סטס דינקין: ''מרגע שנכנסתי לעירייה, דברים שהיו תקועים שנים התחילו לזוז''

מאת: רותם נועם ● 14/9/2023 16:02 ● ערב ערב 3137
סגן ראש העיר, סטס דינקין, שמסכם קדנציה ראשונה בפוליטיקה המקומית, הצליח להיכנס במהלכה לליבותיהם של אילתים רבים, הרבה מאוד בזכות המעורבות האישית שלו והיכולת המופלאה לרדת לפרטים ● אין ספק כי דינקין הוא איש שטח בכל רמ''ח איבריו ותושבים רבים, שנתקלו בקשיים, מצאו אצלו אוזן קשבת ויכולת אמיתית של בולדוזר, להניע מהלכים בעירייה ובגופי הסמך שלה ● בראיון בחירות ראשון ל'ערב ערב', הוא מסביר מדוע בחר לרוץ ברשימה עצמאית, מבהיר כי ישתף פעולה עם כל ראש עיר שיבחר, וכלל לא פוסל על הסף ריצה לראשות העיר בעוד חמש שנים ● ''למרות כל מה שחוויתי בחמש שנים האחרונות כולל הדחה, שני ראשי עיר, פינוי שדה דב, קורונה ועדיין עם מנדט אחד, אני מוביל עשייה כסגן ראש עיר למען התושבים, קם כל בוקר ומוכיח לכל מי שמתעסק בפוליטיקה שאפשר גם אחרת”
סטס דינקין: ''מרגע שנכנסתי לעירייה, דברים שהיו תקועים שנים התחילו לזוז''

מדוע, בניגוד לקדנציה הקודמת, אתה אינך רץ לראשות העיר, ומדוע בחרת לרוץ למועצה באופן עצמאי ולא כחלק מהרשימה של אלי לנקרי?
בחרתי לרוץ ברשימה עצמאית למועצת העיר כי במהלך השנים האחרונות הכרתי בתפקידי כסגן ראש העיר, את העשייה הציבורית לעומק ונוכחתי לדעת שמלשכת ראש העיר לא תמיד אפשר לעשות שינויים בשטח ואני איש של עשייה שנמצא בעיקר בשטח. אני איני פוסל ריצה לראשות העיר בעתיד, אך כרגע מתמקד בתכניות אותן אני רוצה להוביל. באשר לרשימה של אלי לנקרי, בחרתי לרוץ בנפרד, גם כדי לבחון את כוחי וגם את הקשר שלי עם התושבים למול העשייה שלי.

נראה כי בבחירות הקרובות יהיו לא מעט סיעות שיתחרו על קהלים חופפים לשלך, כיצד אתה מבדל עצמך מול כוחות כמו הליכוד, צ.מ.ד וליאור אזולאי?
אני לא מקטלג ומתייג את תושבי אילת לפי פלחי שוק ומגזרים, מדובר בתושבי העיר ולכולם יש אותה מטרה לדאוג לעתידנו ועתיד ילדינו. הקהלים שאני פוגש ברחוב הם מכל מגזר ואני שמח לשרת את כולם נאמנה. אם תסתכל על חברי סיעתי, תגלה שם פסיפס מדהים של אנשים מכל קצוות האוכלוסייה שהתחברו יחד איתי להמשיך את העשייה לטובת העיר ותושביה.

 

''קיים שיפור משמעותי בכל מה שקשור לשירותים שהתושבים מקבלים והמרחב הציבורי נראה אחר לגמרי''

 

בקרב על הרחוב הרוסי, מה מבדל אותך מול אולג צ'רנמוריץ, ומה לדעתך הנקודות החשובות לקהל הבוחרים של העולים הוותיקים והחדשים בעיר? האם נעשה די על מנת לייצר תנאי קליטה טובים ומתן מענה הולם לעולים באילת ומה נדרש לדעתך לשפר?
בדומה לתשובה הקודמת, המגזר הרוסי הוא חלק בלתי נפרד מתושבי העיר, אני פוגש אותם, הדלת שלי פתוחה לכולם וגם להם, אתה מוזמן לשאול אותם. באשר לעשייה הציבורית בכל הקשור לקליטת עלייה, אני וצוות לשכתי עוסקים בכך מידי יום, ומטפלים בעשרות פניות בשבוע, גם של עולים חדשים וגם של נקלטים וותיקים וכולם מקבלים מענה שלם ומהיר כמו שאני מספק בכל תחום.

הליכתך בצד אלי לנקרי מוכרת ונאמנותך אליו נותרה ללא סייג, גם לאחר הדחתך מתפקיד סגן ראש עיר בשכר והפיכתך לסגן ללא שכר, האם וכיצד השפיע עליך המעבר מבחינת העשייה הציבורית והאם אתה עדיין תומך בלנקרי לראשות העיר?
אני שומר על קשרי עבודה וכבוד עם ראש העירייה המכהן, אך הדבר אינו סותר את העובדה שאני איש ציבור ולרוב לא עוסק בפוליטיקה, אלא בעשייה ובקידום העיר ותושביה, זאת אחת הסיבות שאני מתמודד ברשימה עצמאית.

בהנחה שאתה תומך בלנקרי, האם קול לך וקול ללנקרי זה אותו דבר? האם פיצול ההצבעה לראשות ולמועצה בינך לבינו, לא עלולה לסכן את שניכם באובדן מנדט? על מה מבוססת ההנחה שהשלם, במקרה של שניכם, גדול מסך חלקיו?
אני נאמן קודם כל לבוחרים שלי ולעשייה שאני מקדם ולכן אנחנו רצים ברשימה עצמאית בראש ובראשונה כדי לאפשר לבוחרים שלנו זכות בחירה נקיה. לא עושים חישובים של קולות כמו שאתה עושה, מבחינתנו אנחנו רצים למועצה וכשנגיע לשלב ההסכמים הקואליציוניים נדבר על קולות.

ככל שלנקרי לא ייבחר, האם אתה רואה עצמך נכנס לקואליציה בראשות מועמד או מועמדת אחרים?
אני לא תלוי באף פוליטיקאי, בניתי את עצמי בעשר אצבעות ולכן אני גם רץ ברשימה עצמאית, כל מי שייבחר לראשות העיר יהיה ראש עיר לגיטימי ורלוונטי עבורי להמשיך אתו את העשייה שלנו

בקדנציה האחרונה מצאנו אותך לא מעט בשטח, נפגש עם תושבים ומנסה לאחות את הבייס שהתפזר עם התפוררות הסיעה שלכם, שהתפצלה לכל עבר (דודו אלקיים, יהודה פרץ ואביבה רולינגר) ובהמשך התאיידה מהמרחב הציבורי, כיצד תבטיח לבוחריך כי אירוע כזה לא יישנה גם הפעם?
אני נמצא בשטח כי שם נמצאים התושבים, לא יודע על איזה התפוררות אתה מדבר אני דווקא חווה המון אהדה והרבה אנשים שרוצים להצטרף לדרך שלנו. למרות כל מה שחוויתי בחמש שנים האחרונות כולל הדחה, שני ראשי עיר, פינוי שדה דב, קורונה ועדיין עם מנדט אחד אני מוביל עשייה כסגן ראש עיר למען התושבים. קם כל בוקר ומוכיח לכל מי שמתעסק בפוליטיקה שאפשר גם אחרת, ממליץ לכולם להתרכז בעשייה ופחות בפוליטיקה קטנה.  

 

מכוון לתיק ההנדסה בקדנציה הקרובה

 

כדי להמשיך ולהחזיק בתפקיד סגן ראש עיר, עליך  להביא לפחות 2-3 מנדטים, או לוודא שאתה לשון מאזניים בקואליציה הבאה. נראה כי מדובר במשימה לא קלה, בהתחשב בכך שאין מי שמצהיר כי יהווה אופוזיציה לכל מועמד שייבחר, ולמעשה, מלאכת הרכבת הקואליציה הבאה, אף שתורכב משברי סיעות, נראית קלה מתמיד עבור כל מועמד שייבחר וללא חשש ממשי מפני סחטנות, האם בינך ובין לנקרי הסכם לפיו במקרה כזה, הסגנות, לפחות זו ללא שכר, מובטחת לך?
אפשר להתבסם מסקרים ומכמות הבאנרים שתלויים ברחובות, בסופו של יום הבוחר שם פתק למי שבאמת עושה בשבילו, אני לא אתן לך הצצה לנתונים שאני מחזיק בהם, אבל אספר לך שהציבור יודע להכיר תודה.
בעניין הרכבת הקואליציה, בפוליטיקה כמו בפוליטיקה, שום דבר לא מובטח, כמו שכבר אמרתי אנחנו רצים למועצת העיר כדי להמשיך בעשייה, אני לא מתעסק בתפקידים או בשכר זה לא מעניין אותי.

מהם שני ההישגים המשמעותיים ביותר שלך בקדנציה האחרונה?
ההישג המשמעותי ביותר שלי הוא קודם כל הפעילות שאני עושה בתוך העירייה, לפני שנכנסתי לתפקיד היה קשה מאוד להניע מהלכים. תושבים שפנו אליי לא האמינו איך פניות שהם העבירו לעירייה במשך שנים נתקעו ואני באתי והדברים פתאום זזים.
הבירוקרטיה בארגונים כאלה משתקת ויוצרת חסמים, מצאתי את עצמי פעמים רבות כמו אינסטלטור שרק בא ומשחרר סתימות של דברים שנתקעו סתם.
ההישג השני שלי הוא בתחום השירותים העירוניים, קיים שיפור משמעותי שקשה להתעלם ממנו בכל מה שקשור לשירותים שהתושבים מקבלים ובכלל המרחב הציבורי נראה אחר לגמרי.
כמובן שקיימים הישגים נוספים, רבים וחשובים, אבל ההישג החשוב ביותר בעיני שהחזרתי את אמון הציבור של התושב במערכת העירונית. אנחנו כמשרתי ציבור אסור לנו לשכוח שהתושב והעיר הם המטרה. 

מה עמדתך ביחס לעבודות בחופים ולמידת שיתוף הציבור בהחלטות שהתקבלו בעירייה בנושא?
עמדתי בנוגע לעבודות בחופים ידועה בחלונות המקצועיים והפוליטיים, במידה והיה ניתן או יינתן לי המנדט לקבל את תיק ההנדסה, תאמין שהיית רואה פעילות התואמת את יכולותיי בשטח.

היכן אתה ממוקם  על סקאלת הרפורמה/מהפכה משפטית, ומהי עמדתך האישית בנושא?
מספיקה לי ההתעסקות בפוליטיקה המקומית, אני לא נכנס לפוליטיקה בזירה הארצית, אני רק מנהל שם מגעים וקשרים לטובת קידום העיר אילת. אני שמח שהמאבקים בין הצדדים בנושא זה פחות מורגשים ברמה המקומית כי נושא זה מפלג אותנו כעם והייתי שמח להתעסק באחדות ולא בפילוג. 

''אני לא תלוי באף פוליטיקאי'’
''אני נמצא בשטח כי שם נמצאים התושבים'’

 

האם בעוד חמש שנים נראה אותך מתמודד לתפקיד ראש העיר?
לא פוסל ריצה לרשות העיר בהמשך, אבל כל דבר בזמן שלו ועד אז נמשיך בעשייה שהתחלנו בכל הכוח.

לסיכום והכי חשוב, שנה חדשה בפתח והייתי רוצה לאחל לתושבי העיר בריאות, אושר, שמחה, אחווה ואהבה, שנדע להוקיר על הקיים ולהציב מטרות חדשות וטובות לשנה החדשה, אני כאן בשבילכם תמיד.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת