בשל המלחמה הרפסודה הלבנה מקבלת ארכה בלתי מוגבלת לפינויה

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 17/11/2023 05:02 ● ערב ערב 3146
למרות שכל ההליכים שניהלה לבטל את ההחלטה לפנותה ממפרץ אילת נדחו, ולאחר שקיבלה ארכה מיוחדת ''בשל החגים'', שאמורה היתה לפקוע ב-8.10, יידחה סילוקה של הרפסודה הלבנה, שהוגדרה כמפגע חמור במפרץ אילת, למועד בלתי ידוע, לאחר שהמשרד להגנת הסביבה קבע כי פירוקה לא מתאפשר בימים אלו
בשל המלחמה הרפסודה הלבנה  מקבלת ארכה בלתי מוגבלת לפינויה
בינתיים לא הולכת לשום מקום. הרפסודה הלבנה

המשרד להגנת הסביבה הגיב לפניית 'ערב ערב' והודיע, כי פינויה של הרפסודה הלבנה שאמור היה להתחיל "אחרי החגים", קרי יום לאחר פרוץ המלחמה, נדחה לעת הזו לתאריך בלתי ידוע. על פי הודעת המשרד, "הצו שהוציא המשרד להגנת הסביבה אשר קיבל אשרור של שתי ערכאות משפטיות, עודנו בתוקף. בעלי הרפסודה הלבנה היו אמורים לפעול לתחילת פירוק המבנה ב-8 באוקטובר 2023 והמשרד נערך לבצע. בעקבות אילוצי המלחמה, ביצוע הפירוק לא מתאפשר בימים אלה, והוא יבוצע במועד שבו יתאפשר ביצוע פירוק הרפסודה הן מבחינה ביטחונית באזור והן מבחינת מצבת כוח האדם הנדרש לביצוע הפעולה.
כזכור, הרפסודה הלבנה אמורה היתה להתפנות מהמרינה של אילת כבר ב-1.8, לאחר שערעורה על החלטת ביהמ"ש השלום נדחה ואולם את מה שביהמ"ש סירב לאשר, הצליחה חברת הרפסודה הלבנה לקבל בהסכמה מהמשרד להגנת הסביבה, שנעתר לבקשת משטרת אילת והתיר לעכב את פירוקה עד לאחרי תקופת החגים. במענה לפניית 'ערב ערב' השיבו במשרד להגנת הסביבה, כי: "לאור בקשת משטרת אילת, ניתנה אורכה לבעלי הרפסודה לתחילת הפירוק לתחילת חודש אוקטובר - מיד לאחר חגי תשרי. המשרד להגנת הסביבה ופרקליטות מחוז דרום עוקבים מקרוב אחר התנהלות בעלי הרפסודה ויוודאו את ביצוע הצו להסרת הפגיעה בסביבה החופית".

כזכור, דחה ביהמ"ש המחוזי ב-16.3.23 את הערעור שהגישה הרפסודה הלבנה על פסק הדין בביהמ"ש השלום, שהורה לה להתפנות ממפרץ אילת עד ה-1.8 השופט אישר כי המדובר בגרוטאה סיכויי הסדרת השימוש בה נמוכים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש