איך אמנות יוצרת מרחב ועומק

מאת: ● 20/11/2021 07:24 ● ערב ערב 3043
לקראת האביב, עונה הנחשבת כתקופת השיפוצים והשדרוגים בבית, בעיקר בימים אלו בהם מבלים הרבה יותר בבית, יש משמעות גדולה למרחב האישי ♦ לפעמים יש תחושה שהחלל סוגר עלינו, יש צורך להרגיש מרחב פתוח וגדול יותר, למרות שפיזית זה לא תמיד מתאפשר
איך אמנות יוצרת מרחב ועומק

מאת: לילך הניג שמול ושלומית אורן השותפות במיזםSnirSo-Art בחברת שניר

לילך הניג שמול,  מעצבת הבית של חברת שניר אומרת: "תופתעו לגלות שהצבת אמנות בבית  יכולה לעשות פלאים. אמנות יכולה להגדיל את החלל ולתת תחושה מרווחת יותר. דרך אחת היא שימוש באמנות דיגיטלית, שיכולה ליצור  אשליה של פתח לעולם אחר". 

שלומית אורן שותפה במיזם Snir SoArt אומרת: "המסך בבית משמש לתכנים רבים ומגוונים  אך יכול גם  להוות ציור מרהיב של יצירת אמנות אשר תשנה את כל הפרספקטיבה של החלל ולייצר עומק, צורות אשר יהוו שער לעולם בעל מימד מרהיב אחר שלא הכרנו". 
כיום השימוש במסך לאמנות ידוע, וגם המסך אינו חייב להיות מסך בעל צורניות רגילה ושכיחה של מלבן. קיימות צורות שונות של מסכים, אפשרות לחיתוכים שונים ויצירת זוויות מיוחדות ומעניינות עליהן ניתן להקרין יצירות שונות המגיעות מעולמות וטכניקות אמנות שונים לחלוטין, ההשראה יכולה להיות צבעי מים, שמן  או יצירות מודרניות לחלוטין. 

 

ציור מרהיב יכול לייצר עומק ולשנות פרספקטיבה של חלל
להציב בחלל אמנות שמדברת עם אדריכלות

 

טיפ חשוב:  דווקא הצבת  מסך במקומות פחות צפויים כמו במטבח או על חזית ארון, יכולה ליצור אשליה של הגדלת החלל, בשימוש בעבודת וידאו מתאימה וישנן אף עבודות המייצרות וידאו ארט של אובייקטים כגון שטיח אשר יכולות להיות גורם מעניין ומסקרן בחלל. 
דרך נוספת מעניינת וחדשנית הינה שילוב אובייקטים בחלל אשר הם תולדה של עולם העיצוב והאמנות יחדיו. אובייקטים אלו משקפים את החלל שמסביב אבל בה בעת מדברים אמנות ועיצוב באמצעות הצורניות המיוחדת ועירוב החומרים.
טיפ אפשרי הוא שימוש במראות להרחבת החלל הוא טריק ידוע, החוכמה לעשות את זה עם סטייל וייחודיות. פה באים לעזרה יוצרים מוכשרים שמשלבים משטחי מראה ביצירות שלהם ונותנים לחלל מראה מתוחכם יותר.  
עולם האמנות מספק השראה משמעותית לאובייקטים, המתבטאת בבחירת הצבעים המודרניים, בעוד שהאובייקטים הם נצחיים, מסוגלים להישאר במרחב בו הם תלויים למשך זמן ממושך ולהיות חלק מאופי הבית. 

 

חלון לנוף הוא “יצירת אמנות“ עיצובית
אמנות מגיעה בשלל צורות ואלמנטים


טיפ נוסף חשוב : דרך נוספת היא יצירת אשליה אופטית תוך שימוש בציור בסגנון אדריכלי. אמנות יכולה לשנות  לחלוטין את פרספקטיבת הקירות  עד כדי הונאה של הצופה. יש עבודות הנעשות בהשראה של דימויים אדריכליים, ומנכיחות את מערכת היחסים בין פנים וחוץ, ממשי ומדומיין. הפעולה הציורית נעשית במטרה לטשטש אתרי פעילות מוכרים, לרוקן אותם ממהותם, במטרה לעורר שאלות אודות מקום, והפעולות המתקיימות בו. 
אי אפשר לשוחח על אמנות אשר מעשירה ומשנה את פני העיצוב והחלל מבלי גם לציין קצת מהאמנות המסורתית, כמו:  ציורי חלונות, הפותחים לצופים צוהר אל העולם שבחוץ ויוצרות אשליה. יש  עבודות מקור של אמנים בארץ ובעולם היוצרים שער בתוך הבית  לעולם אשר מחוצה לו. 
יש גם אמנים אשר יוצרים אמנות אורבנית,  גם הם רלוונטים להענקת רובד נוסף מעניין ומפתיע לבית  והכנת החוץ אל הפנים. לדוגמא אמנות הרחוב והגרפיטי גם בדימויים וויזואליים שניתן לתלות על הקיר.  
לילך הניג שמול מסכמת ואומרת: "השהות המתמשכת  בבית עם יצירות אמנות מעשירה  את החיים והופכת את הבית לייחודי ומעניין יותר". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש