קק''ל שוב מדלגת על אילת וחבל אילות

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 27/1/2023 02:33 ● ערב ערב 3104
אירועיה השנתיים של קק''ל מפוזרים מצפון ועד דרום, אך נעצרים בגבולות חבל אילות ואילת ● לאחר שנעדרה ממפת טיולי חנוכה, אילת לא תיקח חלק באירועים המתוכננים גם בט''ו בשבט ● קק''ל: ''רק לאחרונה נחתמה אמנת יער קהילתי במסגרתה תשקיע קק״ל תקציב בהכשרת יער הולנד כיער קהילתי והדבר כולל פעילויות שיתקיימו במקום במהלך כל השנה”ה
קק''ל שוב מדלגת על אילת וחבל אילות
ממתינים להכשרתו כיער קהילתי. יער קנדה

תושבי אילת כבר רגילים שהם מופלים לרעה בכל מה שנוגע למתן שירותים ציבוריים, אך בכל זאת, בכל פעם שאנחנו מגלים שמישהו מבשר על פרישת אירועים ארצית מצפון ועד דרום, אך נעצר בגבולות חבל אילות, הלב שוב נחמץ. קק"ל פרסמה השבוע את תוכנית האירועים שלה ברחבי הארץ לקראת ט"ו בשבט והבשורה לתושבי אילת וחבל אילות היא כי אף אחת מהפעילויות לא תקיימנה באילת. הפעילות הקרובה ביותר בדרום הארץ תתקיים ביער חצרים, אשכול אופקים וכן בדימונה, ערד וסורוקה בבאר שבע. 
אין המדובר בפעם הראשונה שאילת נעדרת מתוכנית הפעילות של קק"ל, כך לשל היה גם בחנוכה האחרון, אז יזמה קק"ל שורת פעילויות בכל רחבי הארץ, אך לא באילת וחבל אילות.

פנינו לקק"ל וביקשנו את התייחסותם לטענה. מקק"ל נמסר בתגובה: "קק״ל רואה חשיבות רבה בשמירה על היערות והסביבה ומעודדת פעילות ענפה סביבם, וכך עושה גם עם העיר אילת ועם חבל אילות. באילת רק לאחרונה נחתמה אמנת יער קהילתי במסגרתה תשקיע קק״ל תקציב בהכשרת יער הולנד כיער קהילתי והדבר כולל פעילויות שיתקיימו במקום במהלך כל השנה. זאת לצד קידום טיילת קק״ל בכניסה לעיר, שבילי הליכה ואופניים, הטיילת המדברית העתידית, פעילויות משותפות בט״ו בשבט  ועוד." עוד הוסיפו בקק"ל, "גם בחבל אילות, מתבצעות פעילויות במהלך כל השנה, כחלק מתכנית מעוף - תכנית חינוכית של קק״ל הכוללת סיורים של בתי ספר, פעילויות בתוך הקהילה הכוללות הפעלות מוסיקליות, סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים, הצגות בנושא סביבה ומחזור ועוד. פעילויות דומות מתקיימות גם במתנ״סים עבור הקהל המבוגר יותר. הציבור מוזמן להתעדכן בפעילויות השונות באתר האינטרנט של קק"ל.”

מעיריית אילת נמסר בתגובה: "הדרה? נהפוך הוא! בין העירייה לבין קק"ל יש שיתוף פעולה רב שנים. רק לאחרונה נחתמה אמנה להפיכת יער הולנד ליער קהילתי כולל מימון של קק"ל לשיפור התשתיות ולקיום פעילות במהלך כל השנה. בט"ו בשבט הקרוב יתקיימו נטיעות בפארק הצפרות בשיתוף קק"ל. חלק מהנטיעות יבוצעו על ידי בני נוער עם ניצולי שואה."


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת