ישיבת חירום של וועדת הרווחה למען בית רפאל

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 13/5/2022 11:13 ● ערב ערב 3068
ימים אחדים לאחר הודעתה של מנהלת בית רפאל, זילי גרוסמן, כי היא נאלצת להפסיק את העברת האוכל לבתיהם של 145 נצרכים, בשל בעיית שינוע, התכנסה בסוף השבוע ישיבת חירום של וועדת הרווחה בעירייה ● על הפרק -ניסיון לסייע לבית רפאל באירגון מתנדבים לשינוע וניסיון לייעל את משלוחי המזון ● ''אני מוכנה להמתין שבועיים לפיתרון ובלבד שכל הנטל לא יפול עלי'', מבהירה השבוע גרוסמן
ישיבת חירום של וועדת הרווחה  למען בית רפאל
''יש בעיר עוד גופים שאמורים להיות אחראיים ולסייע''. גרוסמן

בשבוע שעבר הודיעה מנהלת בית רפאל, זילי גרוסמן, שלאחר 22 שנים בהן היא מפעילה את בית התמחוי, הגיע הרגע בו היא נאלצת להרים ידיים ולומר עד כאן ולא בעניין חלוקת האוכל והכנתו, אלא בעיקר בשינוע האוכל פעמיים בשבוע (ימים ב, ה,) לבתיהם של 145 נצרכים שאינם יכולים להגיע לאסוף את האוכל בעצמם. 

 

"אני לא אוכל לישון בשקט"


לאחר שנתקלה בקשיים בלתי פוסקים ביוכלת לשמר מתנדבים שעסקו בשינוע מנות האוכל, הודיעה גרוסמן בשבוע שעבר שלא נותר בידה, אלא להפסיק את חלוקת האוכל לבתים, למעט 14 מנות שמחלק בית רפאל לקשישים אילתים שרק הם מוכרים על ידי הרווחה כזכאים לקבל אוכל לבתיהם ואגב כך, הרווחה גם משלמת בעבור שירות זה. 
"אני לא אוכל לישון בשקט כשאני יודעת שיש כל כך הרבה קשישים, חולים ונצרכים בעיר שלא יקבלו את האוכל לבתיהם, אבל לא נותרה בידי כל ברירה אחרת", אמרה גרוסמן שציינה גם, "בכל פעם אני מאיימת אבל לא יכולה לקיים את האיום, הפעם לא נותרה בידי ברירה".
מי שהבין את מצוקתה של זילי ולא היה מוכן לתת לעניינים להידרדר, היה ליאור לבקוביץ, חבר מועצת העיר, שגם הוא בין המתנדבים בבית רפאל בענייני שינוע. לבקוביץ החבר בוועדת הרווחה בעירייה מיהר לכנס ישיבת חירום בנושא הבעיה אליה נקלע בית התמחוי החשוב כל כך בפעילותו בעיר. 

 

“קוראים לזה התייעלות"


בישיבה, בה נכחו, בין השאר, מנהלת האגף לשירותים חברתיים, פרידה בן לולו ומנהלת האגף להתנדבות בעיריה, אמירה אדרעי, דנו הנוכחים בניסיון לנסות להוציא את נושא השינוע מידיה של גרוסמן ולנסות להפעיל בעצמם קבוצות של מתנדבים שיסייעו בנושא. עוד דובר על הצורך לערוך בדיקה ולמצוא האם באמת כל מי שמקבל את האוכל לביתו לא יכול להגיע בעצמו לאסוף את האוכל מבית רפאל והאם אין תושבים שמקבלים כפל אוכל מכמה גורמים בו זמנית. 
"קוראים לזה התייעלות", אומרת השבוע זילי, ומבהירה כי תמתין לתוצאות הבדיקות וההחלטות שיתקבלו כשבועיים, בזמן הזה ימשיך בית רפאל לדאוג לאוכל לנצרכים. לאחר מכן, מקווה זילי כי העומס יוסר מעל כתפיה. "אני עדיין לא מצליחה להבין איך בעיר כמו אילת רק 14 קשישים מוכרים ברווחה כזכאים לקבל אוכל לבתיהם", מדגישה זילי את הצורך שקיים לדעתה לבדוק שוב את הנושא. 
כך או כך, היא מבהירה השבוע: "יהיה לי קשה לחשוב שאולי יש מי שזקוק לאוכל עד הבית ולא מקבל אותו, אבל אני לא מוכנה עוד שכל הנטל יפול רק עלי. יש בעיר עוד גופים שאמורים להיות אחראיים ולסייע". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש