בדרך לאליפות העולם - שיאנית העולם באולטרה מן מגייסת כספים בהדסטארט

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 27/8/2021 10:03 ● ערב ערב 3032
כשבמשרד הספורט לא עוזרים תקציבית, כי תחרות האולטרה מן אינה תחרות אולימפית, וכשבעיריית אילת ראש העירייה לשעבר, מאיר יצחק הלוי, הפנה אותה מאחד לשני ללא תוצאה ● החליטה הספורטאית האילתית, אנטונינה רזניקוב, האשה היחידה בארץ שמחזיקה בשיא עולם ועוד בתחרות המפרכת של האולטרה מרתון, שהיא מנסה את כוחה בדרך לגיוס כספים לאליפות העולם בשנה הבאה באמצעות גיוס המונים בהאדסטארט ● הסכום הנדרש 93 אלף ש''ח ולא, היא לא מפחדת להיכשל ● מי שעדיין מחזיקה בשיא העולם בספורט שכולל 10 ק''מ שחיה, 420 ק''מ רכיבה ו85 ק''מ ריצה, חייבת לשמור תמיד על אופטימיות
בדרך לאליפות העולם - שיאנית העולם באולטרה מן מגייסת כספים בהדסטארט
צילום: שירן ולק

לפני שנתיים שברה אנטונינה רזניקוב, אשת הברזל מאילת, את השיא העולמי בתחרות האולטרה מן שהתקיימה בישראל. התחרות המפרכת מתחילה ביום הראשון בשחייה למרחק 10 ק"מ ורכיבה על אופניים למרחק 145 ק"מ. ביום השני נדרשים המתחרים לרכוב למרחק 275 ק"מ, וביום השלישי, הם רצים 85 ק"מ, כמעט 8 שעות מאמץ פיזי בכל יום. שבירת השיא הזו של אנטונינה, שהפכה לספורטאית הראשונה בארץ שחתומה על שיא עולמי לנשים, אגב, שיא של 22:36 שעות שלא נשבר עד היום, העניקה לאנטונינה את כרטיס הכניסה לאליפות העולם שאמורה הייתה להתקיים בשנה שעברה. 

 

אין תמיכה והעלויות בשמיים


אלא שאז הגיעה הקורונה, התכניות נשארו על הנייר והמציאות טפחה על פניה של אנטונינה שפספסה את התחרות שבוטלה ויחד איתה גם את כרטיס הכניסה האוטומטי לתחרות. במילים אחרות- כדי להגיע לאליפות העולם שתתקיים בחודש נובמבר בשנה הבאה, יהיה על אנטונינה לקבוע תוצאה משכנעת במיוחד באחת משתי תחרויות קריטריון בארצות הברית, או בתחרות בקנדה. רק אז היא תוכל להיות מתוך 40 נשים שיגיעו לאליפות העולם בהוואי. 
אלא שתחרויות כאלו עולות לא מעט כסף ומאחר ובמשרד הספורט לא תומכים כספית בענף האולטרה מן, משום שהוא אינו ענף ספורט אולימפי, ולאחר שפניותיה של אנטונינה לעזרה כספית לראש העירייה לשעבר, מאיר יצחק הלוי, נפלו על אוזניים ערלות, שעה שהיא בעיקר הופנתה על ידו, לטענתה, לגורמים אחרים, החליטו אנטונינה ומאמנה אבי חיים, שמה שלא הולך בקלות יצליח באמצעות גיוס המונים בהאדסטארט. חשבו וגם עשו. 

 

צילום: שירן ולק

 

40 אלף שקל לכל תחרות


ביום שני השבוע עלתה הבקשה של אנטונינה בדרך לאליפות העולם לאתר הדסטארט כשהיא מבקשת את עזרת ההמונים בגיוס כספים לטובת המטרה החשובה שהציבה בפניה. את הסכום הנדרש בסך של 93 אלף שקל מסבירה אנטונינה ביוקר עלויות התחרויות. כרטיס השתתפות בתחרות עצמה עולה כאלפיים דולר וזו רק ההתחלה. לזה יש להוסיף כרטיסי טיסה עבורה ועבור המאמן, לינה ואירוח, הובלת האופניים, בייבי סיטר לשני ילדיה לכל ימי השהות בחו"ל, השכרת רכב ליווי ומלווה נוסף לצד מאמנה חיים שכן כללי התחרות דורשים רכב ליווי עם שני אנשים כי מדובר בתחרות המוגדרת כבעלת סיכון גבוה. 
במילים אחרות- לא פחות מכ- 40 אלף ש"ח לכל תחרות. תורידו מהסכום הנדרש מיסוי ואת התשלום להדסטארט ותבינו את הסכום הנדרש. בהתחשב בעובדה שכבר ביום הגיוסים הראשון הצליחה אנטונינה לגייס 21 אחוזים מהסכום הנדרש והיום (יום חמישי) נותרו עוד 42 ימי גיוס, מאוד יתכן שאשת הברזל הזאת שלא חוששת משום אתגר, תעמוד בהצלחה גם באתגר הזה. 


מה יקרה אם לא תצליחי לגייס בזמן הנתון את הסכום הנדרש?
אנטונינה מחייכת: "אני לא מכירה את המושג לא תצליחי. אני אופטימית מטבעי אחרת לא הייתי מצליחה להגיע לאן שהגעתי".


זה נכון, אבל הפעם זה לא ממש תלוי בך
"נכון אבל אני אפילו לא חושבת על מה יקרה אם לא נצליח, מבחינתי ברור שנצליח. המאמן שלי אבי חיים עובד על זה קשה מאוד. הוא מקושר לספורטאים רבים ולמאמנים רבים ואני מאמינה שהוא יצליח להגיע לאנשים שיהיו מוכנים לתרום ויבינו את חשיבות ההישג שעשיתי ואת העובדה שאם אני מחזיקה בשיא העולם לנשים בענף האולטרה מן, מאוד יתכן שבאליפות העולם המיועדת, תהיה לישראל נציגה עם הדגל על הפודיום".
אגב, מי שיבחר לתרום יוכל להינות משלל מתנות ביניהן: אימון טריאתלון באילת עם אנטונינה בתמורה לתרומת 350 ש"ח, משקפי רכיבה מקצועיים בתמורה לתרומת 350 ש"ח, מכתב תודה אישי מאנטונינה בתמורה לתרומה של 50 ש"ח ועוד. מי שיעדיף לוותר על המתנה יוכל פשוט לתרום ולרשום בתחתית העמוד שהוא מוותר על המתנה וכל סכום כמובן מתקבל באהבה רבה.
בהתחשב בעובדה כי לפני שבירת השיא העולמי עשתה אנטונינה לא פחות מחמש תחרויות איש ברזל, גם הפעם היא שמה לה למטרה לעשות תחרויות איש ברזל רבות בדרך ליעד הסופי. ביום שלפני ערב ראש השנה (5/9) היא תשתתף בתחרות איש הברזל בגרמניה, תחרות אליה יגיעו נבחרות רבות מכל העולם ומבחינתה זו רק ההתחלה בדרך ליעד- אליפות העולם.

 

מעוניינים לעזור לאנטונינה בדרך ליעד? הקליקו כאן ותרמו:

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש