שטיח, לא פחות חשוב

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 20/11/2021 07:38 ● ערב ערב 3043
יש מי שיגידו שהם סופחים אבק וסובלים מחוסר אסתטיקה, אבל באותה נשימה שיהיה ברור השטיח הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב
שטיח,  לא פחות חשוב

תרצו או לא, השטיח הוא חלק עיצובי בלתי נפרד מהבית או מכל חלל שתבקשו לעצב. הם טרנדיים, מוסיפים צבע לחלל, חום, רוך ואווירה מיוחדת ויוצרים מסגרת לאזור העיצובי. בעידן הירוק והידידותי לסביבה גם השטיחים עונים על הדרישה ושטיחים שנעשו בעבודת יד או מחומרים ממוחזרים נחשבים היום לטרנד היסטרי.
השטיחים הממוחזרים נחשבים היום למבוקשים לא מעט בזכו תהעובדה כי הם עשויים מחומרי גלם שמפחיתים את הזיהום הסביבתי. כך למשל, אולי תופתעו לגלות, כי מבקבוקי פלסטיק ממוחזרים, מפיקים כיום סיב מיוחד סינתטי בשם PET שניתן להפיק ממנו שטיח מרהיב בעבודת יד או בייצור על ידי מכונה. תוסיפו לזה את העובדה כי לשטיח העשוי סיבים סינתטיים כאלו יש רמת שחיקה טובה, עמידות בפני לכלוך וכתמים והם אפילו נעימים למגע ולא קרים וסינתטיים כמו שאולי ציפיתם והנה לכם חלק מהסיבות שהופכות את השטיחים האלו לטרנדיים.

 

חוזרים לחומרים הטבעיים בגווני אדמה, ומחומרים מתכלים


טרנד אחר בעולם השטיחים הוא טרנד החזרה לשימוש בחומרים טבעיים מהם מופקים היום שטיחים: צמר, כותנה, יוטה, חבל, משי, ארוגים ידנית או על ידי מכונה. הם באים בדרך כלל בצבעים טבעיים ובגווני אדמה, כדי להמשיך את טרנד החומרים הטבעיים. שטיחי החבל או היוטה לדוגמה, משתלבים היטב בסגנון העיצובי ה'בוהו שיק'. העובדה כי מדובר בשטיחים שהופקו מחומרים טבעיים ואף ניתן להמשיך ולמחזר אותם הופכת אותם גם לשטיחים אקולוגים.
לצד הטבעי והירוק טרנד שלא עוזב את עולם השטיחים הוא האבסטרקט. מה שהתחיל כבר לפני כמה שנים רק הולך ומתחזק כשהכל אפשרי על השטיחים. צורות עגולות, מרובעות, משולשים, קווים ללא תכלית או כתמי צבע. כמה שיותר אבסטרקטי, יותר טוב ויותר טרנדי.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש