שחר צוברי פורש מגלישה תחרותית ונבחר ליו''ר וועדת הספורטאים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/10/2021 21:13 ● ערב ערב 3037
הגולש האילתי והמדליסט האולימפי שחר צוברי הודיע במסיבת עיתונאים על פרישתו מגלישה תחרותית ● בד בבד, נבחר צוברי לשמש כיו''ר וועדת הספורטאים של הוועד האולימפי בישראל ● צוברי יחליף את נטע ריבקין קודמתו בתפקיד ● מהנהלת הוועד האולימפי בישראל נמסר: ''אנו רואים חשיבות רבה במעורבותם של הספורטאים במדיניות ובחזון של הספורט האולימפי בישראל”
שחר צוברי פורש  מגלישה תחרותית ונבחר ליו''ר  וועדת הספורטאים
העובדה כי לא ייצג את ישראל בטוקיו והחלפת הדגם הכריעו. צוברי פורש ● צילום : יהונתן נויברט

אחרי שנים של גלישה תחרותית והשתתפות בשלוש אולימפיאדות, יודיע היום, שחר צוברי, מדליסט אולימפיאדת בייגין, במשרדי הוועד האולימפי בתל אביב, על פרישתו מספורט תחרותי. העובדה כי לא ייצג השנה את ישראל באולימפיאדה ובעיקר העובדה כי באולימפיאדה הבאה יוחלף דגם הגלשנים האולימפי, גרמו לצוברי לקבל את ההחלטה. צוברי אמנם פורש מהגלישה התחרותית, אבל גם עובדה זו לא מפריעה לו להמשיך לקדם את החזון הספורטיבי ענף. השבוע נבחר הגולש האולימפי שייצג את ישראל 3 פעמים במשחקים האולימפיים ואף זכה במדליית הארד באולימפיאדת בייג'ין בתפקיד יו"ר וועדת הספורטאים הפועלת לצדו של הוועד האולימפי בישראל ומייצגת את הצד של הספורטאים האולימפיים. שחר נבחר לתפקיד היו"ר על ידי וועדת הספורטאים החדשה של הוועד האולימפי ויחליף את המתאמנת לשעבר נטע ריבקין, קודמתו בתפקיד. כן יכהן צוברי כחבר בוועדת הכספים של הוועד האולימפי בישראל.
וועד הספורטאים מונה תשעה חברים, ביניהם, ארבעה ספורטאים בהווה ובעבר: השחיין יעקב טומרקין, המתעמלת האמנותית, זוכת מדליית הזהב באולימפייאדה האחרונה, לינוי אשרם, הגולש שחר צוברי והאתלטית חנה קנייזבה מיננקו.


מטעם הנהלת הוועד האולימפי בישראל נמסר בעקבות ההחלטה על מיניויו של צוברי לתפקיד יו"ר וועדת הספורטאים: "אנו רואים חשיבות רבה במעורבותם של הספורטאים במדיניות ובחזון של הספורט האולימפי בישראל ומברכים את הנבחרים להנהלה החדשה. אנו מכבדים את דעותיהם וצרכיהם של הספורטאים בעבר ובהווה ומקנים חשיבות רבה בהתנעת תהליכים וקבלת החלטות".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש