לאור הירתמותה למען המפונים, ’בני אילת' נקלעה למצוקה תקציבית

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 17/11/2023 05:32 ● ערב ערב 3146
רמת הסיוע שמגלה אגודת בני אילת בכדורגל מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל לילדי הדרום מכה גלים בכל הארץ ● נכון להיום, התווספו לכ- 300 שחקני האגודה האילתים עוד 235 שחקנים מיישובי הדרום ● "דאגנו להם לתלבושות, זה מצריך תוספת ציודים ושעות אימון למאמנים שנדרשים לעבוד קשה יותר עם קבוצות הרבה יותר גדולות ועדיין לא דיברנו על ערבי גיבוש וחברה", מסביר השבוע חבר הנהלת האגודה תותי נופי, שפנה בשם האגודה לכל גורם אפשרי לקבלת סיוע כלכלי
לאור הירתמותה למען המפונים,  ’בני אילת' נקלעה למצוקה תקציבית
“אתם פינת השפיות היחידה עבור הילדים שלנו”. תותי נופי
תגיות:

רגע לאחר פרוץ מלחמת חרבות ברזל ועם הגעתם של אלפי המונים לאילת, מיהרו באגודת הכדורגל בני אילת לפתוח את השערים למאות שחקני כדורגל צעירים מישובי הדרום שנמצאים באילת. הנייד של חבר הנהלת האגודה תותי נופי התמלא בהודעות התודה שהוא מקבל מהורים על הפעילות החיונית כל כך להשבת השפיות אצל ילדיהם. "חשוב לציין כי לפחות בישובי העוטף ענף הכדורגל הוא ענף הספורט המרכזי", הסביר לנו ליאור, תושב העוטף, שמאז תחילת המלחמה נמצא באילת ושני ילדיו מצאו את מקומם בקבוצות הכדורגל האילתיות השונות. "אין לנו מילים להודות לכם. אתם פינת השפיות היחידה עבור הילדים שלנו", כתבה אחת האמהות לתותי ולכל האורחים באילת שהגיעו מהדרום כבר ברור שכל ילד שיודע לשחק כדורגל ומחפש מסגרת- בני אילת היא הכתובת. "אנחנו לא אומרים לאף אחד לא", אומר השבוע נופי שפתח בשם האגודה את השערים ל-235 ילדים ובני נוער שהצטרפו בחודש האחרון לכ- 300 ילדי אילת הפעילים באגודה. "לכל אחת מ – 12 הקבוצות שלנו הצטרפו בין 10-20 שחקנים", הוא אומר ומתגאה ביכולת הזו של האגודה לסייע לילדים. "אין לנו ספק עד כמה הפעילות הזו היא בגדר מצילת חיים וההורים יוצאים מגדרם כדי להודות לנו על העשייה". באגודת הכדורגל לא חשבו לרגע על התקציבים, על ההוצאות וגם היום הם לא אומרים לא לשום ילד. עד כדי כך הפעילות מבורכת ששמעה יצא גם מחוץ לאילת ואגודת הכדורגל באילת זוכה לשבחים על פועלה בכל הארץ.
אלא שלצד כל הטוב הזה, נאלצת היום אגודת הכדורגל, ממש כמו עיריית אילת, להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של פתיחת השערים, העזרה והקליטה. "נתנו לילדי הדרום מדים שלנו, תוספת כזו עצומה של ילדים באימונים הצריכה אותנו לקנות ציודים נוספים, נוספו למאמנים שלנו שעות אימון, שלא לדבר על אימונים קשים יותר עבורם מעצם העובדה שהקבוצות גדלו כל כך ועדיין לא דיברנו על ערבי הגיבוש והחברה שאחנו מקיימים לילדים", אומר השבוע נופי, שפנה בבקשת עזרה כספית לכל גורם אפשרי, החל מעיריית אילת ממנה ביקשה אגודת הכדורגל תוספת תקציבית לאור המצב, דרך התאחדות הכדורגל, משרד הספורט, משרד הנגב והגליל וכל ספונסר אפשרי. "בלאו הכי קשה לנו להסתדר עם התקציב העירוני שאנחנו מקבלים, עכשיו על אחת כמה וכמה", אומר תותי שמספר כי לאחר החגים הובטחו להם כספי תמיכה מספונסרים פרטיים ואולם אחרי החגים הגיעה המלחמה ואיתה הגיוסים, החל"תים, הקשיים הכלכליים של בעלי העסקים בעיר וכמעט כל הכספים שהובטחו לא התקבלו. "בעיריית אילת הבטיחו לנו שיבדקו את הסוגיה ושבכל מקרה גם הם עדיין ממתינים לקבלת תקציב סיוע מהמדינה. כולי תקווה שכשהעירייה תקבל את תקציב הסיוע היא תיקח גם אותנו בחשבון", אומר תותי שמבהיר: "מאוד איכפת לנו ואנחנו מאוד רוצים לעזור, אבל הגענו למצב שבאמת קשה לנו לעמוד בו. לשמחתי קיבלנו הסכמה מחוברת לסיקו לתרום מהיום לכל ילדי הדרום שמצטרפים לאימונים שלנו בגדי אימון, תורם נוסף מארצות הברית שתורם לילדי העוטף יסייע לנו ברכישת ציודים, אבל זה עדיין לא מספיק".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש