בוטל מינויו של מאיר טפירו למאמן הפועל אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/7/2023 18:32 ● ערב ערב 3127
לאחר שכל הפרטים כבר היו מסוכמים בין הצדדים, התפוצץ בסוף השבוע המו''מ בין הפועל יוסי אברהמי אילת לבין מאיר טפירו ● כעת תידרש הקבוצה, שכבר הוציאה סכום כסף משמעותי על מינוי מנהל הקבוצה, ניקולה לונצ'אר, להמשיך בחיפושים אחר מאמן שיתאים לתקציבה
בוטל מינויו של מאיר טפירו למאמן הפועל אילת
ניסה ולא הצליח כבר בעבר. טפירו

פיצוץ המו"מ אירע על רקע אי הבנות במסגרת המו"מ לקראת החתימה, אך גם לאור סימני שאלה שעלו לגבי מידת התאמתו של טפירו לתפקיד. בשלב זה נראה כי המינוי ירד מהפרק. מאיר טפירו אישר את הפרטים ל"ערוץ הספורט"

טפירו כזכור, הועדף על פני ולאדה יובאנוביץ', מאמן בודוצ'נוסט בעונה שעברה, שהיה המועמד הנוסף של הקבוצה לתפקיד. כעת, יהיה מוטל על לונצ'אר, למצוא את האיש שיוביל את הקבוצה בעונה הקרובה.

***

רגע אחרי שהחתימו את מי שישמש כמנהלה המקצועי של הפועל אילת, ניקולה לונצ'אר, אמורה הפועל אילת להכריז בימים אלו על מינויו של מאיר טפירו לעמדת המאמן ● אקס שחקנה הטוב של הפועל אילת, התחיל את עונת 2017-2018 כמאמן הפועל אילת, אך פוטר לאחר שישה מחזורים, כשלא סיפק את הסחורה, זאת לאחר שכמעט והביא את מכבי אשדוד עונה קודם לירידה מליגת העל ● אוהדי הפועל אילת תוהים- איך ומדוע הועדף טפירו על פני מי שהגיע יחד איתו לקו הסיום - ולאדה יונאנוביץ, בעל רקורד משכנע באימון קבוצות כמו פרטיזן בלגראד, לוקומוטיב קובאן ואימן בעונה שעברה את בודוצ'נוסט ● ''איך מתכוונת האגודה לעלות על דרך המלך, אם מי שאמור לעמוד מאחורי הקווים לא אימן בחמש השנים האחרונות?'', תוהים האוהדים המאוכזבים, שמזכירים כי טפירו הוא אמנם מאמן נבחרת ישראל ב 3 על 3 ועדיין זה לא אימון של קבוצת כדורסל רגילה

מאיר טפירו נחשב לאחת הדמויות האהודות בכדורסל הישראלי, לא מעט בזכות היותו שחקן מצטיין בעברו. גם באילת זוכרים לו חסד נעורים בזכות ימיו היפים כשחקן באגודה. אלא שהשבוע, הופתעו אוהדי הפועל אילת לגלות כי בעוד שאילת החתימה בשיא היומרנות את ניקולה לונצ'אר לשמש כמנהלה המקצועי, מי שאמור לחתום כבר בימים אלו על אימון הקבוצה בעונה הקרובה עם אופציה לעונה נוספת הוא לא אחר מאשר מאיר טפירו, שהועדף על ידי הצוות המקצועי על פניו של המאמן ולאדה יובאנוביץ.
רקורד האימון הלא ארוך של טפירו בליגת העל כולל את אימון מכבי אשדוד בעונת המשחקים 2016- 2017, רגע לאחר שפרש ממשחק, קבוצה אותה כמעט הוריד ליגה ולבסוף החליטה בסוף העונה שלא לממש את האופציה איתו ושיחררה אותו. טפירו כבר אימן בהפועל אילת בעונה שלאחר מכבי אשדוד ושוחרר כבר לאחר שישה מחזורים לאחר שאיכזב והקבוצה בניצוחו צברה חמישה הפסדים וניצחון אחד בודד, החליטו עכשיו באגודה האילתית להעדיף אותו על פניו של המאמן הותיק והמוכר יובאנוביץ, שברקורד שלו מופיע אימון בין השאר של קבוצות כמו פרטיזן בלגארד, לוקומוטיב קובאן ובודוצ'נוסט המונטונגרית בליגת העל שנחשבת לאחד המועדונים הטובים והמעוטרים בליגה המונטונגרית. גורם מקורב לקבוצת הכדורסל האילתית ציין כי אמנם טפירו משמש כמאמן נבחרת ה– 3 על 3 של ישראל ועוסק בדרך כזו או אחרת באימון "ועדיין אימון של נבחרת 3 על 3 שונה מאימון של קבוצה מלאה על מגרש מלא".

 

אילת פספסה את בוסקאילה


אם לא די בתהיות אלו, הרי שהשבוע הבהירו גורמים מקורבים לקבוצה שלמרות טענות האגודה כי מאמנה האחרון של אילת, מאוריצ'יו בוסקאילה הוא זה שלא רצה להמשיך לאמן באגודה המקומית, הרי שבפועל, בוסקאילה הביע את רצונו להמשיך לאמן באילת ואולם אי הבהירות בקבוצה והעובדה כי אף אחד לא יכל לתת לו תשובות בזמן, גרמו לו לחפש קבוצה אחרת עד לחתימתו לאחרונה בקבוצת פזארו האיטלקית. "שוב מגלה אילת חוסר רצינות וחוסר סדר בפעילותה. חבל מאוד שאילת פספסה את ההזדמנות להשאיר בשורותיה מאמן מצויין ומוערך בדמותו של בוסקאילה ועכשיו מתנהלת מול מאמן חסר ניסיון אימון בדמותו של טפירו", אמר גורם בקרבת הקבוצה והזכיר כי לאחר שעזב את אילת, לא המשיך טפירו בחמש השנים האחרונות לאמן ושימש במשך שנתיים כמנהל עירוני נס ציונה. "יש הבדל בין לאמן ולעמוד על המגרש לבין להיות מנהל אגודה", ציין הגורם והבהיר כי לדעתו, עם כל האהבה לטפירו והערכה הגדולה אליו כשחקן, לא בטוח שצד האימון הוא הצד החזק שלו. "באגודה כמו אילת שחטפה בעונה האחרונה סטירת לחי מצלצלת וכמעט ירדה ליגה, היה מצופה כי לא יקחו שוב סיכונים ובהתאם להצהרות ההנהלה ילכו על עונה בטוחה יותר. זה יפה מאוד שאילת החתימה מנהל מקצועי נחשב אבל עמדת המאמן לא פחות חשובה. טפירו ניסה ולא הצליח כבר בעבר, מה מנסים עכשיו באילת להוכיח שהוא בכל זאת יכול?".

 

הרשתות החברתיות סוערות


גם ברשתות החברתיות כבר הביעו אוהדי אילת את חוסר שביעות רצונם מכוונה זו שמתגבשת בהנהלת הקבוצה ותהו איך ומי החליטו שטפירו הוא המאמן המתאים לאילת.
השבוע כבר אמור מנהלה המקצועי של אילת לונצא'ר לנחות בעיר ובד בבד עם קידום החתמת המאמן יהיה על השניים להעלות הילוך בניסיון למצוא שחקנים ישראלים שיסכימו לרדת לשחק באילת זאת לאחר שכל סגל השחקנים הישראלים שכלל את נתנאל ארצי, עמית גרשמון וגם נועם אביבי עזבו את הקבוצה. בהנהלת אילת ניצבים עכשיו בפני רה אורגניזציה ומדברים על בנייה מחודשת ונכונה יותר של האגודה בכלל וקבוצת הבוגרים בליגת העל בפרט, אך לא ברור נכון לשלב זה כיצד הדבר יצליח.
אגב, מי שיציץ בימים אלו בסגל הפועל חולון מליגת העל, יגלה כי שחר עמיר, בן אילת שגדל באגודה המקומית צורף לעונה שנייה לסגל הישראלי של הקבוצה. יחד איתו משחק באותה קבוצה ממש גם שון דאודן המצויין, גם הוא גדל באגודה האילתית ונתנאל ארצי ששיחק בעונה האחרונה במדי הפועל אילת. מפתיע? לא בטוח. "זו הוכחה נוספת ועצובה שילדים אילתים זוכים להכרה ולצ'אנס בקבוצות מחוץ לאילת ולא בקבוצה הביתית שלהם", אמר השבוע אוהד בקבוצה שחזר והדגיש: "שוב ושוב עולה באגודת הכדורסל הצורך לחזור למקורות ולקשר האילתי. בכל עונה מחדש, במקום להתקרב לאילתים זה רק הולך ומתרחק". האוהד הוותיק הזכיר שגם היום יושבים על ספסלה של אילת שני שחקנים צעירים מצויינים- אשכנזי והראל, שבקושי זוכים לבוא לידי ביטוי על המגרש. "אין לי בכלל ספק שאם רק היו עוזבים לקבוצה אחרת מחוץ לאילת הם היו מקבלים זמן מגרש ופורחים. אגודת הכדורסל האילתית אוכלת את בניה וחבל שכך", סיכם האוהד.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת