לא פחות מ-9% מתושבי המדינה גרו באילת לפחות פעם בחייהם

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 14/5/2021 16:09 ● ערב ערב 3017
נתון מעניין זה, כמו גם הנתון המצביע על כך שלא פחות מ–82% מהאנשים שגרו באילת לפחות חצי שנה במרוצת חייהם, מודים כי עדיין יש להם פינה חמה לאילת, גרמו לסגן ראש העירייה, אלי לנקרי, להגות את רעיון מועדון החברים אילתה ● הדרך להפוך אלפי תושבים במדינה לחברי כבוד של העיר
לא פחות מ-9% מתושבי המדינה  גרו באילת לפחות פעם בחייהם

כמה פעמים הרגשתם שחצי ממדינת ישראל התגוררה בשלב כזה או אחר בחייה בעיר אילת? אז זהו, שאמנם לא מדובר בחצי מתושבי המדינה ועדיין, מנתונים סטטיסטיים שנאספו עבור עיריית אילת, במסגרת סקר מיוחד, עולה כי 9 אחוז מתושבי המדינה התגורר בשלב כזה או אחר בחייהם, לפחות חצי שנה, בעיר אילת. 

 

מגידי גוב ועד נשיאת ביהמ"ש העליון


יחד עם הנתון הזה והנתון שמצביע על כך שלרוב מוחלט של 82 אחוזים ממי שהתגורר בעבר באילת, יש עדיין מקום חם בלב לעיר הדרומית, הגה סגן ראש העירייה אלי לנקרי את הרעיון של הקמת מועדון החברים 'אילתה', שיעניק מצד אחד שורה של הטבות ל'אקסים' של אילת, ומנגד, יגייס אותם לשורות העיר על תקן שגרירי כבוד שיפעלו בארץ כולה לשיפור תדמיתה של העיר. 
"זה מכבר חשבתי להקים מועדון ידידים של העיר אילת שאינם מתגוררים בעיר", מספר לנקרי. "כשחיברתי את הרצון הזה שלי לנתונים, הבנתי שיש לנו ביד רעיון יקר מפז. אחרי הכל, לאורך השנים יצאו מאילת אנשים רבים שהגיעו לגדולות". מי לא יודע ששניים מהרמט"כלים של ישראל היו תושבי אילת בצעירותם- גדי אייזנקוט ושאול מופז, נשיא מדינת ישראל, ראובן ריבלין חי באילת במשך שנתיים. נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות,  גדלה באילת, ממש כמו סגן הרמטכ"ל אייל זמיר ועוד שלל אלופים בצה"ל ותתי אלופים ועדיין לא דיברנו על שורה ארוכה של אמנים שחיו באילת, או גדלו בעיר, כמו גידי גוב, אמיר דדון וקרולינה וספורטאי על כקטי ספיצ'קוב ושחר צוברי. אפילו השף מושיק רוט העביר כמה משנות ילדותו באילת. עכשיו קחו את כל אלו, תנו להם כרטיס חבר במועדון 'אילתה' שמעניק להם שורה של הטבות עם הגיעם לעיר ותראו איך אתם הופכים אותם עם הרבה אהבה לשגרירים של העיר. 

 

המועדון יצא לדרך לפני כשבועיים עם אתר,  צילומי סרטונים ועמוד פייסבוק. מתוך צילומי הסלבס

 

"יש לנו אפשרות לשנות את התדמית של העיר"


"באמצעות מאות אלפי האנשים בכל רחבי המדינה שהתגוררו באילת בשלב כזה או אחר בחייהם, ביניהם מובילי דעת קהל רבים, יש לנו את האפשרות לשנות את התדמית של העיר. במסגרת הרעיון צולמו סלבס רבים, אקס אילתים, לסרטוני תדמית על העיר אילת ומבחינת לנקרי זו לגמרי רק ההתחלה. "תחשבי איזה כוח יש לנו כאן להיעזר בו לטובת מאבקים ציבוריים וממשלתיים", הוא אומר. "תארי לעצמך שהיו לנו עוד כ- 300 אלף איש במאבק נגד סגירת שדה דב. על זה בדיוק אני מדבר. מועדון החברים הענק הזה הוא גוף גדול שיכול לתת לעיר אילת תמיכה ציבורית רחבה בכל הנדרש. נוכל להיעזר בידידי העיר אילת בהבטחות עתידיות ובחיזוק מעמדה של אילת כאחת הערים המובילות בישראל".
מועדון אילתה יצא לדרך לפני כשבועיים עם אתר, צילומי סרטונים, עמוד פייסבוק ואלפי מצטרפים שמצביעים בידיים בעד. צוות ההיגוי של הפרויקט כולל את מורן אביגיל עמר מנהלת מועדון החברים, תאגיד התיירות, האגף לפיתוח כלכלי של עיריית אילת, עוזרת ראש העירייה גל הפנר, מזכירתו של לנקרי ספיר ואגף דוברות העירייה- דנה זנטי ועוזרה גיל. "מדובר בצוות שלם שעושה עבודה נהדרת ועובד על הפרויקט מזה כשנה. אני מאוד מאמין שהרעיון יתפוס חזק והמאגר שלנו יכלול אלפי שגרירים של רצון טוב לעיר אילת. ומי יודע, אולי כרטיס החבר הזה יגרום להם לרצות לחזור לאילת".

 

ההנחה המינימלית תהיה בשיעור 20%


תאגיד התיירות של אילת פרסם כבר בדצמבר 2020, קול קורא לבעלי עסקים באילת, להפוך לחלק ממאגר העסקים בעיר עמם יתקשר התאגיד לצורך קידומה של אגודת הידידים 'אילתה'. ההטבות שיעניקו בעלי העסקים תהיינה וולונטרית, אך הן מוגבלות בשיעור הנחה מינימלי של 20% והן צפויות להתפרש על מגוון הפעילות בעיר בתחום האירוח והתיירות.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת