תותי נופי: ''המטרה שלנו היא לסיים בפלייאוף העליון''

מאת: פיני גניסלב ● 24/9/2021 19:21 ● ערב ערב 3035
השבוע מתארח במדור הספורט תאמר (תותי) נופי, מאמן קבוצת הנוער וחבר הנהלה, בהתנדבות, במהלך 12 השנים האחרונות ● על היכולת החלשה שמפגינים שחקני הרכש והאכזבה מההפסדים במחזורים הראשונים בליגה ● הסכסוך בין שון בוסקילה לדן אבוטבול ● ההשבתה של שבתאי טסל על הספסל ● ואפילו הכרזה מחייבת אחת שמגיעה מכיוונו: ''חומר השחקנים הקיים היום בבני אילת יתחרה העונה על... הפלייאוף העליון!”
תותי נופי: ''המטרה שלנו  היא לסיים בפלייאוף העליון''
נופי: ''מההפסד במחזור הראשון נגד כפר שלם אני פחות מופתע אבל בהחלט יותר מאוכזב''

עד כמה אתה מופתע ומאוכזב מההפסדים בשני המחזורים הראשונים של הליגה?
מההפסד במחזור הראשון נגד כפר שלם אני פחות מופתע אבל בהחלט יותר מאוכזב, שכן רצינו וציפינו לתוצאה הרבה יותר טובה. מהמשחק השני שקיימנו בבית נגד בני לוד אני מאוכזב ובהלם כמו כולם. המשחק נגד לוד היה כבר בידיים שלנו ולצערי בתוספת הזמן קיבלנו 2 שערים בלתי מחויבי המציאות.

תסכים איתי ששחקני חיזוק/רכש אמורים להיות בדרגה אחת ומעלה מעל הרמה של שחקני הבית. האם היכולת שהם הציגו עד כה עונה על הצפיות?
דעתי היא שמוקדם מאוד לשפוט אותם וצריך לתת זמן לאותם שחקני חיזוק להשתלב בקבוצה. בסה"כ אני חושב ששחקני החיזוק במשחק נגד לוד היו בסדר גמור. לצערי לקראת סוף המשחק הייתה נפילת מתח וקריסה טוטלית שבאה לידי ביטוי ביכולת שלנו בחצי שעה האחרונה של המשחק. במהלך השבוע מאמן הקבוצה והצוות המקצועי ינתחו את מה שקרה ויפיקו ללא ספק את הלקחים הדרושים למשחקים הבאים.

כיצד אתה מסביר שבמהלך כל המחצית הראשונה, שתקפתם את היריבה בעזרת הרוח, לא השכלתם אפילו פעם אחת לבעוט לעבר המסגרת של הקבוצה היריבה? וזאת גם לא הפעם הראשונה שזה קורה במשחקי הבית של הקבוצה.
אני לא אמור להסביר בנושא הזה. יש מאמן ואני לא מתעסק בנושאים המקצועיים.

בכל זאת, אתה איש הנהלה וחבר ועד המנהל עם תפקידים רבים באגודה, וחשוב לנו לדעת את דעתך על מה שקורה בקבוצה.
כפי שאתה ואני ראינו את מה שקרה במשחק נגד בני לוד, גם המאמן שרון חיטמן יעבור על סרט הווידאו כדי לראות שוב את מה שקרה, ולבסוף אני בטוח שבמשחקים הבאים זה יבוא לידי ביטוי בכך שנבקיע הרבה יותר שערים ונציג יכולת הרבה יותר טובה על כר הדשא. 

תקן אותי אם אני טועה, יש לכם נקודת תורפה בעמדת השוער, כאשר פרט ליאיר חמו המורחק נותרתם ללא שוער נוסף ברמה גבוהה הנדרשת למשחקי ליגה א'.
זה לא מדויק. בימים הללו צירפנו שוער נוסף, שהשנה סיים גיל נוער במ.ס. אשדוד, ובכך הדבר יביא להתמודדות טובה ומקצועית על מקום בהרכב בין 3 שוערים טובים. יש לנו גם בסגל את רומיאו נופי וכן את יאיר חמו שמגלה יכולת טובה לאורך כל המשחקים עד כה.

האם לדעתך חומר השחקנים הקיים היום במועדון מספיק טוב כדי לשרוד בליגה א'?
חומר השחקנים הקיים היום בבני אילת יתחרה העונה על... הפלייאוף העליון!

עכשיו הפתעת אותי, פלייאוף עליון?
יכול להיות שאני טועה אבל יש לי את התחושה, מתוך הכרות עם סגל השחקנים הקיים באגודה,  שאכן נצליח להעפיל העונה לפלייאוף העליון ושתהיה לנו עונה מאוד מוצלחת.

האם ההישארות בליגה א' העונה תחשב בעינך להצלחה?
המטרה שלנו היא לסיים בפלייאוף העליון. עם זאת, אנחנו מציאותיים ומבינים שהמשחקים בליגה א' מאוד קשים, ולכן ההישארות בתום העונה הראשונה תחשב מבחינתנו להצלחה מכל הבחינות.
השנה כידוע לך יורדות 4 קבוצות לליגה ב', וקבוצה חמישית תתמודד במבחנים. ולכן עם סגל השחקנים הקיים והצוות המקצועי המצוין שיש לנו, אני בטוח שנצליח להגיע להישגים מצוינים, בין אם זה יהיה בעונה הנוכחית ובין אם זה יקרה בעונה הבאה.

מסתבר שהלחץ בקרב השחקנים החל להשפיע על מערכת היחסים ביניהם. כך למשל, התרחש עימות מכוער במהלך משחק הבית נגד בני לוד, בין שון בוסקילה לדן אבוטבול שכמעט גלש לקטטה. 
בשל האירוע שציינת נקבעה ועדת משמעת שתתכנס בימים הקרובים. למרות כל האמוציות שיש תוך כדי משחק כדורגל, זה ממש לא היה נעים לראות את מה שקרה בין בוסקילה לאבוטבול. בכל מקרה מדובר באירוע חד פעמי לאורך שנים רבות וכלל לא מייצג את מערכת היחסים המצוינת שיש בין כל השחקנים, הן בחדר ההלבשה, הן באימונים וכן במשחקי הקבוצה.

מדוע שחקן ותיק ומצטיין עם ניסיון אדיר, כגון שבתאי טסל, אינו מקבל דקות משחק. הרי ביכולת ששחקני ההגנה הציגו נגד בני לוד, תסכים איתי שהוא יכול לשחק כמעט בכל תפקיד במערך האחורי.
יש מאמן והוא זה שמקבל את ההחלטות המקצועיות בקבוצה. תפקידו של שבתאי טסל, שהוא שחקן מצוין, להוכיח באימונים ובדקות המשחק שהוא מקבל שמקומו בהרכב הראשון, וכך אני מצפה שגם יהיה בהמשך. 

האם יש בכוונתכם לחזק את הקבוצה בשחקני חיזוק נוספים? 
זה הזמן להזכיר שמבחינת ההנהלה סיפקנו למאמן שרון חיטמן ולצוות המקצועי את כל מה שהם ביקשו העונה. במידה והם יחליטו שיש צורך בחיזוק נוסף, אנחנו נעתר לכל בקשה כפי שעשינו במהלך כל השנה. כמובן במגבלות התקציב שיש לבני אילת. 

מה חדש במחלקת הנוער 
כידוע לך ,יש לנו השנה 3 קבוצות שעלו לליגה הארצית: קבוצת הנוער, נערים א' ונערים ב'. על כן, מצפה לנו עונה מאוד קשה, שכן בליגת הנוער יורדות לא פחות מ6 קבוצות (!) וכן 7 קבוצות יורדות בליגת נערים ב'. בנוסף לכל, יש לנו מס' עזיבות של נערים מצטיינים שעברו להתגורר במרכז הארץ, דבר שיקשה עוד יותר על המשך ההצלחות במחלקת הנוער, כפי שהיו במהלך השנים האחרונות. השבוע חזרה קבוצת הנוער ממשחק חוץ ראשון בליגה הארצית נגד מכבי שהם, בו הסתיים המפגש בתוצאת תיקו 3:3. את השערים לאילת כבשו תומר כהן (2) וכן שקד כהן. 

כמי שמאמן את קבוצת הנוער, השבוע הובלתם עד לדקה ה-75 במשחק חוץ בליגה הארצית נגד מכבי שוהם בתוצאה 0:3 ואז תוך 15 דקות אתם סופגים 3 שערים ומסיימים את המשחק בתוצאה 3:3.
פתחנו את המשחק ממצוין. שלטנו ללא עוררין עד לדקה ה-72 בו הורחק לנו שחקן בכרטיס אדום (צהוב שני). מרגע זה הקבוצה בעצם הפסיקה לשחק. העייפות בקרב השחקנים לאור המאמצים שהשקיעו קודם לכן הייתה רבה, והדבר אילץ אותי לבצע חילופים רבים ולהמשיך במשחק עם 10 שחקנים בלבד. הדבר בא לידי ביטוי בעיקר בדקות האחרונות בהם הקבוצה המקומית ניצלה את העובדה שאנחנו עם שחקן פחות על כר הדשא, וכן שלא עמדנו בלחץ שהופעל עלינו על המגרש.   מצפה לנו, הן בקבוצה הבוגרת וכן במחלקת הנוער, שנה קשה ומאוד מאתגרת.


 

 כגודל הציפיות כך גודל האכזבות 


במסגרת המחזור השני של משחקי ליגה א' בכדורגל, אירחה בני אילת במגרשה את קבוצת בני לוד. עד לדקה ה70 של המשחק הובילו האילתים בבטחה בתוצאה 0:2 משערים של זהר שיפמן ושון בוסקילה. ב20 דקות שנותרו לסיום המשחק שחקני בני לוד ביצעו מהפך מדהים, תוך כדי שהם כובשים 3 שערים ללא מענה ומנצחים בתוצאה 2:3. לאחר 2 הפסדים ברציפות ממוקמת כעת בני אילת במקום ה-14 בטבלה מתוך 18 קבוצות. ביום שישי הקרוב יצאו האילתים למשחק חוץ נגד הפועל אשקלון, שגם לה מאזן של 2 הפסדים מתוך 2 משחקים וממוקמת במקום ה15 בטבלה.
קבוצת הנוער של בני אילת יצאה למשחק חוץ ראשון בליגה הארצית נגד מכבי שהם – עד לדקה ה75 הובילו הנערים האילתים בתוצאה 0:3 - ב15 הדקות שנותרו לסיום כבשה הקבוצה המקומית 3 שערים וסיימה בכך את המפגש בתוצאה 3:3.  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש