רצו לזכר הנופלים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: יהודה בן יתח ● 13/5/2022 12:13 ● ערב ערב 3068
מספר שיא של כ – 400 משתתפים לקחו השנה חלק במירוץ ''רצים לזכרם באילת'' שהתקיים ביום הזיכרון לחללי צה''ל ● מאחורי היוזמה באילת - מאמנת הריצה והכושר אוריאן הרץ, שמנצחת על האירוע בהתנדבות זו השנה השישית ● כעת מקווים הרצים כי בשנה הבאה, סוף סוף, תיתן העירייה את חסותה למרוץ, שיצא גם הפעם לדרך בלי כל סגירות כבישים וללא ליווי משטרתי
רצו לזכר הנופלים
''אני מאמינה שכבר בשנה הבאה העירייה תיקח על עצמה חסות לאירוע''. משתתפי המרוץ השנה

בשנתו השישית של המרוץ "רצים לזכרם באילת", מירוץ שמזניק לדרך אלפי רצים בכל הארץ באותה שעה במהלך יום הזיכרון לחללי צה"ל, נרשם הפעם מספר שיא של משתתפים באילת, שהגיע לכ– 400 רצים ורצות. בין המשתתפים היתה קבוצה גדולה של תלמידי בית הספר 'גודלווטר', בראשותה של המנהלת אפרת זקס, שגם דאגה לחולצות לתלמידיה, וקבוצה ענקית של אגודת בני אילת בכדורגל שחתמה על ייצוג מרשים במירוץ העממי.

גם השנה, כמו בחמש השנים הקודמות, מי שעמדה מאחורי היוזמה באילת ואירגנה את המרוץ בהתנדבות, הייתה אוריאן הרץ, מאמנת הכושר והריצה, שלא מוותרת על הארגון, אך הופתעה מההיענות הגדולה מצד הרצים וההולכים. האירוע שיצא לדרך מרחבת אום רשרש ונמשך עד לריף הדולפינים, מרחק של כשישה קילומטרים, אינו מירוץ תחרותי, אלא מירוץ עממי, המזמין את הבאים לרוץ לזכרם של חללי העיר בה הוא מתקיים. 

 

משמאל אוריאן הרץ, קרן אלימלך קסוס ושני זרקה 


המרוץ נפתח בשיר קצר שהקריאה הרץ ובקטע קריאה קצר שהקריאה שני זרקה, אלמנתו של מיכאל בן סעדון ז"ל, שנרצח בפיגוע במרכז איזידור. לאחר שירת התקווה יצאו הרצים וההולכים לדרך. גם הפעם נתרמו מאות בקבוקי השתייה לרצים על ידי אליאב לוי, הבעלים של פאדיס ואיציק חיון, מנהל סניף טמפו באילת. למרות כמות הרצים הגדולה ולמרות שראש העירייה אלי לנקרי הגיע לברך את הרצים, גם השנה עדיין לא לקחה עיריית אילת חסות על המרוץ המרגש והרצים נאלצו לרוץ ללא סגירת כבישים וללא תיחום צירים. "אני מאמינה שכבר בשנה הבאה העירייה תיקח על עצמה חסות לאירוע", הבטיחה אוריאן שרואה במרוץ חשיבות עליונה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש