ביהמ''ש הורה להוסיף את סיעת 'חוק אילת ביתנו' לתביעה נגד סטס דינקין

מאת: רותם נועם ● 29/4/2022 10:31 ● ערב ערב 3066
סיעת 'חוק אילת ביתנו' צורפה כנתבעת לתביעתו של ארנון דרעי את העומד בראשה, חבר המועצה סטס דינקין ● זאת לאחר שביהמ''ש דחה את בקשת דינקין למחוק את התביעה והתיר את תיקונה פעמיים ● דרעי תובע למעלה מחצי מיליון שקלים בגין הלוואות שהעביר, לטענתו, לסיעה, לצורך מערכת הבחירות האחרונה למועצת העיר ● בין היתר, טוען אדרי כי הכספים הופקדו לסיעה לאחר שהוסוו כתרומות פיקטיביות שלא דווחו למבקר המדינה ● דינקין מכחיש ועומד על דעתו כי: ''הוא לא קיבל מהתובע כספים. לא עשה שום פעולות פליליות וכי פעולות הסיעה התנהלו כדת וכדין“
ביהמ''ש הורה להוסיף  את סיעת 'חוק אילת ביתנו'  לתביעה נגד סטס דינקין
ביהמ''ש התיר להוסיף לתביעה את הטענה כי דינקין ערב לכספי ההלוואה אישית. דינקין ● צילום: מתוך עמוד הפייסבוק הרשמי

בית המשפט השלום בבאר שבע דחה את בקשתו של חבר מועצת עיריית אילת וראש סיעת 'חוק אילת ביתנו', סטס דינקין, להורות על מחיקת התביעה שהגיש נגדו ארנון דרעי, להשבת כספי הלוואות שאדרי טוען כי הלווה לדינקין לצורך מסע הבחירות שלו במערכת הבחירות האחרונה.  אדרי טוען כי קיבל את הכספים משותפו העסקי איציק מזרחי.

 

"יש מקום לצרף את הסיעה"


התביעה שהוגשה בנובמבר 2020, ואשר תוקנה באישור ביהמ"ש על ידי אדרי שהוסיף לה את סיעת חוק אילת ביתנו כנתבעת, הנה על סך של למעלה מ-829 אלף שקל, בגין סך מצטבר של למעלה מחצי מיליון שקל הלוואות נטענות, שהועברו לטענת אדרי לדינקין במהלך קמפיין הבחירות של סיעת "חוק אילת ביתנו", בראשה עמד דינקין. דינקין מצדו מכחיש את הטענות (זולת הלוואה קטנה שניתנה מדרעי לרשימה) וטוען לניסיון סחיטה בגינו הגיש תלונה במשטרת אילת.
בהחלטתו לאשר את הוספת הסיעה, פסק השופט יורם ברוזה כי יש מקום לצרפה "שכן הטענה היא כי הכספים שנמסרו, ככל שנמסרו, לא נועדו לשימושו האישי של הנתבע אלא לשימושה של הסיעה במהלך הבחירות למועצת העיר". 
בעקבות התיקון, הגיש דרעי כתב תביעה מתוקן, אלא שבנוסף לסיעה, הוסיף לה שני טיעונים, להם התנגד דינקין, שביקש למחקם. האחד, כי דינקין ערב אישית לכספים שאדרי הלווה לו והשני כי מקור הכספים היה אדם בשם מאיר שבת.
בדחותו את בקשת דינקין, התיר השופט יורם ברוזה גם את הטיעונים הנוספים, אך חייב את אדרי בהוצאות נוספות בסך 3,000 שקל, בנוסף ל-5,000 שקל שהטיל עליו בעת אישור בקשת תיקון כתב התביעה (בין היתר משום שלא הגיש תגובה לבקשה שהגיש דינקין). 
השופט עשה כן אף שלא קיבל את טענת אדרי כי המדובר בטיעון משפטי ולא עובדתי, הוא נימק את החלטתו בכך ש: "יש לקחת בחשבון כי הטענות אכן נטענו בדיון וניתן היה להבינן מהכתוב. "גם הטענה כי יש בכך כדי לעבור על חוקי מימון הבחירות נטענה". 

 

"אנחנו לא מפחדים מהליכים פליליים"


בין היתר, טוען אדרי כי דינקין מעולם לא דיווח על הכספים למבקר המדינה כנדרש בחוק.  עוד טען כי גילה שחלק מהכספים שמסר בידי דינקין, הופקדו בחשבון הסיעה באמצעות "כביכול "תרומות" מאנשים שונים שדינקין מסר להם כספים כל פעם על מנת שיפקידו בחשבון הבנק של הסיעה, כביכול כ"תרומה" ואולם לא מדובר בכספם שלהם. לאור כך הוא מאשים את דינקין בתרמית חמורה, וכ כי שילם מכספי מזומן אלו לספקים שונים של הסיעה וכן לעובדים שלה מבלי לדווח על כך כדין.
בדיון שנערך בדצמבר 2021, אמר בא כוחו של אדרי כי בדעתו להביא לעדות את אותם אנשים שיעידו "שזה לא הכסף שלהם...אנו נראה שההיקפים של ההוצאות שהוצאו פה על ידי הנתבע לצורך מערכת הבחירות עולים במאות אלפי שקלים מאלה שהוא דיווח עליהם למבקר המדינה. הוא זה שצריך להסביר מאיפה הפער ומי נתן את הכספים האלה ולמה הוא לא דיווח עליהם. אנו לא מפחדים מהליכים פליליים עד כדי כך שניסינו למעשה לראות אולי הנתבע (דינקין) יתעשת לפני שאנו פונים למבקר המדינה ולמשטרה. התיק יתברר במקביל גם על ידי רשויות החוק, אין לנו ספק...מי שביצע את העבירה הפלילית זה מי שלא דיווח על העברת הכספים וההפקדות בסיעה...יש אנשים בסיעה שיספרו את האמת". 

בא כוחו של דינקין הגיב לדברים ואמר: "גרסת הנתבע סדורה וקוהרנטית. הוא לא קיבל מהתובע כספים. הוא לא עשה שום פעולות פליליות. פעולות הסיעה התנהלו כדת וכדין...לשאלת ביהמ"ש מדוע הגב' ביטון נותנת לתובע (אדרי) המחאות לפדות אותם בציינג' ולשלם לספקים ולא לעשות זאת בעצמנו, אני משיב שלסיעה באותו זמן היו כספים שהיו אמורים להיכנס אבל עדיין לא נכנסו ולכן הם ביקשו להחליף את ההמחאות. מי שהיה המוציא מטעם הסיעה זה דודו אלקיים. הוא ביצע פעולות מסוימות בסיעה מתוקף תפקידו. לשאלת ביהמ"ש למה לא ביצענו הודעת צד ג' כנגדו אני משיב שאין לנו חשש מהתביעה".

 

"יש בינינו התחשבנות פנימית"


בכל הנוגע למקור כספי ההלוואה הנטענת, שהגיעו משותפו העסקי, העיד אדרי באותו דיון: "יש בינינו שותפות, ביני לבין איציק מזרחי, ים אופקים,  זו החברה שיצאו ממנה המחאות וגם משילת. יש לנו שותפות בתחנת דלק אילת. יש עוד שותפות במגרש באילת. במסגרת השותפות בינינו, ביקשתי ממנו את ההמחאות שזה יורד ממני בתקבולים שלי ובשוטפות שלי בשוטף. לא החזרתי לו אתה כסף כי יש בינינו התחשבנות פנימית בעסק שהוא חייב לי גם כן". 57592-11-20


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש