תושב אילת שנפגע בתאונת פגע וברח מאשים: ''משטרת אילת מזלזלת בענייני בגלל המבטא שלי''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 19/11/2021 18:39 ● ערב ערב 3043
חודשיים וחצי עברו מאז עבר רביע סלוטי, תושב אילת, תאונת פגע וברח בקרבת מקום מגוריו, אלא לטענתו, למרות שפנה למשטרה ואף הביא לחוקרים את כל הנדרש על מנת לעצור את האיש שפגע בו, עד היום החקירה בעניינו לא מתקדמת לשום מקום ● ''אין לי ספק שאם לא היה לי מבטא הייתי מקבל יחס שונה לגמרי'', הוא מאשים ומוסיף, ''ואני בכלל דרוזי ששירת בצבא'' ● את תגובת משטרת מרחב אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון
תושב אילת שנפגע בתאונת פגע וברח  מאשים: ''משטרת אילת מזלזלת  בענייני בגלל המבטא שלי''
“היומנאי צעק עלי“. סלוטי

זה קרה בחודש אוגוסט האחרון כשרביע סלוטי, תושב אילת, יצא לטיול ערב עם שני כלביו בקרבת מקום מגוריו בשכונה א'. כשרביע חצה את הכביש החליט אחד הכלבים להיעצר ולעשות את צרכיו רגע לפני שעלה למדרכה. 

 

"תמצא את הפוגע ותצלם אותו"


רביע מספר כי ראה רכב מתקרב וסימן לו לעצור. "הרכב עצר והנהג סימן לי עם היד קדימה תעיף את הכלב מהכביש. אבל כנראה שהנהג לא ממש התכוון לעצור שכן ברגע הבא הוא לחץ על הגז ואני שדחפתי את הכלבים למדרכה חטפתי את המכה. חטפתי מכה חזקה ברגל ונפלתי על הכביש", מספר רביע שראה לטענתו ברכב גבר ואשה. הוא עוד הספיק לרשום בנייד שלו את המספרים של הרכב הפוגע אבל ככל הנראה מעוצמת המכה והטישטוש סדר המספרים לא היה נכון. 
רביע מיהר והתקשר למשטרת אילת, משם שלחו לו ניידת שהגיעה למקום האירוע. "הם התעקשו שאעלה לאמבולנס שהזמינו אבל אני הייתי עם שני הכלבים שלי ואמרתי להם שאין סיכוי שאעזוב אותם לבד באמצע הרחוב. רביע שסחב איתו פגיעה קודמת בגב והצליח קצת להתאושש ממנה, חזר עכשיו אחורנית. לטענתו, בעוד שבתחילת החקירה הוגדר התיק כ'פלילי' הרי שזמן מה אחר כך שוייך התיק למחלקת תחבורה. "אף אחד לא טרח אפילו להזיז את הרגל מהמשרד ולצאת לשטח לבדוק אם יש מצלמות או משהו שיכול להעיד על מה שקרה", הוא מספר בכעס. "במקום זה אמרו לי- תמצא את הבן אדם ותצלם אותו".

 

ממתלונן הפך לנחקר


רביע מספר שמאז התאונה הוא ראה עוד כמה וכמה פעמים את הרכב בו חשד כרכב שפגע בו, אבל מאחר ולא היה בטוח הוא לא מיהר למסור את מספר הרכב לחוקרים, אלא שאז, לדבריו, באחד הימים הוא ראה שוב בקרבת מקום מגוריו את הרכב, הפעם ישבו בו אותם בני זוג. "הפעם כבר לא היה לי שום ספק שזה הרכב ואלו האנשים שפגעו בי", הוא אומר. 
רביע שרשם את מספר הרכב ואף צילם אותו, מיהר לתחנת משטרת אילת ומסר את הפרטים. "הייתי מאושר. סוף סוף ימוצה הדין עם מי שפגע בי", הוא אומר. אלא שלהפתעתו, ממגיש תלונה הוא הפך לנחקר. "במקום שיגידו לי יופי, נהדר, נטפל בזה, השוטרים התחילו לתחקר אותי- איך צילמת? אתה יודע מי האיש? אתה יודע של מי הרכב? אמרתי לשוטר שצילמתי את הרכב תוך כדי נהיגה ומה הוא אומר לי- אתה יודע שזו עבירה ואתה יכול לקבל דו"ח כי עשית משהו שלא עושים? אמרתי לו שאין לי שום בעיה לקבל דו"ח ואחר כך אגיש איתו ערעור לבית המשפט. 

השוטר ביקש ממני להמתין כמה זמן מחוץ לחדר ואז קרא לי ואמר- "בדקנו במערכות הטכנולוגיות שלנו ולא מצאנו שום דבר פלילי. את מבינה, הרכב שייך לחברה אילתית מסויימת. השוטר טען שהוא פנה לבעל החברה שכביכול התחבר למחשבים של הלווין ובדק איפה נסע הרכב של החברה בחודש וחצי האחרונים מאז התאונה, אבל הוא לא מצא שום דבר בעייתי. נו באמת, חושבים שאני מטומטם? אמרתי לשוטר שיש לי תחושה שהוא מנסה להגן על מישהו והוא סובב אלי את הגב והלך. 
הלכתי ליומנאי מתוסכל והוא התחיל לצעוק עלי. הלכתי למשרד של אחד החוקרים בתחנה ויצאתי משם כמו ילד בן 4 שעבדו עליו ולקחו ממנו את הגלידה מהיד. הייתי המום שזה היחס שאני מקבל מהמקום עליו האמנתי שהוא דואג לצדק וסדר. עזבי את זה שהם עצמם לא עשו שום דבר כדי לנסות לעזור לי למצוא את האשם, אבל אחרי שכבר הבאתי להם את כל הפרטים הם ניפנפו אותי עם כל מיני סיפורים הזויים ובלי יחס. אין לי בכלל ספק שכל זה קרה בגלל המבטא שלי. אין לי ספק שאם אני הייתי הפוגע, תוך שעתיים כבר הייתי עצור. אחרי הכל מדובר בתאונת פגע וברח לכל דבר ועם כל הכבוד למבטא שלי אני דרוזי שעשה צבא והיחס הזה בטח שלא מגיע לי".

 

עם נזק פיזי ונפשי


שלושה חודשים עברו מאז אותה תאונה וגם היום מצבו הפיזי והבריאותי של רביע לא טוב. הוא סוחב את הרגל הפגועה והגב אותו הצליח לשקם נפצע שוב. אבל יותר מכל אלה, הוא סובל מחרדות. "נאלצתי לעבור מהמקום בו גרתי כי חששתי. בכל פעם שאני רואה טנדר לבן אני נכנס לחרדות. אם לא הייתי צודק הייתי כבר מזמן מוותר, אבל אני לא מתכוון לוותר כי יש מישהו שפגע בי במכוון, לא עצר לעזור לי והוא עדיין נוהג על הכביש. אני רוצה לחזור לחיים הרגילים ולא להרגיש חוסר ביטחון אבל אני לא מצליח. אלוהים הפגיש אותי ואת הפוגע שוב לא במקרה אלא כדי שאוכל לתעד אותו ואת הרכב שלו. לא יתכן שמשטרת מרחב אילת מתעלמת מהחומר ולא עושה כלום. לצערי אילת היא עיר קטנה, אני לא שולל את האפשרות שהחוקרים מכירים את הפוגע ומתאים להם ככה לנפנף אותי".

עורך דינו של רביע, דן סודאי מסר בהקשר לפרשה: "הנ"ל נמצא עדיין בבדיקה מקיפה במשרדנו. כאשר יתבררו העובדות לאשורן נגיב על כך בהתאם ובמועד".

את תגובת משטרת מרחב אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת