הוארך בשנית מעצרו של החשוד ברצח זהבה דמרי – פרטים חדשים מחקירת הרצח

מאת: רותם נועם ● 16/11/2023 17:24 ● ערב ערב 3146
ביהמ''ש השלום האריך (13.11) את מעצרו של החשוד ברצח זהבה דמרי ב-8 ימים ● כמו כן התיר ביהמ''ש השלום את פרסום שמו של החשוד, אך ערר שהוגש למחוזי הפך את ההחלטה עד להחלטה נוספת בנושא שתתקבל בדיון הבא בשלום ● פרקליטו של החשוד טוען למצבו הנפשי, בעוד שהתובע המשטרתי ציין כי החשוד אינו משתף פעולה בחקירתו ● עדכון (20.11): ביהמ''ש השלום באילת האריך את מעצרו של החשוד עד ליום 29.11 וכן האריך את האיסור על פרסום שמו עד להחלטה אחרת
הוארך בשנית מעצרו של החשוד ברצח זהבה דמרי – פרטים חדשים מחקירת הרצח
זהבה דמרי ז''ל

השופטת ליאורה אדלשטיין מביהמ"ש השלום באילת האריכה ביום שני השבוע (13.1) את מעצרו של החשוד ברצח זהבה דמרי מאילת, בשמונה ימים עד ל-20.11. בהחלטתה ציינה השופטת כי "התחזק החשד הסביר כנגד החשוד". עוד ציינה כי "החשוד לא משתף פעולה עם החוקרים והגם שזו זכותו, הדבר מאריך בהכרח את החקירה ומצריך השגת תשתית ראייתית הדוקה שתבוא במקום דבריו של החשוד או בנוסף להם". באשר לסוגיית כשירותו הפסיכיאטרית של החשוד ציינה השופטת כי "לא מצאתי לנכון בשלב זה להוסיף על הבדיקה הפסיכיאטרית אותה עבר החשוד, שכן עולה ממנה, כי החשוד כשיר ואף נוקט במגמתיות, דבר שאינו עולה בקנה אחד עם אדם הלוקה בנפשו".

בנוסף התירה השופטת אדלשטיין את פרסום שמו של החשוד, לאחר שבדיון הארכת המעצר הראשון בעניינו נעתרה לבקשת סנגורו לאסור את פרסומו (בהסכמת התביעה). לבקשת הסנגור עוכבה הסרת איסור הפרסום ב-48 שעות על מנת להתיר לחשוד לערער לביהמ"ש המחוזי. בערעור שנדון על ההחלטה אתמול (ה') 15.11, הותיר השופט איתי ברסלר-גונן את צו איסור הפרסום  אך צמצם אותו לשם החשוד בלבד, עד להחלטה אחרת שתתקבל בדיון הבא בביהמ"ש השלום באילת ב-20.11. עוד קבע השופט כי החשוד יובא בפני הפסיכיאטר המחווזי מוקדם ככל שניתן וזה יגיש חוו"ד בדבר אחריותו של העורר למעשים המיוחסים לו וכשירותו לעמוד לדין. ההחלטות ניתנו בהסכמת התביעה.

 

פרטים חדשים מתוך החקירה

 

במהלך הדיון הראשון בהארכת מעצרו חשף התובע המשטרתי פרטים נוספים אודות האירוע בו ניסה החשוד להימלט מאילת ברכב על כביש 12. מעדותו עולה כי המשטרה דלקה אחריו ובשלב מסוים הוא עשה תאונה עצמית בה נפצע באופן שלא איפשר לו להשתתף בדיון הארכת המעצר הראשון. החשוד אושפז במחלקה האורתופדית בבית החולים יוספטל כשהוא מחוסר הכרה ומסיבה זו סנגורו הסביר כי לא יכול היה לתקשר איתו. בשלב זה גם טרם נחקר על ידי המשטרה. בהחילטה להאריך את מעצרו, ציינה השופטת אדלשטיין כי על בגדי החשוד נמצאו כתמי דם. ביום שני כבר שוחרר החשוד מבית החולים והובא לתחנת המשטרה באילת. עוד ציין התובע המשטרתי כי מספר רב של אנשים נחקרו כעדים לאירוע. בחקירתו כאמור, שמר החשוד על שתיקה, אך התובע המשטרתי טען כי בימים שלאחר המעצר התווספו ראיות נוספות המחזקות את החשד כנגדו באופן משמעותי. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש