יואב איגרא: הפסדתי למעלה מ-60 מיליון שקל על הרפסודה הלבנה

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 27/1/2023 02:46 ● ערב ערב 3104
היזם יואב איגרא הודה השבוע כי הוא כעוס. ''הופתעתי מפסיקת ביהמ''ש'', הוא אומר בראיון ל'ערב ערב באילת' יום לאחר שביהמ''ש דחה את בקשתו והורה לו לציית לצו הפינוי שהוציא המשרד להגנת הסביבה לרפסודה הלבנה באילת ● ''עוד לא עיכלנו את פסק הדין. קשה מאוד לעמוד בבית המשפט מול גופים כמו רט''ג כשאתה מולם כיזם. הגופים הסביבתיים טעו בכמה מהעובדות'', הוא אומר ● ומצהיר: ''הסטנו את עיקר פעילותנו העסקית מישראל לטורונטו”
יואב איגרא: הפסדתי למעלה  מ-60 מיליון שקל על הרפסודה הלבנה
עדיין לא החליט אם לגרור, למכור או לפרק במקום. איגרא על רקע הרפסודה הלבנה

קשה שלא לסמפט את יואב איגרא, יזם בנשמתו, וגם אחד התופס עצמו כאקולוגי וירוק, אף שיש שיחלקו עליו. באמתחתו מלון הרודס אותו יזם תכנן והקים, אבל גם מפח נפש נוסף בדמות המלון שביקש להקים בבקעת תמנע, ושגווע לפני שנתיים, לא לפני שמותג כ"עמק ססגון", במהלך מאבק סביבתי שצלח. עוד בטרם התאושש איגרא מההפסד בן ה-25 מיליון שקל שהוא טוען שהשקיע בתוכניות המאושרות למלון לאורך השנים, אותם הוא תובע כיום מהמדינה, וכבר נחתה עליו דרישת המשרד להגנת הסביבה, ובהמשך גם של רט"ג, לפנות את הרפסודה הלבנה העוגנת בצמוד למרינה של אילת כבר ארבעה עשורים. "עומד כלי 40 שנה באותו מקום ולאף אחד זה לא מפריע, איפה היו רט"ג, למה פתאום הם נזכרים רק אחרי שאני מבקש אישור לבצע תיקונים לקראת השמשה שלה? אני כעוס ואני חושב שפסק הדין לא היה נכון", הוא אומר השבוע.

האם תבקשו צו עיכוב ביצוע זמני עד להכרעה בערעור שתגישו?
אנחנו למדים כרגע את פסק הדין ובוחנים את האופציות.

אחרי שני פרויקטים שנעצרו בשל טענות לפגיעה באיכות הסביבה, זה פוגע במוטיבציה שלך כיזם?
כיזם אתה יודע שיש דברים שמצליחים ויש דברים שלא מצליחים. רצינו לעשות דברים יפים, לבנות אטרקציה עבור הופעות זמר עברי, יכולנו לעשות פרויקטים בתל אביב ובירושלים, אבל בחרנו ללכת לעשות דברים קצת יותר מסוכנים, זה היה עם הרבה רצון להפריח ולעשות דברים שאחרים לא רצו לעשות, עשינו את זה מתוך ציונות, וכנראה שאנחנו משלמים על זה." לאיגרא חשוב להדגיש, "לא פגענו בסביבה הימית. אין שם כלום בחוף הצפוני וכולם יודעים את זה", זאת אף שהשופטת בפסק הדין קבעה כי משתי חוות הדעת שהוגשו על ידי מומחים משני הצדדים, עולה מסכת עובדתית המבססת "שינוי ניכר" על החי והצומח באזור העגינה של הרפסודה.  

לאן פניך כעת?
אנחנו עובדים הרבה בטורונטו קנדה, ומעבירים כרגע את הדגש העסקי שלנו לחו"ל. 

בהנחה שזה סוף פסוק, החלטתם כבר האם תגררו את הרפסודה ותנסו למכור אותה או שתפרקו במקום, אירוע שגם אליו התייחסה השופטת שקבעה כי פירוק במקום יגרור פגיעה סביבתית נוספת
עדיין לא החלטתי. אנחנו פתוחים לכל הצעה. 

כמה עלתה לך הרפסודה לאורך השנים?
60 מיליון שקל מאז שרכשנו אותה מתשובה ב-2001 וזה בהערכה נמוכה של הדברים, שיפצנו את היכולות הימיות שלה, שילמנו ביטוח גבוה, שמירה, ארנונה במקום דמי עגינה והרשימה ארוכה. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש