מחדל רמון: התב''ע שעלתה לציבור 150 מיליון שקל?

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 22/10/2021 09:04 ● ערב ערב 3039
נציג רשות ניקוז ערבה חושף: 150 מיליון שקל שולמו בבניית סוללת הגנה בשדה רמון: ''כי לא רצו לעלות על שטח כרייה'' של המינהל ● ברשות שדות התעופה מכחישים: ''המערכת שנבנתה - הוכיחה עצמה כבר בשיטפון הראשון בחורף 2019 ובכך מנעה סגירת נכס אסטרטגי כתוצאה מפגעי הטבע'' ● בפניה נוספת לרשות הניקוז חזר בו נציג הרשות מעדותו וטען: ''הדברים נאמרו בבדיחות הדעת בהקשר להתנגשות בין תכניות מתאר''
מחדל רמון: התב''ע שעלתה לציבור 150 מיליון שקל?
טענה לחריגה תקציבית של 150 מיליון שקל. שדה רמון

בדיון שנערך בוועדה המחוזית דרום בחודש יולי השנה, במסגרת בקשה שהגיש קיבוץ יהל לבניית מלון חדש בשטחו, חשף נציג רשות הניקוז בדיון, בועז רונן, את אחד המחדלים שהובילו לדבריו להוצאה של 150 מיליון שקל נוספים מכספי ציבור: "מכיוון שאני מכיר את האזור הזה ולא התחלתי לעבוד אתמול אני יכול לספר פה עוד כל מיני סיפורים על כל מיני תקיעות, למשל בהגנה על שדה תעופה רמון שעשו שם, בסוף שילמו 150 מיליון ש"ח מכספי ציבור כי לא רצו לעלות על איזה תב"ע של המינהל של כרייה וחציבה. יש לי כל מיני סיפורים מסוג זה."

עלות בניית שדה רמון עמדה על 1.7 מיליארד שקל והיא מונה בחלקים שווים על ידי רשות שדות התעופה, על בסיס מכירת הקרקע עליה שוכן נמל התעופה באילת וכן ממקורות חיצוניים. נמל רמון סוחב עמו גרעוניות נמשכת מיום פתיחתו ואף שלא תוכנן מעולם להיות רווחי, או אף לכסות עת עלותו, וברשות שדות התעופה ידעו כי הפעלתו תהיה גרעונית בשל הפטור מאגרה ממנו נהנות החברות הנוחתות בו, עדיין לא צפה איש את ירידת הפעילות בו כפי שהתרחשה מאז סגירת שדה התעופה דב, ולאחר מכן בעת משבר הקורונה. על פי ההערכות מייצר השדה גרעון שנתי בגובה 200 מיליון שקל, ולפיכך מעדיפה המדינה לשווקו כנכס אסטרטגי.

ברשות שדות התעופה הכחישו את הטענה: "במסגרת הגנה על נמל התעופה רמון משטיפונות של נחל רחם נבנתה מערכת של מובל מים. המערכת שנבנתה - הוכיחה עצמה כבר בשיטפון הראשון בחורף  2019 ובכך מנעה סגירת נכס אסטרטגי כתוצאה מפגעי הטבע. המובל נבנה בתכנון ושיתוף כלל גורמי המקצוע בעלות של כ 150 מיליון ₪ מתוך תקציב הפרויקט. “

גיל סלוין, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ערבה, מסר בתגובה לדברים: "בדקתי את הנושא עם בועז והתבהר לי שהדברים נאמרו בבדיחות דעת בהקשר להתנגשות בין תכניות מתאר. אין מחלוקת על כך שמפעל הניקוז להגנה על נמה"ת רמון הוא הכרחי ביותר ומיקומו נקבע מתוך שיקולים הידרולוגיים והידראוליים באישור של כל הרשויות המוסמכות. מפעל הניקוז כבר הוכיח את עצמו בשיטפונות שהיו בנחל רחם לאחר פתיחתו של נמל התעופה". 

מרשות מקרקעי ישראל לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש