הטבלה לא משקרת – ארקיע וישראייר מאחרות סדרתיות

מאת: רותם נועם ● 15/5/2022 07:44 ● ערב ערב 3068
דוח של רשות שדות התעופה חושף את מה שכל אילתי יודע – השירות שאנו מקבלים מחברות התעופה ארקיע וישראייר הוא לא פחות ממחפיר, וכעת הוא נמדד גם במספרים ● מהדוח עולה כי בחודש מרץ השנה רק 46% מכלל 203 הטיסות שהוציאה ארקיע מנתב''ג לאילת נחתו בזמן, ורק 56% מ-195 הטיסות שהוציאה מאילת לנתב''ג נחתו בזמן
הטבלה לא משקרת – ארקיע וישראייר מאחרות סדרתיות

בחודש אפריל חל שיפור קל בנתוני החברה, עם 53% מ-198 טיסות החברה שיצאו בזמן מנתב"ג לאילת ו-57% מתוך 192 הטיסות שיצאו בכיוון ההפוך מאילת לנתב"ג ונחתו בזמן. 
בחברת ישראייר יכולים להתהדר הנתון טוב יותר בטיסות היוצאות מנתב"ג לאילת, אך החברה "מפצה" על כל הטוב הזה עם נתונים לא טובים בכיוון ההפוך מאילת לנתב"ג. החודש מרץ 93% מ-207 הטיסות של החברה מנתב"ג לאילת הגיעו בזמן, ואולם רק 67% מ-195 הטיסות שהמריאו מאילת לנתב"ג יצאו בזמן. באפריל הורע מצב החברה כאשר 82% מ-170 הטיסות מנתב"ג לאילת יצאו בזמן ורק 50% מ-159 הטיסות שיצאו מאילת לנתב"ג הגיעו בזמן.
בחברות מאשימים את המחזור בכוח אדם לעומת הביקוש הגבוה, אך הסיבות לכך נובעות גם ממספר המטוסים הנמוך העומד לרשותה של כל חברה (ארקיע בשל מצבה הכלכלי הרעוע היא החברה עם מצבת המטוסים הקטנה ביותר מבין שלוש החברות הישראליות כיום ולרשות ישראייר עומד רוב בקו מטוס קטן). במצב זה, על כל מטוס לבצע סבבי טיסה חוזרים וכך אחור בטיסה אחת גורר בהכרח אחור באלו שאחריה. גם שיבושי הטיסות בשל עיצומי טייסים בארקיע לא סייעו לאחוזי היציאה בזמן של טיסותיה. 
לצד האיחורים הרבים, שחלקם אורכים שעות ארוכות,  נרשמו גם לא מעט ביטולים של טיסות. כך בוטלו על ידי ארקיע ארבע טיסות לאילת בשבוע האחרון של חודש מרץ, ועשר טיסות באפריל (שש מהן באותו יום), שגם כך היה חודש עם מיעוט טיסות בשל החג. בישראייר בוטלו באותו חודש שמונה טיסות שמוזגו ממטוס קטן לגדול יותר, וזאת לאור הסטת מטוסים לקווים בינלאומיים, שהנם רווחיים יותר עבור החברה (הקו לאילת נחשב לגרעוני עבור ישראייר).


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש