קו התחבורה הציבורית של חבל אילות ממשיך להשתרך מאחור

מאת: רותם נועם ● 4/6/2021 09:29 ● ערב ערב 3020
למרות שיפור מסויים, המועצה האזורית חבל אילות, שהחלה להפעיל בחודשים האחרונים קו הסעה ציבורית, ממשיכה לקבל את הציונים הנמוכים ביותר, מבין כלל המפעילים בישראל ● המועצה האזורית חבל אילות: ''הציון אינו משקף את המציאות בשטח...ונובע בעיקר מתקלות קליטת GPS
קו התחבורה הציבורית של חבל  אילות ממשיך להשתרך מאחור
לא עומדים בזמנים. מפעיל התחבורה הציבורית של חבל אילות

משרד התחבורה החל באפריל 2019 בהפעלתה של מערכת בקרה אלקטרונית על נסיעות תחבורה ציבורית. מערכת זו מנטרת את כל הנסיעות שנעשות בקווי האוטובוס לפי מפעילות בעלות רישיון, ומעניקה ציון משוקלל בהתאם למספר פרמטרים כמו הקדמה או אחור של האוטובוסים, וכן התאמת האוטובוסים לקווים השונים. עד לתחילת השנה פעלה המערכת באופן ידני, אך החל מחודש ינואר, הועברה להפעלה אוטומטית.
מפעילת ההסעים הציבורית של חבל אילות הצטרפה בינואר השנה למערכת האלקטרונית, ומאז ביצועיה הם הנמוכים ביותר מבין כלל המפעילות בארץ. כך למשל, עמד הציון שלה בחודש ינואר על 42.15% בלבד, זאת לעומת הממוצע הארצי שעמד על 94.9%.
בחודש מרץ עמד הציון הארצי על 89.7 ובחודש אפריל על 87.79, אלא שהציון של חבל אילות בחודשים אלה עמד על 55.11 בחודש מרץ ועל 59.09 בחודש אפריל. המדובר, כאמור, בציונים הנמוכים ביותר שהציגה מפעילה ברישיון בישראל. 


בחודש ינואר, מסרו לנו מהמועצה האזורית חבל אילות, כי: "ההרצה של הטכנולוגיות החדישות, בתיאום עם חברת טכנולוגיות ועל פי הנחיות משרד התחבורה, החלה רק בחודש שעבר (ינואר). לצערנו, אנו עדיין חווים תקלות רבות במערכות הטכנולוגיות שהותקנו, אשר אינן משדרות למשרד התחבורה חלק מביצוע נסיעות התחבורה הציבורית שבוצעו בפועל. התקלות הטכנולוגיות הן זמניות ומטופלים בימים אלה...השורה התחתונה מבחינתנו – זה שהמערכת מראה תקלה, לא אומר שהאוטובוס לא הגיע".
אלא שכאמור, מאז חלפו שלושה חודשים נוספים, ואף שהמערכת מראה על שיפור עקבי מחודש לחודש, עדיין, המדובר בפערים עצומים לעומת הממוצע הארצי, מה גם שהפרמטרים הנמדדים, אינם בודקים רק נסיעות שלא התקיימו, אלא גם כאלו שהתקיימו, אך באחור.
כמו כן, טרם הושב לפעילות קו 26 (נאות סמדר – שדה רמון), שפעילותו הופסקה במשבר הקורונה, ומאז לא שב לפעילות, ולפיכך פעילים כיום בחבל אילות רק קווי 22 (יטבתה-אילת), 23 (יהל-אילת) ו-24 (שחרות-יטבתה - על פי הזמנה בלבד).

מהמועצה האזורית חבל אילות נמסר: “הציון שהתקבל ממשרד התחבורה אכן נמוך אך הוא אינו משקף את המציאות בשטח. התחבורה הציבורית בחבל אילות מבוצעת במלואה ולא קיימת פגיעה בנוסעים. הציון הנמוך נובע בעיקר מתקלות קליטת GPS שאינן תלויות בנו וגורמות לדיווח אלקטרוני אוטומטי כאילו נסיעות לא בוצעו. אנו פועלים להתגבר על התקלות הטכנולוגיות בתיאuם משרד התחבורה ומשוכנעים שבחודשים הקרובים נראה עלייה מתמדת בציון המפעיל”.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש