הקופה רושמת: סוחרי אילת נהנים כל הדרך אל הבנק

מאת: רותם נועם ● 24/9/2021 19:06 ● ערב ערב 3035
הבום הכלכלי שנחת על אילת בחודשי הקיץ, לאחר סיום הסגר השלישי נותן אותותיו גם בפדיונות המרכזים המסחריים בעיר שזינקו לראש הטבלה הארצית ועקפו את נתוני 2019 ● אין ספק שהשמיים הסגורים, לצד הגדרת הקניונים לפי התו הסגול המקל, עשו לסוחרי אילת רק טוב
הקופה רושמת: סוחרי אילת  נהנים כל הדרך אל הבנק
הגדרת מרכזי המסחר לפי התו הסגול מאפשרת ללא מחוסנים להיכנס ללא הצגת בדיקות קורונה

חברת ריס המודדת את פדיונות המרכזים המסחריים בישראל ב-2,500 חנויות, פרסה בשבוע שעבר את נתוני המסחר בישראל לחודשים יולי אוגוסט, מהם עולה כי שני המרכזים בהם נרשמה העלייה החדה ביותר בפדיונות בחודשי הקיץ השנה בישראל הם קניון מול הים באילת ומרכז ביג אילת.
בסך הכל עלו המכירות ביולי אוגוסט השנה ב-9% לעומת התקופה המקבילה ב-2019 טרום משבר הקורונה, כאשר בקניונים הסגורים נרשם גידול במכירות של כ-7.5% ובמרכזים הפתוחים נרשם גידול של כ-15% בפדיונות. בחודש יולי עמד שיעור הגידול בפדיונות על 12% ובאוגוסט נרשמה עליה בת 6.2%.
לגידול זה שתי סיבות מרכזיות, הראשונה היא הגדרתם של הקניונים ומרכזי הקניות הפתוחים לפי התו הסגול המקל יותר מהתו הירוק. הגדרה זו שונתה לאחר שהוכרע כי בקניונים ישנן חנויות המוגדרות כשירותים חיוניים כסופר פארמים בתי מרקחת וסופרמרקטים. משמעות ההקלה היא שלא מחוסנים יכולים להיכנס לקניונים מבלי להציג בדיקת קורונה בתוקף. 


השנייה, נוגעת כמובן למדיניות השמים הסגורים שאינה מאפשרת לישראלים לנפוש השנה בחו"ל כבשנים רגילות. עובדה זו הזניקה את התפוסות בעיר בחודשים יוני - יולי השנה, לשיא של 87% (לגבי חודש יוני מדובר בעליה של 15% לעומת יוני 2019, ולגבי חודש יולי, המדובר בנתון דומה לנתוני יוני 2919).
כאמור, הקניונים שרשמו את עיקר הגידול במכירות ממוקמים באילת: ביג אילת רשם זינוק של 27% במכירות לעומת יולי אוגוסט 2019 בעוד שקניון מול הים הידוע בדמי השכריות והפדיונות הגבוהים, רשם גידול של 12% בפדיונות, כאשר הפדיון הממוצע בו עמד על למעלה מ-185 שקל ליום למ"ר.
עם זאת, המגמה המאפיינת גידול במכירות אינה ייחודית לאילת והיא מאפיינת את כלל המסחר בישראל מתחילת השנה. את מחציתה הראשונה של השנה, סיימו המרכזים המסחריים בישראל עם גידול עצום בפדיון למ"ר - 21% לעומת תקופה מקבילה ב-2019, כאשר שיא המכירות היה בחודשים פברואר ובמארס, עם תום הסגר הארוך.  מאז הגידול התמתן אך עדיין מאות אלפי ישראלים שלא יצאו הקיץ לחו"ל משפיעים לטובה על המסחר בארץ.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש