באתי, רכבתי, ניצחתי - אנטונינה אלופת ישראל באופני כביש

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/7/2023 18:29 ● ערב ערב 3127
נדמה שאין גבולות ליכולותיה של אנטונינה רזניקוב, אשת הברזל הישראלית, סגנית אלופת העולם, שמוכיחה בכל פעם מחדש שקורצה מחומר של אלופות ● הפעם היא הגיעה להתחרות באליפות ישראל ברכיבה על אופני כביש כהכנה לקראת תחרות היעד שלה בצרפת, והדהימה את יריבותיה הצעירות והמנוסות ממנה כשקטפה בגיל 41 את תואר האליפות
באתי, רכבתי, ניצחתי - אנטונינה  אלופת ישראל באופני כביש
למרות שנפלה, קמה וניצחה. אנטונינה רזניקוב

סנסציה אמיתית נרשמה בסוף השבוע האחרון כשלאליפות ישראל ברכיבה על אופני כביש הגיעה לראשונה אשת הברזל הישראלית אנטונינה רזניקוב מאילת, שהגיעה להתשתתף בתחרות כעוד תחרות אימון עבורה בדרך ליעד המוגדר שלה- לנסות לנצח באליפות איש הברזל בצרפת- האמברמן. "מאחר ואין בארץ בזמן הקרוב תחרויות מתאימות, החלטנו לקחת חלק באליפות ישראל ברכיבה", מסביר מאמנה של אנטונינה, אבי חיים. 
ביום התחרויות הראשון שהיה רכיבה נגד השעון למרחק 20.6 ק"מ הצליחה אנטונינה להפתיע כשסיימה שנייה בתוצאה 29:17 ד', שתי דקות בלבד לאחר יריבתה המנוסה והצעירה ממנה רותם גפינוביץ' בת ה– 28 שסומנה כמי שאמורה לנצח גם ביום למחרת במקצה העלית למרחק 110 ק"מ. מה ששכחו המתחרות המקצועניות של ישראל, שאין כמו אנטונינה לא רק מבחינת היכולת לרכוב למרחקים ארוכים, אלא בעיקר בכל האמור לנושא הרצון, כך קרה שביום למחרת הגיעה אנטונינה על תקן הכמעט אנונימית לראשונה בחייה למקצה העלית של אליפות ישראל והצליחה לחתום על הפתעה ענקית כשסיימה ראשונה וקטפה את תואר אלופת ישראל, לראשונה בחייה בגיל 41. אנטונינה שיצאה לדרך בתוך דבוקה של רוכבות נפלה כבר בתחילת המסלול אבל לא איבדה את העשתונות. כמי שמורגלת בסבל לא קטן במהלך רכיבותיה הארוכות היא חזרה לאופניים ולחצה על הגז כשהיא בורחת הפעם לדבוקת הרוכבות. אלא שאם אנטונינה מספרת בעצמה כי לאורך כל שאר המסלול חיכתה כל הזמן לרגע בו יעקפו אותה הרוכבות המקצועניות, בפועל זה לא קרה והיא הצליחה לחתום על סנסציה כשניצחה בזמן של 3:05:34 ש' בפער של שש דקות לפני סגניתה נופר מעוז. גפינוביץ' סיימה רק במקום השלישי.
בסיום התחרות הייתה אנטונינה מאושרת מהזכייה וסיפרה כי אחד מהחלומות שלה היה לזכות בחולצת האליפות. אנטונינה סיכמה את התחרות שעברה וסיפרה כי הביאה איתה לתחרות את הניסיון הרב שצברה בתחרויות איש הברזל ברכיבה למרחקים ארוכים וכי בניגוד ליריבותיה היא לא המשיכה לרכוב בדבוקה אלא נפרדה מהן ורכבה לאורך כל התחרות כמעט לבדה. "תהיתי לעצמי תוך כדי רכיבה באיזה שלב הן יעבדו ביחד וישיגו אותי אבל זה לא קרה", היא אמרה. יום לפני תחרות העלית עברה אנטונינה הכנה מנטלית יחד עם מאמנה אבי חיים כששניהם צפו יחד במשך 8 שעות בסידרת הנטפליקס על הטור דה פראנס. לאחר הניצחון הבהיר מאמנה של אנטונינה כי היעד האמיתי שלה הוא זכייה בתחרות איש הברזל בצרפת- האמברמן. "לא באנו לקטוף תארים אלא להתאמן לקראת היעד המוצהר שלה", אמר חיים. לשאלה איך הצליחה אנטונינה לנצח יריבות מקצועניות בתחום רכיבת הכביש, צעירות ממנה הסביר חיים: "אנטונינה בצעירותה קיבלה פטור משיעורי ספורט כי הייתה נכנסת לחרדות בגלל שכל הזמן רצתה לסיים ראשונה. זה לא עשה לה טוב. אני כבר מכיר את הראש שלה ויודע מה צריך לעשות איתה כדי שלא תילחץ. אסור לדבר איתה יותר מדי על התחרות, אסור ליצור אצלה ציפיות. היא מגיעה בלי לחץ ועושה בדיוק את מה שהיא יודעת לעשות".
מהיום אימרו אנטונינה רזניקוב היא לא רק אשת הברזל הלתי מעורערת של ישראל אלא גם אלופת ישראל ברכיבה על אופני כביש. שוב הוכיחה אנטוניה שהגיל לגמרי לא קובע.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש