היא מוכנה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/6/2021 11:33 ● ערב ערב 3021
בעוד כחודשיים תצא הגולשת האילתית קטי ספיצ'קוב לייצג את ישראל באולימפיאדת טוקיו ● רגע לפני, השאירה ספיצ'קוב טביעת אצבע נוספת על מפת הגלישה העולמית, כשביום ראשון האחרון קטפה את מדליית הכסף בגביע העולם בגלישה בהולנד, תחרות שנחשבה כסימולציה לפני האולימפיאדה
היא מוכנה
ספיצ'קוב (מימין) וצוברי (משמאל) באליפות אירופה מדצמבר 2020 ● צילום: באדיבות איגוד השיט

לאחר שזכתה בסוף חודש אפריל במדליית הכסף באליפות העולם שנערכה בספרד, קטי ספיצ'קוב, הגולשת האילתית שתייצג בעוד פחות מחודשיים את ישראל במשחקים האולימפיים, הבהירה ביום ראשון האחרון שהיא לגמרי לא אמרה עדיין את המילה האחרונה בים וכי היא יותר ממועמדת למדליה באולימפיאדה הקרובה שתתקיים בחודש אוגוסט בטוקיו. 
אליפות גביע העולם בגלישה בהולנד (להבדיל מאליפות העולם שהנה תחרות אחרת), נחשבה לתחרות סימולציה בה לקחו חלק כל הגולשות הבכירות בעולם שיתחרו ביניהן על המדליות באולימפיאדה הקרובה. קטי לא השאירה בתחרות מקום לספק כי היא לגמרי מאותת לכיוון של מדליה, כשהציגה תחרות מאוזנת ושקולה לכל אורכה סיימה במיקומים טובים בצמרת. בסיום שיוט המדליות חתמה קטי על המקום השלישי שהספיק לה לזכייה במדליית הכסף בתחרות, אחרי מרטה מגאטי מאיטליה, וכשהיא מקדימה את אלופת העולם ליליאן דה חוס ההולנדית. הישגה זה של ספיצ'קוב מרמז על כך שבאם תצליח לשמור על הכושר המצויין בו היא מצוייה בימים אלו, יש סיכוי גבוה שתהייה לאילת ולישראל מדלייה אולימפית נוספת בענף הגלישה.
לעומתה, הגולש יואב כהן, שנבחר על ידי מאמן הנבחרת גור שטיינברג לייצג את ישראל באולימפיאדה הקרובה על חשבונו של שחר צוברי, סיים את שיוט המדליות רק במקום התשיעי, אחד לפני אחרון וסיים את התחרות כולה במקום השישי כללי.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש