הותר לפרסום: פוענח רצח מרגריטה לוי באילת, שהתרחש לפני 20 שנה

מאת: דוברות המשטרה ● צילום: דוברות המשטרה ● 13/7/2023 10:05 ● ערב ערב 3127
משטרת ישראל הודיעה הבוקר (חמישי) כי פענחה את רצח הצעירה, מרגריטה לוי ז''ל, שהתרחש לפני 20 שנים בעיר אילת ● בחינה מחודשת של ממצאי תיק החקירה אל מול פרופיל DNA, חשפה קצה חוט שהוביל אל החשוד ברצח - תושב יפו, בן 51 ● החשוד נעצר (14.5) ובימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום
מרגריטה לוי ז''ל ● צילום רפרודוקציה מרפרודוקציה של דני סולומון
תגיות:

בתאריך 19.6.2003 התקבל דיווח אודות מציאת גופת אישה, בגינה ציבורית בלב שכונת מגורים בעיר אילת. השוטרים שהוזעקו למקום הבחינו בגופת אישה צעירה, עטופה בשמיכות ומגבת לראשה, כשעל גופה סימני אלימות קשים. זהותה התבררה כמרגריטה לוי, בת 21, תושבת אשדוד, חיילת משוחררת  שהגיעה לאילת ימים ספורים קודם לכן.

על אף מרוצת השנים, תיק הרצח לא נסגר, והחוקרים לא חדלו להמשיך בניסיונות חוזרים ונשנים, להפיק פרופיל DNA מהממצאים שנמצאו בסביבת גופת המנוחה.

בשנים האחרונות, חלה התפתחות טכנולוגית משמעותית בתהליך הפקת ראיות DNA, וחוקרי המעבדה לזיהוי פלילי במטה הארצי של משטרת ישראל, ממשיכים לבחון כל העת ממצאים וראיות שנאספו במסגרת חקירות תיקים שטרם פוענחו. 

לפני מספר חודשים, בחינה מחודשת של ממצאי תיק החקירה, אפשרו הפקת פרופיל DNA, אשר חשף קצה חוט שהוביל לחשוד ברצח, שהיה בן 31 ובאותה העת התגורר באילת.

לאור הגילוי וההתפתחות הדרמטית, משטרת מרחב אילת המשיכה בחקירה סמויה, במהלכה החלו החוקרים באיסוף ראיות נגד החשוד, תושב יפו בן 51. לאחר 10 חודשי חקירה סמויה, ועם ביסוס החשדות נגדו, החשוד נעצר ב14.5.2023.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת ובתום 60 ימים, הגיעה לסיומה חקירה מאומצת ואינטנסיבית, במסגרתה אספו החוקרים ראיות וממצאים נוספים נגד החשוד. אמש, הגישה פרקליטות מחוז דרום הצהרת תובע, לקראת הגשת כתב אישום חמור נגד החשוד בגין רצח שאירע לפני 20 שנים. 

מפקד מחוז דרום, ניצב פרץ עמר: "אירוע הרצח המחריד של מרגריטה לוי ז"ל שהתרחש לפני 20 שנים הגיע לפענוח, בזכות עבודה מקצועית של שוטרי מרחב אילת, חטיבת הזיהוי של משטרת ישראל ובסיוע המכון הלאומי לרפואה משפטית. נמשיך לחקור בנחישות כל אירוע רצח לא מפוענח, וגם אם יחלפו שנים רבות לא נרפה והתיק יישאר פתוח, עד אשר נמצה את הדין עם העבריינים״.

צילום: דוברות המשטרה


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש