במשרד לבטחון פנים מבהירים: ''אי הגעתו של השר לטקס הכשרת כתת הכוננות, לא עיכבה את הפיכתה למבצעית''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: דוברות המשטרה ● 17/11/2023 05:25 ● ערב ערב 3146
60 חברי כתת הכוננות הראשונה של אילת הפועלת במסגרת המשטרה, הופתעו לגלות בשבוע שעבר, רגע לפני טקס ההכשרה המיועד, שהטקס נדחה ● בפועל אף אחד לא ידע לומר להם מתי יתקיים הטקס, שלמעשה, כך הוסבר להם, יאפשר את ההכרה המבצעית בכתת הכוננות החדשה ● לצד גורמים שהאשימו בדחיה את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שלא יכל להגיע לטקס בגלל הלו''ז הצפוף שלו, השבוע מבהירים גורמים בלשכת השר: ''דחיית הטקס לא מנעה בשום בשלב את הכשרת כתת הכוננות. אם מישהו אמר את זה לחברי הכתה הוא טעה ובגדול'' ● אם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון הרי שאתמול, יום רביעי, התקיים הטקס במעמד השר
במשרד לבטחון פנים מבהירים:  ''אי הגעתו של השר לטקס הכשרת  כתת הכוננות, לא עיכבה את  הפיכתה למבצעית''
כתת הכוננות החדשה של אילת

למעלה מחודש ימים פעלו כוחות אילתים על מנת לקדם את הקמתה של כתת הכוננות הראשונה באילת. 60 תושבי העיר, יוצאי יחידות קרביות, עברו את תהליכי המיון ואת הכשרתם במשטרת מרחב אילת, בדרך להפוך לחברי כתת הכוננות. הם עברו הכשרה עיונית מעשית וחלקם אפילו כבר קיבלו נשקים ארוכים כמתחייב. הכל הצביע על כך שביום רביעי שעבר היה אמור להתקיים טקס הכשרתם הרישמי לתפקיד. אלא שזמן קצר לפני מועד הטקס קיבלו חברי הכתה את ההודעה המפתיעה שהטקס נדחה, כשבפועל אף אחד לא הסביר להם מדוע ולמתי נדחה האירוע, שאמור היה לתת להם את הגושפנקה לפעילות מבצעית. לטענת גורמים בכתת הכוננות, מתוך דיבורים עלה כי הסיבה האמיתית לדחיית הטקס היתה העובדה כי השר לבטחון פנים, איתמר בן גביר, דרש להיות נוכח בטקס, ואולם מטעמי לו"ז צפוף נמנע ממנו להגיע לאירוע. "זו חוצפה שבגלל שהשר לא יכול להגיע, כתת כוננות שפעילותה כל כך חשובה ודחופה בימים אלו מתעכבת", אמר לנו גורם בעיר. 

 

 

בלשכתו של השר דחו השבוע בתוקף את הטענות והסבירו: "במשרד שלנו אחראי על פתיחתם של 800 כתות כוננות בכל רחבי הארץ מאז תחילת המלחמה. ברור שהשר לא הגיע לכל הטקסים. בשום שלב לא הותנתה הכשרתה המבצעית של כתת הכוננות בקיומו של הטקס המדובר, ואם זה מה שאמרו לחברי כתת הכוננות, מישהו טעה ובגדול. לראיה, במהלך השבוע, למרות שלא התקיים הטקס, קיבלו עוד חברים בכתה את הרובים הארוכים ושום דבר לא מונע מהם מרגע סיום ההכשרה בפועל להפוך לפעילים בשעת צרה. ממשטרת מרחב אילת נמסר בהקשר זה: "בימים אלה סיימו מתנדבי כתת הכוננות הכשרה, בתומה חולקו למחצית המתנדבים כלי נשק. בתחילת שבוע זה זומנו מתנדבים נוספים לקבל נשקיהם וטרם הגיעו. בתום חלוקת כלל הנשקים תהא כתת הכוננות כשירה וערוכה בזמינות מלאה לפעילות מבצעית בשעת חירום. נבקש להבהיר כי הפעלתה תתבצע בהתאם לתפיסת ההפעלה המבצעית המאושרת על ידי פיקוד משטרת מרחב אילת".
אם לא היו שוב שינויים של הרגע האחרון, הרי שאתמול, יום רביעי אחר הצהריים היה אמור להתקיים קטס ההכשרה המיוחל בו היה אמור לקחת חלק השר איתמר בן גביר.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת