך ורווחה ● אלא שמההחלטה הודרו יישובי רמת הנגב, ערבה תיכונה וחבל אילות, מה שהוביל למכתב חריף בחתימת שלושת ראשי המועצות ● ברגע האחרון הוכנס סעיף שנועד להרגיע את הרוחות
כעס במועצה האזורית חבל אילות על תוכנית הצמיחה לנגב המזרחי שהותירה אותם בחוץ
''אין אנו חושבים שהיה נכון לפצל מלכתחילה בין ההתיישבות הכפרית ליישובים העירוניים''. ד

תוכניתו של יאיר לפיד לעידוד הצמיחה בנגב הצליחה לעורר עליו את ראשי ההתיישבות במועצות האזוריות רמת הנגב, ערבה תיכונה וחבל אילות, לאחר שאלו מצאו עצמם מחוץ לתוכנית שעתידה להקצות 400 מיליוני שקלים לצורך עידוד ההתיישבות בנגב באמצעות תמיכה במגוון פרויקטים בתחומי התשתיות, תחבורה, חינוך ורווחה. מהתוכנית שאושרה ייהנו בעיקר ישובים עירוניים כערד, דימונה, ירוחם, מיתר, שגב שלום ומצפה רמון.

מי שזעמו על ההחלטה, ואף הוציאו הודעה משותפת ברוח זו, הם ראשי המועצות, ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת חובב, מאיר צור, ראש המועצה ערבה תיכונה וראש המועצה האזורית חבל אילות ד"ר חנן גינת, בה נכתב: כי ״החלטת הממשלה על התוכנית לעידוד צמיחה דמוגרפית ופיתוח כלכלי בר קיימא ביישובים באזור הנגב המזרחי לשנים 2022-2026 כפי שהובאה במתכונתה המקורית, הייתה רעה בתכליתה בשל הזנחת עשרות יישובי ואלפי תושבי המרחב הכפרי של הנגב המזרחי. עם זאת, אנו מברכים על תוספת הסעיף שמבטיח כי תובא הצעה מקבילה עבור הרשויות האזוריות ומודים לשרים על כך".
עוד הוסיפו ראשי המועצות: "אין אנו חושבים שהיה נכון לפצל מלכתחילה בין ההתיישבות הכפרית ליישובים העירוניים, אך כעת יש לקוות כי הצעה זו תובא בהקדם האפשרי לשולחן הממשלה, ולתמוך ברשויות האזוריות, שאיבדו בשנים האחרונות עשרות מיליוני שקלים מתקציבן השנתי השוטף, ופגיעה בהן היא פגיעה קשה ביכולת של הנגב לצמוח ולהתקדם".
עוד הוסיפו השלושה:  "לא ייתכן שהחלטה שנועדה לחזק את ההתיישבות במרחב תזניח את עשרות היישובים ואלפי התושבים העוטפים את ההתיישבות העירונית, ומתפרשים הרבה מעבר אליה.
"אנו קוראים לכם ולשרי הממשלה לעצור בדחיפות את ההחלטה ולהעביר אותה רק אם יתקבלו התיקונים הנדרשים לשילוב ההתיישבות הכפרית במועצות האזוריות בנגב המזרחי”.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת