תביעות ייצוגיות כנגד חמישה בתי מלון באילת: ''לא מינו רכזי נגישות'

מאת: רותם נועם ● 24/9/2021 19:14 ● ערב ערב 3035
שתי תביעות ייצוגיות הוגשו לאחרונה על ידי עו''ד גיא אלון, כנגד חברות המנהלות חמישה בתי מלון באילת, בטענה כי הן אינן מפרסמות את הסדרי הנגישות שלהן וכי טרם מינו רכז נגישות כנדרש בחוק ● באחד המקרים נטען להעדר נגישות בחדרים
תביעות ייצוגיות כנגד חמישה בתי  מלון באילת: ''לא מינו רכזי נגישות'
אברהם הוסטלס ● צילום: יח

 

"חלק ממלונות אברהם הוסטל אינם מונגשים"


בתביעה הראשונה, נתבעות 4 חברות של אברהם הוסטלס, אחת מהן אברהם הוסטלס אילת בע"מ, אך לצדה גם החברות המנהלות את מלונות החברה בנצרת ובירושלים, נטען כי החברה אינה מפרסמת באתר האינטרנט שלה את התאמות הנגישות לאנשים ע מוגבלות וזאת בניגוד לחוק השוויון ובניגוד לתקנות הנגישות. כמו כן נטען כי החברות לא מתאימות את מקומות האירוח שלהן לאנשים עם מוגבלות, ובפרט אלו המתניידים בכיסא גלגלים וכן כי לא מינתה ולא פרסמה אחראי נגישות כמתחייב בחוק, אליו ניתן לפנות.
לאור כך, נטען, כי לתובע הייצוגי, שהנו נכה בשיעור 100% הסובל מהגבלה חמורה בניידות, לא התאפשר להגיע להתארח בבתי המלון של הקבוצה "ולא זו בלבד שלא התאפשר לו לדעת האם בתי המלון נגישים או לא, הרי שלא התאפשר לו ליצור קשר עם הגורם האמון על כך בכל חברה וחברה, הוא רכז הנגישות מטעמה. בנסיבות שכאלו, המבקש לא ידע ולא יכול היה לדעת האם מדובר בבית מלון נגיש האם לאו, מה שמנע ממנו כל אפשרות להגיע לבתי המלון...זאת מפאת החשש המובן מאליו – שמא יתבזה בפני העוברים ושבים". כאמור טוענת הבקשה כי "עיון מעמיק באתרי המפעילות של בתי ההארחה של אברהם הוסטל בירושלים ובנצרת, מעלה כי לאלו אין חדרים מונגשים לאנשים עם מוגבלויות המתניידים באמצעות כיסא גלגלים...בתעוזתן, המשיבות מפרסמות עובדה זה הנוגעת להיעדרם של חדרים מונגשים בבתי הארחה המופעלים מטעמן, בשפה האנגלית, ובשפה זו בלבד". הבקשה מציינת כי אחד מבתי המלון של הרשת, הממוקם בתל אביב דווקא כן עומד בתאני ההנגשה הנדרשים בחוק.

 

סך התביעות 8 מיליון שקל


בתביעה שניה שהגיש עו"ד אלון, נתבעו ארבע חברות המפעילות את בתי המלון סנטרל פארק, קומפורט בוטיק וספא, מלון הים האדום ומלון מלוני בוטיק, ארבעתם מאילת, לגביהם נטען כי לא פרסמו את הסדרי הנגישות באתריהם וכי לא מינו רכז נגישות כנדרש. 
סכום כל אחת מהתביעות הייצוגיות הועמד על 4 מיליון שקל, כאשר גודל הקבוצה הנפגעת לפי התביעות עומד על 230 אלף בעלי מוגבלות, מתוך 1.49 מיליון בעלי מוגבלות החיים כיום בישראל. 
טרם הוגשה תגובת המשיבים בבקשה. 

בתגובה נמסר מאסיף דיין ממלון סנטרל פארק: "כתב הבקשה טרם התקבל אצלנו, עם זאת חשוב לנו להדגיש כי המלון עומד בכל דרישות ההנגשה לפי חוק שאלמלא כן לא היה מקבל רישיון עסק. כמו כן אני משמש כרכז הנגישות של המלון. האתר שלנו אף הוא מונגש לציבור בעלי המוגבלויות. נלמד את הבקשה ונגיב לה בביהמ"ש".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש