נמשכת מגמת הירידה בסך חובות נבחרי הציבור ועובדי הרשות לעיריית אילת

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 29/4/2022 10:02 ● ערב ערב 3066
דוח ביקורת מפורט של משרד הפנים לשנת 2020 חושף את יתרות החובות של נבחרי ציבור ועובדי עיריית אילת והמועצה הדתית ● בסך הכל כוללת הרשימה שני נבחרי ציבור ו-15 עובדים, החבים יחד סכום של 956 אלף שקל ● חלק מהחובות נמשכים מעל 20 שנה ● המדובר בירידה של 474 אלף שקל מ-2019 ומ-1.8 מיליון שקל ב-2017
נמשכת מגמת הירידה בסך  חובות נבחרי הציבור ועובדי  הרשות לעיריית אילת
מאז 2017 ירדו חובות הנבחרים ועובדי הרשות כמעט במחצית

דוח הביקורת השנתי שעורך משרד רואי חשבון בן שמואל עבור האגף הבכיר לביקורת ברשויות המקומיות במשרד הפנים, חושף את מצבת החובות הלא משולמים של נבחרי ציבור ועובדי רשות והמועצה הדתית באילת לעיריית אילת. בסך הכל חייבים על פי הדוח נכון ל-2020 17 איש, מהם שני נבחרי ציבור והשאר עובדי הרשות והמועצה. סך החובות הכולל מסתכם ב-956 אלף שקל, עם זאת המדובר בירידה בסך החובות שעמדו בשנת 2019 על סך של 1.43 מיליון שקל. סגן ראש העירייה מתן בארי וחבר המועצה שלמה ביטון הסדירו את חובות הארנונה שלהם, אך הם עדיין בהליכי הסדרה של חובות אגרת שילוט עסקים העומדים כנגדם.

 

הסדירו את חובות הארנונה


מהדוח עולה כי לשני נבחרי ציבור חובות בלתי משולמים לעיריית אילת בעבור אגרת שילוט, חוב אחד על סך 35 אלף שקל, הנמשך כבר חמש שנים, שייך לסגן ראש העיר, מתן בארי, והשני על סך 5,000 שקל שייך לחבר המועצה שלמה ביטון. 
עם זאת יש לציין כי ביטון שהחזיק שנה קודם לכן בחוב בגובה 51 אלף שקל, כיסה אותו באוגוסט 2020 לאחר שקיבל מכתב התראה לפיו אם לא יוסדר החוב תוך 60 יום תפסק כהונתו כחבר מועצה. 
גם בארי הסדיר חוב בגובה 97 אלף שקל שעמד כנגד חברה שניהל בעבר ולגביו היתה אי הסכמה מול העירייה. יתרת החובות הרשומה על שניהם הינה בגין אגרת שילוט עסקים וגם סכומים אלו מצויים כיום בהתדיינות בין הצדדים. ביטון הסביר השבוע ל'ערב ערב באילת' כי ספיח החוב שנותר שייך לחנות בבעלותו המושכרת לאחר וכי הנושא נמצא בהסדרה סופית. בארי טוען כי החוב כולו הוסדר וכי לא רשומה לחובתו יתרה כלשהי.

 

ממשיכים בהליכי הגביה והמחיקה


בנוסף, חבים כאמור 15 עובדי עירייה והמועצה הדתית באילת סכומים המגיעים לסכום של 916 אלף שקל. בין היתר נרשמו חובות ארנונה של מעל 20 שנה לעובד מחלקת אחזקה ש.ג (205 אלף שקל) חוב זה מצוי בהליך מחיקה לאחר שקרן החוב שולמה. חוב אחר שייך לח.מ שרברב בעירייה והוא עומד על 58 אלף שקל, גם כאן מדובר בחוב ישן של מעל 20 שנה בעבור ארנונה, שיפוץ בתים וחינוך, כאשר עובד זה שילם במהלך 2021 סכום של 47 אלף שקל וכעת עומדת לחובתו יתרה שטרם שולמה בגובה 58 אלף שקל.
למשגיח כשרות ר.כ חוב בגובה 64 אלף שקל בגין ארנונה הנמצא בטיפול משפטי ולעובד ב.ע אף הוא משגיח כשרות חוב ארנונה בן למעלה מ-20 שנה בגובה 103 אלף שקל עם המלצה למחיקה.
למ.מ המשמש כמפקח בבניה חוב ארנונה ישן (מעל 20 שנה) בגובה 95 אלף שקל לגביו המליצה וועדת הנחות למחוק לאחר תשלום של 30% מהחוב. לסייעת ב.ל חוב ארנונה ואגרת שילוט בגובה 76 אלף שקל, אך מאחר והיא באיחוד תיקים בהוצל"פ לא ניתן לבצע כנגדה אכיפה. 
לו.ש אף היא סייעת, חוב ארנונה של 56 אלף שקל המצוי בהליך משפטי עם המלצה למחיקה, ולמזכירה ד.ח חוב ארנונה בגובה 37 אלף שקל אף הוא עם המלצה למחיקה. לב.ה, המצויה בפשיטת רגל, גם היא סייעת, חוב ארנונה בגובה 10 אלף שקל, ולפ.ע (סייעת) חוב בגובה 60 אלף שקל עם המלצה למחיקה. לש.צ מפיקוח ובניה חוב ארנונה בגובה 16 אלף שקל, כאשר עובד זה שילם בפריסה סכום של 8 אלפי שקלים והוריד את חובו מ-19 אלף. מאחר והוא מצוי בפשיטת רגל, גביית יתרת חובו מצויה כרגע בסימן שאלה.
מזכירה בשם א.מ חבה בגין ארנונה סך של 34 אלף שקל ע המלצה למחיקה, מזכירה (ג.ס) חבה 35 אלף שקל עם המלצה למחיקה, ופקח חניה (ד.מ) חייב 59 אלף שקל, כאשר סכום זה הינו חוב שנותר לאחר ששילם סכום שלא היה במחלוקת, כאשר היתרה המצויה בטיפול משפטי, אמורה לעבור למחיקה.
לשני עובדים נוספים חובות שלא נכללו ברשימה זו כיוון שקיבלו הפטר שנת 2021, האחד עובד תחזוקה (ש.ח) ע"ס 22 אלף שקל והשני, א.מ, סייעת, שחבה 29 אלף שקל וקיבלה הפטר במאי 2021.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש