למרות מגרשי החניה החינמיים והשאטלים - החניות בחופי אילת היו מפוצצות רכבים בפסח

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 29/4/2022 10:04 ● ערב ערב 3066
בעיריית אילת אמנם הכשירו שתי חניות חינמיות ליוצאים לסיני ואפילו שאטלים של אוטובוסים עד למסוף הגבול, צעד שעורר את זעמם של חלק מנהגי המוניות בעיר, אלא שלמרות הכוונות הטובות להפחית את עומס הרכבים מהעיר ובעיקר מהחופים, גם הפעם התברר שמדובר בפתרון חלקי בלבד ● בעלי עסקים ומועדוני צלילה לאורך קו החופים הדרומיים מבהירים: ''למרות כל הניסיונות צדי הכבישים היו מלאים ברכבים של יוצאים לסיני וללקוחות שלנו לא היו מקומות חניה. מה שווה לנו חג מלא אם אנחנו תקועים?'' ● פעיל הסביבה מורי חן, שב ומעלה גם השנה את האפשרות המתבקשת- להעתיק את מסוף גבול טאבה למעבר עין נטפים
למרות מגרשי החניה החינמיים  והשאטלים - החניות בחופי אילת  היו מפוצצות רכבים בפסח
בעוד שצדי ההרים עמוסים רכבים, החופים עצמם ריקים. חג פסח 2022 אילת ● צילום: מורי חן

עיריית אילת שביקשה בפסח הזה להקטין את תופעת הרכבים של היוצאים מסיני שחונים בכל רחבי העיר, בשכונות, ובעיקר בחופים הדרומיים, עד לחזרתם ארצה, העמידה לרשות היוצאים לסיני שני מגרשי חניה עם כאלף מקומות חניה בכל אחד, ואפילו שאטלים חינמיים בשיתוף עם רשות שדות התעופה, על מנת להקטין את הלחץ ואת צוואר הבקבוק שנוצר בקטע שבין מלון הנסיכה לבין מסוף גבול טאבה, בכל שנה מחדש, כתוצאה מעומס של מוניות ורכבים. 

 

אילת הופכת לרחבת חניה אחת גדולה


ולמרות הביקורת החריפה לה זכתה העירייה מצד תושבים ונהגי מוניות שזעמו על מה ולמה דואגת העירייה על חשבון כספי משלמי המיסים, למי שלא נשאר באילת, ומעדיף לצאת למצרים, חזרו גם בפסח הזה המראות של מאות הרכבים שחנו לצדי הכבישים, לאורך קו החופים הדרומיים, רכבים שמילאו את רחבת העפר הסמוכה למלון הנסיכה ואת כל מקומות החניה, כמו גם רכבים רבים שחנו ברחבה הסמוכה לאוהל של יוסוף, זאת בזמן שגם הפעם נחלה רחבת החניה החינמית שהוכשרה בכניסה לעיר (אזור בדיקות הקורונה) כישלון חרוץ, כשרק רכבים בודדים הושארו בה. 
לעומתה, ברחבת החניה החינמית שהוכשרה על שטח שדה התעופה שפונה, היו יותר משתמשים, אלא שגם כאן, לאורך כל החג, לא הייתה החניה מלאה עד לאפס מקום. "שוב הוכח שלא זה הפיתרון לבעיה", אמר השבוע תושב העיר, שסיפר, שלא יכל לצאת לחופים הדרומיים עם משפחתו במהלך החג, רק משום שלא מצא חניה. "לא יתכן ששנה אחרי שנה הבעיה הזו חוזרת על עצמה. אילת הופכת לרחבת חניה אחת גדולה עבור היוצאים לסיני ודווקא האורחים שלנו בעיר, שלא לדבר על תושבי אילת, שנאלצים להתבצר בבתים במהלך החג, דווקא הם לא מוצאים מקומות חניה". 

 

הלקוחות הצביעו ברגליים


מי שקבלו גם השנה על מחסור במקומות החניה, היו בעלי העסקים ובעלי מועדוני הצלילה לאורך קו החוף הדרומי, שהבהירו, שגם השנה תפסו רכביהם של היוצאים לסיני מקומות חניה חשובים בקרבת העסקים שלהם. "את מבינה שרחבת החניה הגדולה ליד האוהל של יוסוף הייתה מפוצצת ברכבים", מספר השבוע בעל עסק בקרבת מקום. "הרכבים עמדו שם ימים שלמים ולאף אחד לא ממש היה מה לעשות. הרחבה הזו שייכת למנהל מקרקעי ישראל, ולפיכך, העירייה לא יכלה לעשות כלום עם הרכבים, זה גרם לזה שרק מעט מקומות החניה נשארו באזור ולקוחות רבים שלנו פשוט צלצלו, התנצלו והבהירו שעם כל הרצון שלהם להגיע, הם לא יכולים, כי בכל האזור אין מקומות חניה. זה הזוי. פסח מלא, העיר נראית שוקקת, אבל בגלל שאין חניות בעלי עסקים הפסידו המון עבודה".

 

לאסור את החניה לטווח ארוך ברחבה ליד האוהל של יוסוף


לדברי בעלי עסקים, בחלק מהאזורים לאורך החוף הדרומי בהם הייתה אסורה החניה בשעות הלילה- החל מחצות ועד 7 בבוקר, חילקו פקחי העירייה דוחות ואפילו גררו רכבים, "אלא שהעובדה שבאזורים אחרים לאורך קו החוף לא היו מקומות חניה, גרמו לאנשים אחרים להחנות כאן ולא ללקוחות שלנו, או לבאי החוף הסמוך. וככה נוצרה שוב בלבלה אחת גדולה ועומס שפגע בכולנו", מציינת בעלת עסק. 
"שלט כזה חייב להיות גם על הרחבה ליד האוהל של יוסוף, שם גם חייבת להיות אכיפה והרבה מקום יתפנה לטובת האורחים באילת או תושבי העיר עצמם". אם לא די בכך, הרי שלצדי החוף, במקומות בהם לא היו שלטים האוסרים על חניה לאורך שעות הלילה, שוב נראו ערימות של רכבים שנשארו במקומם ימים שלמים עד שבעליהם יחזרו מסיני. "לא דו"חות, לא גרירות, נאדא", אומר בעל העסק הזועם, "אז איך העירייה מצפה שהם יגיעו להחנות במרכז העיר. מה טוב להם יותר מאשר להחנות קרוב יותר למסוף הגבול? עד שהעירייה לא תפשיל באמת שרוולים ותקפיץ את עלויות הדו"חות לאלפי שקלים, כלום לא יעזור".

 

ומה עם אזרחי המדינה הערבים?


והיו בעלי עסקים אילתים שציינו כי אם עיריית אילת מצאה לנכון לארגן שאטלים חינמיים ליוצאים לסיני, היא לגמרי יכלה להגדיל את הראש ולארגן על הדרך גם שאטלים חינמיים לחופים ולאטרקציות על קו החוף הדרומי, לטובת כל אלו שרצו להגיע למצפה התת ימי, למסעדות, למועדוני הצלילה ולא הייתה להם חניה. "מי ישלם 80-120 שקל עבור נסיעה במונית?", אומרת בעל עסק בחוף הדרומי. "אבל תתארי לעצמך כל אלו היו יודעים שיש נסיעות חינמיות על אלינו לחופים הדרומיים, מי לא היה בא? נקודת מחשבה לעירייה לחופשה הבאה, כי אם אפשר לדאוג למי שלא משאיר בעיר שקל, אפשר לגמרי לדאוג למי שמשאירים בעיר המון כסף".
והיו שהו מדוע הגבילו עיריית אילת ורשות שדות התעופה את החניה החינמית והשאטלים לימי חג הפסח בלבד והתעלמו מאזרחי המדינה הערבים החוגגים את חג הרמדאן וצפויים אף הם להפקיד רכביהם באילת בתקופה הקרובה בדרכם לנופש בסיני, "הם אינם זכאים לכל הטוב הזה בהיותם אזרחים שווי זכויות?" אמרו.

מעריית אילת נמסר בתגובה: "כידוע לך השאטלים היו מטעם רשות שדות התעופה ולא העירייה. באשר לחניה בשטח הצפוני נדגיש כי היא יועדה לכך בחג הפסח במהלכו פקדו את אילת למעלה מ 100 אלף נופשים. להזכיר שהמטרה היתה להשאיר חניות פנויות לתושבי העיר והנופשים בה. זאת ועוד, בימים אלה מתבצעת היערכות לקיום הפאנג׳ויה בשטח האמור. לרשות העוברים לסיני ישנו חניון מוסדר בכניסה לעיר ובדרום שדה התעופה הישן". 


 

מורי חן: "להעתיק את מסוף הגבול לעין נטפים"


גם השנה, לאחר ששוב חזרו על עצמן תמונות העומס הגדול בקרבת מסוף הגבול, שב והעלה מורי חן, פעיל הסביבה את האפשרות שהעלה כבר בשנה שעברה וקודם, להעתיק את פעילות מסוף גבול טאבה למעבר עין נטפים. "זה יפתח לטובת התושבים את כל האזור שחסום עכשיו כמו צוואר בקבוק על ידי הרכבים, ישחרר את החופים ששם, ישחרר את כל בעיית הרכבים של העוברים לסיני שסוגרים לנו את קו החוף הדרומי. במעבר עין נטפים, שם אין כל מגבלת מקום, ניתן יהיה להקים מסוף גבול גדול ובעיקר שטח חנייה ענק במיוחד עליו יוכלו כל העובדים מסיני להשאיר את רכביהם. עיריית אילת מנסה למצוא כל מיני פיתרונות שלצערי ולצער כל התושבים לא ממש עוזרים, במקום לדחוף לפיתרון האחד והמוצלח שיפתור את הבעיות האלו פעם אחת ולתמיד".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת