מי יפסיק את ענני האבק ברובע 2?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 14/5/2021 15:56 ● ערב ערב 3017
מאז עברו עבודות הכשרת השטח של רובע 2 אל קרבת החוף, סובלים באי חוף 'חשמל על הגל', מזיהום אוויר מתמשך ● הירוקים מפנים את האצבע המאשימה אל עיריית אילת, שאמורה לדרוש את הרטבת הקרקע, ובמקרה הצורך להוציא צו הפסקה לקבלן המבצע, סמי נופי, אלא שעל פני השטח, עולם כמנהגו נוהג ● הקבלן הבהיר השבוע: ''אף אחד לא פנה אלי, אפעל לתיקון המצב''
מי יפסיק את ענני האבק ברובע 2?
הקבלן טוען כי לא קיבל כל פנייה בנושא מעיריית אילת. ענני האבק בקרבת החוף

מי שנסע בשבועות האחרונים על הכביש בואכה חוף אלמוג, לא יכול היה להתעלם מענני האבק העצומים שמתנשאים מעל שטח עבודות הכשרת הקרקע ברובע 2. אם עד היום היו העבודות רחוקות מהכביש, הרי שהתקרבותם של כלי הרכב הכבדים ועבודות הקרקע המבוצעות במקום, בקצב, הרחיפו ענני אבק, שעם הרוחות האילתיות נישאים למרחוק. הסובלים העיקירים מרמת זיהום האוויר הגבוהה במקום, הם באי חוף 'חשמל על הגל', שמוצאים את עצמם שקועים באבק. "זה בוקר, צהריים וערב", אמר לנו השבוע רוחץ קבוע בחוף, שנאלץ לחשב מסלול מחדש בתקופה האחרונה. "זה מצב בריאותי לא הגיוני ואסור שיקרה", הוא אומר.

 

 

סכנה לאלמוגים 


מי שמצטרפים לקריאה להפסיק את ענני האבק, הם פעילי טבע בעיר, שמזכירים, כי הרוחות נושאות את ענני האבק אל מעל הים. "ברגע שהאבק הזה שוקע אל תוך המים הוא לא עושה טוב, בלשון המעטה, לבעלי החיים הימיים, שלא לדבר על האלמוגים שהנקבוביות שלהם יכולות להיסתם בגלל כמויות האבק האדירות במקום".
כך או כך, אם היינו מצפים שבאגף ההנדסה בעיריית אילת יפעלו לעצור את העבודות שיוצרות זיהום אוויר ברור, הרי שלמרות פניות הגורמים הירוקים והדרישה לחייב את הקבלן המבצע ס. נופי, בהרטבת השטח, או הוצאת צו הפסקת עבודה עד שהדברים ייושמו, בפועל, משום מה, לא פועלת העירייה לשנות את פני הדברים. עובדה, הקבלן ס. נופי אליו פנינו השבוע הבהיר כי: "אף אחד לא פנה אלי עד היום בנושא הזה, לא ביקש ולא אמר מילה בנושא הרטבת השטח. נגדיל ראש ונרטיב את הקרקע כדי למנוע את ענני האבק המדוברים", הבטיח נופי. 

מרשות שמורות הטבע הובהר השבוע: "נושאים מסוג זה אמורים לקבל מענה מהעירייה ומהיחידה הסביבתית שלה, במהלך הוצאת היתר הבנייה. יחד עם זאת, הרשות תפנה לעירייה בנושא על מנת שתפעל מול היזם/ קבלן לבדיקת הנושא וצמצום מפגעי האבק שעלולים במשך זמן ובהיקף מסויים לפגוע בשונית האלמוגים".

את תגובת עיריית אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש