מתחם הקרולינות מתעורר לחיים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 4/6/2021 09:18 ● ערב ערב 3020
אחרי כמה וכמה ניסיונות להפיח חיים במתחם הקרולינות מול חוף אלמוג, אחרי כמה מכרזים אליהם לא ניגשו מועמדים ולא לפני שחכ''א הצליחה להאריך את תקופת שכירות הקרקע ● סוף סוף יש זוכים במכרז שיהפוך את מתחם הקרולינות השומם למתחם גלמפינג שישנה את חוקי המשחק בעיר ● תגידו שאפו לאנשי חוות הגמלים, רשת מלונות דן וחברת כנס ישראל ● על זה בדיוק נאמר- זה מה שקורה כשאילתים צעירים, 'רעבים' ואקסטרימים פוגשים את הדוד העשיר, הוותיק, החזק ובעל הניסיון
מתחם הקרולינות מתעורר לחיים
הדמיית המתחם החדש ● הדמיה: דונה פריטל

החברה הכלכלית לאילת בראשותו של המנכ"ל אבי כהן, יכולים לסמן וי על עוד פרויקט שיוצא לדרך והפעם ולראשונה בתולדות החברה הכלכלית של אילת, בתחום המלונאות, ולאו דווקא זו המוכרת לנו בנוף האילתי. נעים להכיר את תרבות הגלמפינג, או במילים אחרות כשקמפינג פוגש את הגלאם. 
בימים אלו ממש נבחרה הקבוצה הזוכה במכרז הקרולינות בואכה חוף אלמוג. מתחם עליו נעשה כבר בעבר ניסיון ראשוני לעודד את תרבות האוהלים הישראלית. אלא שבאילת כשאין מזגנים באוהלים, עם כל הכבוד זה לא ממש עובד, ומתחם הקרולינות שנותר שומם מזה שנים הוצע כמה וכמה פעמים למכרז אך בכל פעם לא היו עליו קופצים ולו בשל כך, כפי שמסביר השבוע מנכ"ל חכ"א אבי כהן, "ההשקעה הייתה עצומה והרשאת הקרקע ניתנה רק ל- 8 שנים". 
לכולם היה ברור כי אם משהו לא ישתנה בחוקי המשחק זה לא יעבוד, וכך לאחר עבודה מאומצת של חכ"א שקיבלה את קידום הפרויקט לידיה בשיתוף עיריית אילת, מדובר היום על השקעה של כ – 20 מיליון ש"ח וקרקע שתינתן לזוכים לתקופה של 10 שנים פלוס 10 שנים נוספות וכאן כבר היה על מה לדבר. עובדה, ששני גורמים ניגשו למכרז בסיומו (ולא לפני שאחת ההצעות נפסלה) נבחרה המציעה הזוכה המורכבת מרשת מלונות דן ביחד עם חברת חוות הגמלים האילתית, חברת גו אירועים וחברת כנס ישראל.

 

הדמיה: דונה פריטל
ברשת דן מקווים כי השנה העומדת לרשותם תחל רק מיום קבלת היתר הבנייה. מוצ'ניק

 

כשהקטנים גייסו את הגדולים


לצד התיאור המופלא של מתחם הגלמיפנג החדש והראשון מסוגו בעיר שצפוי על פי תנאי המכרז לקום לחיים על שטח הקרולינות בעוד קצת למעלה משנה, עליו תקראו בהמשך, סיפור הזכייה במכרז הוא סיפור של הצלחה מהסוג האחר. סיפור הצלחה של חברה אילתית- חברת חוות הגמלים, שאנשיה חלמו, רצו וגם העזו להידפק על דלתותיהם של הגדולים, העשירים והמנוסים וגייסו אותם לשיתוף פעולה חסר תקדים. היה זה טל פריטל, אילתי מכף רגל ועד ראש, הבעלים של חברת חוות הגמלים, שהבין כבר בימי הקורונה הלא ממש עליזים שמשהו צריך לקרות כדי להוציא את העסק האילתי הקטן מהתסבוכת של עצירת החיים. "אז הקמנו בחווה שלנו קמפינג קטן וגילינו עולם של אנשים טובים", הוא מספר השבוע על ראשיתו של חזון. "להפתעתנו גילינו שדווקא האוהלים הזולים מושכים אליהם אוכלוסייה טובה שמחפשת אופי אחר של חופשה. בדיוק אז נתקלנו במכרז של חכ"א למתחם הקרולינות". 
אלא שרגע אחרי שטל קרא והעמיק בתנאי המכרז שדיברו על תקציבי ענק וניסיון של שנים בתחום הלינה והתיירות היה לו ברור שהם 'הקטנים' רחוקים מאוד ממימוש. "עכשיו עלו התהיות למי פונים, מי מספיק הגון וישר כדי ללכת איתו על הרעיון של מתחם הגלמפינג?".  מתוך היכרות קודמת וקשרי עבודה עם רשת מלונות דן, לא היה לטל ספק אל מי הוא מתכוון לפנות. והוא פנה. היישר לבעלים של הרשת, גידי פדרמן. "לפעמים דווקא לקטנים יש את מה שחסר לגדולים וזה נשמה", אומר טל. "וזה גם מה שהמתחם אמור לספק- להחזיר את הקהל שיגיע לחוויה של אילת של פעם. עם כל הכבוד לגלמפינג, רק 6 אוהלים מתוך 86 יחידות יהיו אוהלים ברמה גבוהה. כל השאר יציעו חופשות ברמות משתנות". ואם בגלמפינג עסקינן, טל מבהיר שבארץ עדיין לא ממש הפנימו את הרעיון. "לא כל אוהל עם מזגן זה גלמפינג. האוהלים היוקרתיים שלנו יעמדו ברמה אחת עם הסוויטות הכי מפוארות בארץ".

 

הדמיה: דונה פריטל
''להפתעתנו גילינו שדווקא האוהלים הזולים מושכים אליהם אוכלוסייה טובה''. פריטל

 

אתם מוכנים לזה?
"אנחנו עובדים בשצף קצף". בימים אלו של פוסט קורונה כשרבים עדיין לא נפרדו מהחל"ת והמדינה עדיין שולחת יד לכיס ומממנת, מאשר טל "החזרנו כמעט את כל העובדים שלנו מחל"ת ועדיין, לצערי, הרבה חבר'ה עזבו ולא פשוט להשיג עובדים חדשים, אבל יש לנו מטרה ונעמוד בה כמו שאנחנו יודעים". כחלק מהמתחם יוקמו במקום אטרקציות שונות אותן מתכוון טל להציע לאילתים צעירים שיקבלו גם הם קרש קפיצה להצלחה.

 

יוצאים מהקופסה, מורידים את העניבה


עבור 'הגדולים'- רשת מלונות דן, הפנייה הזו של החבר'ה מאילת נפלה בדיוק על המשבצת שהגיע הזמן לצאת מהקופסה. רגע אחרי שפתחו את מלון 'לינק 'בתל אביב, שהוא לגמרי שונה מהקונספט המעונב, הכבד משהו והיוקרתי של הרשת הוותיקה בארץ, היה ברעיון הגלמפינג משהו מרענן, כמו שמסביר השבוע ליאור מוצ'ניק, מנכ"ל מלונות דן אזור אילת. "זו פעם ראשונה שהרשת שלנו נכנסת לתחום הזה. הרעיון מצא מאוד חן בעיני גידי פדרמן, הבעלים של הרשת וגם בעיני, מאחר ומדובר היום בטרנד עולמי של הנופש האחר. לכן החלטנו ללכת על המכרז. אין בכלל ספק שמדובר על הצערה ופנייה לפלח שוק שהרשת שלנו לא פנתה אליו עד היום, מתיירות מדברית דרך ספורט אקסטרים, מה שיכול להפרות אותנו מבחינת אטרקציות בשלושת המלונות האחרים שלנו בעיר. רשת מלונו תדן היא הוותיקה בישראל, תמיד התחברה ליוקרה וכבדות ולכן החלטנו שהגיע הזמן לצאת מהקופסה ולהרחיב את פלחי השוק שלנו. 
במתחם המדובר יהיו בין השאר מרכז גלישה, מרכז צלילה ומרכז לתיירות מדברית, כמו גם מתחם בריכות טיפוליות, מסעדה תל אביבית לכל דבר, בר תל אביבי מטורף ושלושה סוגי אוהלים ברמות שונות, כשהוואדי שמאחור ישמש אותנו כמתחם אירועים כמו שהיה בזמנו הוואדי במלון הנסיכה. קחי את כל זה ותמקמי מול שמורת האלמוגים, אז כן, אנחנו מאוד מתרגשים".

על החבירה המפתיעה לא פחות לחברת חוות הגמלים האילתית אומר מוצ'ניק: "יש לנו היכרות מוקדמת וטובה עם החברה האילתית. הם פנו אלינו מאחר והיו זקוקים לחברה בינלאומית בעלת ניסיון בתחום התיירות והון. חברים משותפים תיווכו והחיבור נהדר. מדובר בחבר'ה שהם מלח הארץ. רשת מלונות דן היא רשת של ג'נטלמנים שידועה במוסר שלה למרות שהיא מנוהלת על ידי משפחה. ראינו מיד שמדובר בחיבור יוצא מן הכלל והם יכולים מצד אחד להצעיר אותנו ומצד שני לקבל מאיתנו את כל הוותק והניסיון. יש כאן משהו מרנין".

תעמדו בזה תוך שנה?
"נדון עם חכ"א שהשנה הזו תתחיל מרגע קבלת היתר הבנייה תוך מספר חודשים".


 

ממתחם אוהלים ועד אוהלי יוקרה


אז מה צפוי לנו במתחם החדש - מול שמורת האלמוגים, על שטח של כ – 20 דונם, יוקם מתחם הגלמפינג החדש והראשון מסוגו באילת. המתחם יכלול החל משטח שייועד להקמת אוהלי קמפינג פרטיים שייהנו מכל הפסיליטיס הנלווים, דרך אוהלים ממוזגים למשפחות, אוהלים זוגיים ואוהלי וי.אי.פי שלא רק יכללו מזגן ועיצוב יוקרתי עד מאוד, אלא גם בריכה פרטית. בשאר האפשרויות בחלק מהמקרים יוצעו מקלחות ושירותים פרטיים ובחלק אחר שירותים ומקלחות ציבוריים לבחירת הלקוחות. גם העלויות ישתנו על פי תנאי המחייה ויאפשרו גם אירוח לכל כיס. המתחם החדש ייבנה כמלון פתוח בעיצוב שישתלב עם הנוף המדברי אגב שימוש בחומרים אקולוגים. המתחם יכלול שורה של אטרקציות מדבריות ואקסטירמיות. 
אבי כהן מנכ"ל החברה הכלכלית ברך השבוע על הבחירה ואמר: "המתחם יוקם כחלק מהתוכנית הכוללת שמובילה העירייה לפיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה שמוביל מהנדס העיר אינג' אסף אריכא בתכנון של משרד האדריכלים מייזליץ כסיף, שתשנה לגמרי את פניה של רצועת החוף באילת. המתחם החדש ידגיש את ייתרונותיה הייחודיים של אילת כעיר מדברית השוכנת לחופו של ים סוף".
ראש העירייה מאיר יצחק הלוי סיכם: "אנחנו קשובים כל העת לצרכי 'התייר החדש' שמחפש גם קונספט אירוח ברוח התיירות האלטרנטיבית. העיר אילת תציע לתייר הישראלי ולתיירים מחו"ל את כל אופציות האירוח בטווחי מחיר מגוונים: נמוך, בינוני ויקר".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש