מדוע שרפו לתותי נופי את המרצדס החדשה?

מאת: רותם נועם ● 22/6/2023 18:45 ● ערב ערב 3125
משטרת ישראל הודיעה השבוע (ד') כי פתחה בחקירת אירוע הצתת רכב באילת ● ל'ערב ערב' נודע כי המדובר ברכב מרצדס חדש שקיבל תאמר (תותי) נופי, חבר הנהלת בני אילת, במתנה ליום הולדתו האחרון ● אתמול לפנות בוקר כבר עצרה המשטרה שני חשודים במעשה ● האם האיומים וזריקת הרימון על בית משפחת נופי בשנה שעברה קשורים לאירוע? כל הפרטים
מדוע שרפו לתותי נופי  את המרצדס החדשה?
רימון ההלם שהושלך על בית משפחת נופי באוקטובר 2022

במהלך הלילה שבין שלישי לרביעי השבוע, התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל אודות רכב העולה באש בשכונת מגורים באילת. כוחות משטרת מרחב אילת שהוזעקו למקום פתחו בחקירת נסיבות האירוע במקביל לאיסוף הראיות והממצאים בזירה. במשטרה הודיעו כי כל כיווני החקירה נבדקים, זאת מאחר והמדובר ברכבו של תותי נופי, חבר הנהלת בני אילת בכדורגל, ובנו של הקבלן האילתי סמי נופי. המדובר ברכב מרצדס חדש, אותו קיבל נופי ליום הולדתו.

אמש, פרסמה המשטרה כי עצרה שני חשודים במעשה (34 תושב נתניה, 27 תושב אילת) , ובדיון שנערך בביהמ"ש השלום בעיר הוארך מעצרם עד ל-26.6. השניים מכחישים מעורבות בהצתת רכבו של נופי, אף שאחד מהם כבר היה עצור בחשד כי איים על נופי בעבר, ובידי אחד מהם אף נתפס אקדח מסוג "אייר סופט". במשטרה סירבו לפרט האם מי שדיווח על ההצתה היה נופי עצמו או עוברי אורח, אך הדגישו כי הדיווח הגיע תוך כדי ביצוע ההצתה. במשטרה ממתינים לדוח של רשות הכבאות בנוגע לסיבת הדליקה. השופט מרדכי (מוטי) לוי מביהמ"ש השלום באילת, ציין כי חזה בתמונה שהוצגה לו על ידי המשטרה, וכאמור האריך את המעצר בפעם הראשונה.

 

האם זריקת הרימון לפני תשעה חודשים קשורה לאירוע?

 

כזכור, הושלך רימון הלם במהלך חודש אוקטובר 2022, בסמוך לבית משפחת נופי. אז לא נגרם נזק בנפש ולרכוש. אותו רימון הוזכר לאחר מכן במסגרת כתב אישום שהוגש כנגד אדם הנאשם כי איים על הקבלנים סמי וראיד נופי ודרש מהם כספים - אותו אדם כאמור, חשוד גם בהצתת הרכב. 

שבועיים קודם לכן, ב-28.9 הגישה משטרת אילת כתב אישום כנגד שני חשודים בעבירות איומים כלפי שניים מבני משפחת הקבלנים נופי מאילת – רומיאו וואסים נופי בניו של ראיד נופי, כתב האישום היה פרי מעצר שבוצע ב-14.9. אלא שיומיים בלבד טרם הגשתו, ושלושה ימים לאחר שהשניים שוחררו בתנאים מגבילים, הושלך כאמור רימון הלם אל עבר ביתו של הקבלן סמי נופי
ב-4.10 הגישה משטרת אילת כתב אישום שני, הפעם כנגד אחד מאותם שני חשודים, ובו היא מאשימה אותו בעבירה של "דרישת דבר בעל ערך במטרה לגנבו תוך שימוש באיומים". אף שכתב האישום מציין את דבר זריקת הרימון לבית הקבלן, הוא אינו כולל עבירה בגינו. 
רוחב הסכסוך בין משפחות הקבלנים המפורסמות מאילת לבין החשודים נפרש לאורכם של שני כתבי האישום, שבראשון בהם מתואר כי השניים הועסקו בחברה שבבעלות משפחת נופי עד שאחד מהם פוטר ונולד סכסוך כספי על רקע מכירת רכב של החברה והעברת פרטיו של הנאשם לידי צד ג'. סכסוך זה הוליד שורת הודעות קוליות מאיימות שנשלחו מאותו חשוד לוואסים ולרומאו נופי  

בבקשת המעצר הראשונה שהגישה המשטרה ב-15.9, נטען כי בתקופה האחרונה קשרו שני החשודים על מנת לסחוט שני קבלנים, אב ובנו, מאילת. השניים איימו על הקבלנים עד שאלו התלוננו במשטרה. המדובר בחשודים להם הרשעות בעבירות דומות משנת 2019 ו-2020. 
לאחר שמעצרם של השניים הוארך פעמיים, הם שוחרר בתנאים מגבילים ביום 23.9, וכבר ב-28.9 הוגש כנגדם כתב האישום הראשון, אלא שכאמור, ב-4.10 הגישה המשטרה כתב אישום נוסף כנגד אחד משני החשודים, ולצדה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים, זאת לאחר שהתקשר ב-29.9 לקבלן סמי נופי ודרש עבור מעצרו וכתב האישום שהוגש כנגדו בשל התלונה של ראיד נופי סכום של 50 אלף שקל.  

בכתב האישום מצוטטים הדברים שאמר הנאשם לקבלן סמי נופי "טוב אז הם לא מעוניינים להסדיר את המצב?...העניין הוא שאני כבר קיבלתי כתב אישום ונעצרתי עשרה ימים, הוא רוצה להסדיר את הדברים או לא? אתה המבוגר האחראי, אני התקשרתי אליך, הוא רוצה לסיים את הסיפור או לא? יישב איתי כמו גבר על כל יום שישבתי במעצר, שיבוא לשבת לסגור את הסיפור על מנת שהעניין לא יתעצם...תגיד לראיד שיבוא לסגור את הסיפור ...ואם לא העניין רק יתעצם ויסתבך...אני רוצה מראיד כסף בכדי לסיים את העניין". 
סמי שאל באותה שיחה את הנאשם האם הוא יודע על העניין שהיה אצלו בבית (הכוונה, ככל הנראה, להשלכת הרימון לביתו – ר.נ) והנאשם השיב: "כן באו אליי ואני אמרתי להם שהבעיה שלי היא עם ראיד ולא עם סמי...אני לא מסוכסך אתך בכלל, אני הבעיה שלי עם אחיך ראיד". אז גם נקב בסכום של 50 אלף שקל אותו דרש על מנת "לסגור את הסיפור". 
בדיון שנערך בהארכת מעצרו של החשוד בכתב האישום השני, קבל סנגורו של חשוד על כך שהמשטרה מצאה לנכון לציין את זריקת הרימון על ביתו של סמי נופי אף שהוא אינו מואשם בגינו "לרשום סעיף כזה שזרקו לו רימון ליד הבית זה כדי לייצר מאזן אימה", טען. נציג המשטרה בדיון השיב לו: "אם יש ראיות לכך, גם אם המשיב לא עשה את זה? אולי יש לי ראיות לכך שנזרק עליו רימון באותה תקופה שהוא איים עליו? חברי לא מכיר את חומר הראיות בתיק...". 
בדחותה את הדיון ל-11.10, ציינה השופטת ליאורה אדלשטיין מביהמ"ש השלום באילת, תוך שהיא שולחת את המשטרה לדייק את סעיף ההאשמות בכתב האישום, "שכן קורא סביר, ואפילו שופט, עלול לחשוב שעבירה זו מיוחסת למשיב והיא חלק מכתב האישום. ברור למה סעיף זה נמצא, שכן בלעדיו לא ניתן להבין את כתב האישום ואת "החלל" שבו הושמעו האיומים לכאורה מטעם המשיב". רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש