לראשונה - מכבי אילת בכדורסל

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 6/10/2021 21:11 ● ערב ערב 3037
אחרי שנים של אימון כדורסל, כשהבינו שלא ימצאו עוד את מקומם באגודת הכדורסל הקיימת, החליטו ערן יצחק, לשעבר עוזר מאמן הפועל אילת בוגרים בליגת העל ועידו מלול, מאמן קבוצות נערים תחרותיות, ומנהל ליגת בתי הספר בכדורסל, בצעד חסר תקדים, לפתוח את המרכז לכדורסל אילת ולחבור לאגודת מכבי שקיבלה את הבייבי החדש בזרועות פתוחות ● יחד עם מאור קליינמן, אושיית כדורסל מקומי ואיש החסויות, הם יצאו השבוע לדרך עם כמות נכבדה של חניכים ומבטיחים להזניק את ענף הכדורסל אצל צעירי העיר צעד אחד קדימה ● כעת הם ממתינים לראות אם בעירייה יאשרו להם את מכסת השעות שהם מבקשים באולמות, שכן רק כך יוכלו להקים את כתת בעלי הצרכים המיוחדים וכתת הדתיים שהם חולמים לפתוח לראשונה באילת
לראשונה - מכבי אילת בכדורסל
צילום: מירב לוי דיאמנט

צריך הרבה אומץ ותעוזה לקום בבוקר אחד בבוקר ולהחליט שאתה פותח מרכז חדש לכדורסל אחרי שנים של הגמוניה מקומית של אגודת הפועל אילת. אבל על הצעד הזה בדיוק חתומים המאמנים ערן יצחק ועידו מלול שחברו אל מאור קליינמן, אף הוא בן אילת, שעוסק ביזמויות ומביא את החסויות ויחד הם יצאו השבוע לדרך עם המרכז לכדורסל אילת, הבייבי שלהם, שכבר מצא את מקומו בזרועותיה החמות והמקבלות של אגודת מכבי. השבוע הם יצאו לדרך, נרגשים, למרות כל שנות הוותק שלהם, ממש כמו בתחילת דרכם בענף הכדורסל, אחרי הכל זו הפעם הראשונה שמישהו באילת העז להקים מרכז כדורסל חדש לצידו של המרכז הוותיק הקיים בעיר.

 

"הכדורסל הוא נחלת הכלל"

 


זה לא סוד שמדובר בשני מאמנים שכבר לא מצאו את מקומם באגודת הכדורסל הקיימת. אי לכך ובעקבות פניות רבות של הורים אליהם, ועל הדרך גם אימונים פרטיים שנתנו לשחקנים צעירים, החליטו השניים תחת הכותרת שהכדורסל הוא נחלת הכלל, לתת גם באילת לציבור, ובעיקר לצעירים, אלטרנטיבה אחרת. וכשלצד שלושת הצעירים האמביציוזים מלווה מהצד, מנחה ונותן רוח גבית יוסי מלול, מי שניהל במשך שנים ארוכות את מחלקת הנוער בכדורסל ואימן במשך שנים את קבוצות הנוער, הרי שאם תשאלו רבים בעיר, הרי שצפויה כאן הצלחה. 
ערן יצחק, מאמן כדורסל בכל רמ"ח איבריו, גדל עוד כילד מוכשר על ברכיו של יוסי מלול שהיה מאמנו. ברבות השנים הוא פרח, עזב את העיר, הגיע לנבחרת ישראל וגם שיחק בליגת העל כשהוא מקבע את מעמדו כקפטן הפועל תל אביב, בהמשך הקריירה שב יצחק לאילת כדי לעלות את הקבוצה המקומית ליגה. בין לבין הוא יצא לקורס מאמנים ואימן כמעט כל קבוצת גיל אפשרית כולל קבוצת נשים ובנות, כשהשיא מבחינת אימון עבורו היה כשאימן את הפועל אילת בה גדל, כשעלתה לליגת העל, כעוזר מאמן של אריק שיבק, עודד קטש ושרון דרוקר. 
אלא שבמקום בו חשב להמשיך ולצמוח נעצרו גלגלי הרכבת עבורו כששלוש שנים הוא כבר לא במערכת הכדורסל האילתית. עידו מלול, בן אילת (הבן של...) גדל גם הוא על ברכי אגודת הכדורסל האילתית ושיחק כשחקן פעיל עד כתה י'ב בקבוצת הנוער בליגה הלאומית. בהמשך, התמקצע בהדרכת הכדורסל, סיים קורס מאמנים בוינגייט, הדריך באגודת הכדורסל המקומית קבוצות תחרותיות, ניהל את הליגה הבית ספרית ואת קייטנות הכדורסל בעיר אלא שגם הוא מצא את עצמו כבר שנתיים מחוץ לעניינים.
אל שני המאמנים התווסף מאור קליינמן, אושיית כדורסל אילתי, מי שחי ונושם כדורסל כבר מגיל צעיר הן ככתב ושדר ספורט, כרוז במשחקי הפועל אילת בכדורסל במשך 10 שנים ומחובר להוויית הכדורסל בעיר. קליינמן חבר למרכז לכדורסל אילת בכובע של הפרסום, השיווק וגיוס החסויות והמלגות לילדים במצב סוציו אקונומי נמוך.

 

קבוצה תחרותית ראשונה תפעל בעונה הקרובה תחת אגודת מכבי - קבוצת קט סל ב' של כתות ה'. יצחק ● צילום: יאיר שגיא

 

האם תפרוש מכבי חסותה על המרכז?
לפני כחודש הם יצאו לדרך מפיחים רוח חיים ברעיון שגיבשו, אלא שאם חשבו שזה יקרה לאט ובזהירות ורק עם כמה קבוצות בודדות של ילדים, הרי שמהר מאוד הם הבינו שהביקוש גדול. נכון להיום הם כבר עם 100  חניכים מכתות א' ועד ו' שמתאמנים במסגרת בית הספר לכדורסל ואפילו קבוצה תחרותית ראשונה כבר תפעל בעונה הקרובה במסגרת המרכז לכדורסל אילת ותחת אגודת מכבי- קבוצת קט סל ב' של כתות ה'. ומבחינתם זו לגמרי רק ההתחלה של סל הפתעות שהם מתכננים בדרך ורק כדי לעורר את הסקרנות, כדאי תדעו כי החבורה האמביציוזית כבר מנהלת מגעים מול מכבי תל אביב הגדולה על מנת לקדם אפשרות לשיתוף פעולה והפיכת האגודה החדשה באילת לשלוחה של מכבי תחת ניהולה המקצועי.
ערן יצחק מנהל את הנושא המקצועי, הוא גם מאמן את הקבוצה התחרותית ומשמש כיו"ר מכבי אילת. עידו מנהל את בית הספר לכדורסל ומאמן את קבוצות כתות א'-ב וילדי החינוך המיוחד, פעילות שנפתחה לראשונה בעיר ותאפשר גם לילדי החינוך המיוחד ללמוד את רזי הכדורסל. לכאן מביא מלול ג'וניור את לימודי החינוך המיוחד שלו במכללת לוינסקי יחד עם שנות הוותק שלו באימון כדורסל, כשהוא משוכנע שבקבוצה קטנה הוא יוכל לחבר את ילדי החינוך המיוחד לעולם הכדורסל.

 

"ליצור תחרות בריאה"

 

צילום מירב לוי דיאמנט


"המוטו שלנו הוא אילתים למען אילתים", מדגיש ערן יצחק. "ליצור תחרות בריאה בעיר ואפשרויות נוספות זה תמיד דבר טוב אם יודעים לראות את זה נכון ובאילת יש לגמרי מקום לשני בתי ספר לכדורסל".
מאור: "אין מצב בעולם שבעיר צריך להיות מונופול בענף ספורט כזה או אחר. אם במחול יכולים לפעול באילת שני בתי ספר פרטיים לצד בית ספר של המתנ"ס וכולם מצליחים וכולם מזינים את מגמת המחול בבית הספר בגין, אין שום סיבה בעולם שזה לא יקרה גם בענף הכדורסל שהוא מאוד פופולרי בעיר".

אתה מכוון למגמת הכדורסל שנפתחה השנה בבית הספר רבין?
"לגמרי. הכי ברור שגם הילדים שילמדו אצלנו כדורסל יגיעו בסופו של דבר למגמה הזו ששייכת למנהל החינוך ולתקציבים העירוניים שלא יוכלו להגביל את הקבלה של השחקנים".

ואף על פי כן ערן, הבן שלך מתאמן בהפועל אילת?
ערן: "בדיוק ככה ואני גם לא רואה בזה שום בעיה. אנחנו עדיין לא פתחנו קבוצה בגיל המדובר והוא שם באהבה רבה וזה רק ממחיש את העובדה שאנחנו לא קוראים תיגר על אף אחד".

איך הסתדרתם עם שעות אולם כי ידוע הרי שיש יותר פעילות בעיר מאשר שעות באולמות?
עידו: "כרגע הקצו לנו מעיריית אילת 8 שעות שבועיות באולם בית הספר עציון גבר, וכבר הגשנו בקשה מסודרת לקבלת שעות אולם נוספות".
מאור: "אם לא נקבל את מכסת השעות שביקשנו, לא נוכל לפתוח את כתת בעלי צרכים מיוחדים וכתת הדתיים שאנחנו כל כך רוצים לפתוח לראשונה באילת. אני לא מאמין שמישהו יקשה עלינו להגשים את המשימה החשובה הזו".

מה על קבוצת בנות?
"הכל פתוח, רק שתבואנה. מאוד נרצה לראות בנות משתלבות בבית הספר שלנו".

לאן אתם מכוונים?
ערן: "המטרה להגדיל כמובן את כמות הילדים בשאיפה להגיע למצב שיהיו לנו את כל קבוצות מחלקת הנוער תחרותיות ובעיקר דגש על קבוצת בוגרים שתתחיל מליגה ב'".

ויש מקום לזה לנוכח העובדה שקבוצת הבוגרים בליגה הנמוכה לא ממש פורחת בעיר?
"אנחנו לגמרי מרגישים מחויבים לנסות. יש הרבה בני אילת שנמצאים בעיר ולא מוצאים איפה לשחק".
לסיום מבהירים השלושה: "אנחנו מאוד אוהבים כדורסל, אוהבים את הילדים ואנחנו כאן כדי להישאר". 

 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש