אחרי ששרדו בליגת העל, בחבל אילות רוצים לבסס את מעמדם בליגה הבכירה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 29/4/2022 10:48 ● ערב ערב 3066
בשנתה הראשונה בליגת העל בכדוריד, הצליחה הפועל חבל אילות לשרוד בליגה ואפילו ניצחה את כל שלושת המשחקים בפלייאוף התחתון ● עכשיו, ינסו המושכים בחוטים להשיג הגדלה תקציבית משמעותית, על מנת לחזק את הקבוצה בעונה הבאה ● ''המטרה הראשונה שלנו להישאר בליגת העל הצליחה, כעת, המטרה שלנו היא לבסס את הקבוצה בליגת העל כדבר של קבע, כדי שנהיה כוח שצריך להתייחס אליו'', אומר השבוע רונן אמיתי, מנהל עמותת הספורט בחבל אילות
אחרי ששרדו בליגת העל,  בחבל אילות רוצים לבסס  את מעמדם בליגה הבכירה
גיא קדם, בן יטבתה, שהיה עמוד התווך, יעזוב בעונה הבאה למרכז. הקבוצה לאחר הניצחון שהותירה בליגה ● צילום: אביב מאירזון

לפני שבועיים כבר הבטיחה הפועל חבל אילות בכדוריד את הישארותה בליגת העל, לא לפני שחתמה על שלושה ניצחונות רצופים במסגרת הפלייאוף התחתון והוכיחה שהיא נשכרת בליגה בזכות ולא בחסד. ואף על פי כן, המשחק האחרון של העונה שהתקיים השבוע, בו ניצחה הקבוצה הביתית את מכבי דימונה 24:36 נתן את האות לחגיגות השמחה של האוהדים, תושבי החבל וגם אוהדים מאילת שעושים את דרכם למגרש של השכנה ביטבתה, על מנת לראות כדוריד איכותי.

 

הכל בזכות רונדיץ'


בחבל אילות קושרים את ההצלחה הגדולה שעשה ענף הכדוריד בחבל במרוצת השנים האחרונות, להגעתו של המאמן סרג'אן רונדיץ' לפני חמש שנים, ששינה את התמונה ועם עובדות בשטח לא מתווכחים.
לשרוד בליגת העל בשנה הראשונה זה לא דבר של מה בכך וגם הפועל חבל אילות הייתה קרובה לפספס את ההזדמנות הזו שניתנה לה. לאחר שלא הצליחה להתברג בין שמונה הקבוצות הראשונות בטבלה שמתמודדות בפלייאוף העליון, עשתה הקבוצה השכנה את הכמעט בלתי יאמן וניצחה את כל יריבותיה במקומות 9-12 במשחקי הפלייאוף התחתון, כשהיא לא רק מבטיחה את הישארותה בליגה, אלא מוכיחה שהפועל חבל אילות עדיין לא אמרה את המילה האחרונה בזירה של הקבוצות הגדולות. 
עכשיו לוקחים בקבוצה נשימה עמוקה וכבר מיישירם מבט לעונה הבאה, כשהכוונה הברורה של רונן אמיתי, מנהל עמותת הספורט בחבל אילות, היא, "להתברג כחברי קבע בליגת העל. שהקבוצה מחבל אילות תהיה כוח שצריך להתייחס אליו בליגה הבכירה", הוא.
כדי שהמטרה תושג, ברור לכולם שהקבוצה צריכה להתחזק עוד יותר, וכשמדובר בחיזוק, מדובר בתוספת תקציבית אותה יצטרכו עכשיו להשיג בקבוצה. "זה בדיוק מה שאנחנו עושים בימים אלו ממש", אומר אמיתי, "אנחנו חייבים למצוא פתרונות תקציביים כדי להעמיד קבוצה טובה עוד יותר מזו שהייתה העונה". 
לצד שחקנים זרים שהוחתמו בקבוצה כשחקני חיזוק, שיחקו בה גם בעונה הנוכחית שחקני בית, ביניהם, גיא קדם, בן יטבתה, שהיה עמוד התווך של הקבוצה ויאלץ לעזוב בעונה הבאה לטובת לימודים במרכז. יחד איתו שיחקו בקבוצה חולי ואנדי קוגן שגדלו בקיבוץ וגם אלון סופר מלוטן וים שוורב מקטורה. גם לאילת הייתה נציגות בקבוצה בליגת העל, בדמותם של השחקנים אייל מיימון, טל קדמי וירדן.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש