לאן נעלמה האקדמיה לכדורסל?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 14/5/2021 16:33 ● ערב ערב 3017
שנה אחרי הכוונות הרציניות להקים באילת אקדמיה לכדורסל שתשאיר בבית את השחקנים המצטיינים ● שנה אחרי הקרב בין בתי הספר היכן תפעל האקדמיה ● ושנה אחרי ששחקנים שהיו מיועדים להכלל במסגרת הייחודית, עברו לבית הספר 'רבין' ● בפועל, לא דובים ולא אקדמיה ● הורים כועסים מאשימים: ''העברנו את הילדים שלנו לבית ספר אחר וכלום לא קרה. אף אחד לא טורח לעדכן אותנו מה יהיה בשנה הבאה'' ● מנכ''ל הפועל אילת: ''הקורונה פגעה לנו בתוכניות, אנחנו חזק על זה''
לאן נעלמה  האקדמיה לכדורסל?
''הכוונה הברורה היא לצאת עם האקדמיה לדרך כבר בתחילת ספטמבר''. אלמוג

שנה עברה מאז עלו הדיבורים על הקמתה של אקדמיה לכדורסל באילת שלב. גורמים באיגוד הכדורסל כבר היו מעורבים בצעד החשוב הזה, בהנהלת אגודת הפועל אילת בכדורסל הרימו את הכפפה בשתי ידיים וחיפשו גורם מתאים שימנף את הנושא בעיר, ואם לא די בזה, הרי שלאחר מאבק עיקש בין בתי הספר העל יסודיים, באיזה בית ספר תפעל האקדמיה, נבחר בית הספר רבין להוביל את המסגרת היחודית. 
עד כדי כך הדברים היו רציניים שהורים לילדים בקבוצות הכדורסל בעיר, שהיו מיועדים להיכלל באקדמיה, ניתקו את ילדיהם מהמסגרת הבית ספרית הקיימת והעבירו אותם לרבין, ושחקנים צעירים שעלו לכתה ז' הועברו אוטומטית ללמוד בבית הספר רבין מתוך כוונה כי ישוייכו לכתת האקדמיה. אלא שאז הגיעה הקורונה וטרפה את הקלפים.

 

“התחושה שהקורונה היתה רק תירוץ"


חלק מההורים שהייטיבו לקרוא את התמונה מיהרו להחזיר את ילדיהם למסגרות המקוריות מהן הוצאו, אחרים לא לקחו סיכון והשאירו את ילדיהם במסגרת החדשה, מתוך תקווה כי לא ירחק היום ותכנית האקדמיה לכדורסל תצא לדרך. "זה להרגיש קצת מטומטם", אומר השבוע אבא לילד באחת מקבוצות הכדורסל התחרותיות בעיר, שהעביר את בנו לבית הספר רבין. "תלשנו את הילד מהמסגרת החינוכית שהיה בה, מסגרת שהוא אהב והיא הייתה לו טובה. מסגרת בה היו כל החברים שלו, מתוך כוונה לקדם אותו בתחום הכדורסל. בפועל נשארנו קרחים מכאן ומכאן".

 הורים שפנו ל'ערב ערב' והעלו את סימני השאלה לגבי קיומה העתידי של האקדמיה לכדורסל הבהירו: "התחושה היא שהקורונה נחתה על האגודה בזמן והיוותה עבורם תירוץ מצוין למה הדברים לא יצאו בסוף לפועל, הרי עוד לפני הקורונה לא היו תשובות ברורות מי ירכז את העסק, ומי יפעיל את האקדמיה. לראיה, הקורונה מאחורינו, פעילות מחלקת הנוער חזרה לשגרה ומשום מה, אף אחד באגודה לא טרח לדבר עם ההורים או התלמידים על מה הולך לקרות בשנה הבאה. במהלך השנה עשינו מלחמות כדי להעביר את הילדים לבית הספר רבין, עכשיו לא ברור לנו על מה ולמה".

 

"הדברים שהובטחו לנו לא היו מגובים במעשים"


בני (השם שמור במערכת) אבא לשחקן כדורסל באגודה, התכוון בשנה הזו להוציא את בנו מאילת, כדי שיתקדם באקדמיה לכדורסל מחוץ לעיר. "כשדיברו על פתיחת האקדמיה באילת, החלטנו להשאיר אותו בבית, מה יכול להיות טוב יותר מזה, אבל גילינו שהדברים שהובטחו לנו לא היו מגובים במעשים. כל שנה שעוברת והילד נשאר באילת בלי מסגרת מתאימה, לוקחת אותו אחורנית ומונעת ממנו להתקדם וחבל שכך. אין מנוס אלא שבשנה הבאה נוציא אותו מאילת", אומר האב. "אין לי ספק שיש למערכת תכניות וכוונות טובות, אבל אין את התקציב הנחוץ לכך, ובלי כסף אפשר לדבר אבל לא לעשות. במסיבת עיתונאים שראש העירייה קיים בתחילת השנה הוא דיבר על סכום לא מבוטל של כסף שהוקצה לאגודת הכדורסל לטובת קידום האקדמיה. שום דבר לא קרה השנה, מעניין מה עשו עם הכסף".

 

"אנחנו אוספים את השברים"


את הטענה הזו דחה השבוע על הסף מנכ"ל אגודת הכדורסל, אורן אלמוג, שהבהיר כי האקדמיה לא תוקצבה בתקציב השנה וכי תקציב האגודה עוד קוצץ מהמתוכנן. אלמוג הזכיר כי בעונה הנוכחית, למרות כל הקשיים בימי הקורונה והקושי להשיג נותני חסויות, מצבה התקציבי של קבוצת הבוגרים בכדורסל השתפר פלאים וגרעונות רבים כוסו. "אחרי שעשינו את הצעד הזה עם קבוצת הבוגרים, אנחנו שמים עכשיו את כל יהבנו לכיוון מחלקת הנוער, כשהדגש מושם על עמידה ביעדים, ופתיחת האקדמיה לכדורסל כפי שתכננו". 
אלמוג הזכיר כי תקופת הקורונה הקשתה על היציאה לדרך, "באקדמיות שכבר פעלו בארץ היה קל יותר לעבור את התקופה הזו, ברור שלפתוח אקדמיה חדשה בתקופה של אי בהירות, זו הייתה משימה בלתי אפשרית, עם כל הרצון שלנו והיה רצון. חשוב להזכיר, כי ההחלטה לפתוח את האקדמיה באילת התקבלה רק בסוף חודש אוגוסט בשנה שעברה. כל הגופים שקשורים בעניין, כולל מנהל שח"ק ובית הספר רבין, התגייסו לטובת העניין ועשו הכי טוב שאפשר. תהליך שלוקח בדרך כלל חודשים נעשה מהר, על מנת להעביר את התלמידים המיועדים לאקדמיה, לבית הספר רבין. היינו במשא ומתן עם כמה אנשי מקצוע בכירים, אבל אז נכנסנו לסגר נוסף והכל נעצר. אנשים חייבים להבין שלאחר תקופה ארוכה כל כך בלי אימונים, כל המערכת נפגעה. אנחנו אוספים את השברים מהרצפה ומנסים להחזיר ילדים שהתנתקו חזרה למערכת וזה לא פשוט, ובטח שלא קל. מול כל הסיטואציה הזו אני יכול להבהיר שאנחנו לגמרי בעניין האקדמיה ולא ויתרנו עליה, נהפוך הוא. כבר בקרוב נוכל לצאת בהכרזה על שם של מי שירכז את הנושא בעיר. נקיים פגישות עם הורי התלמידים ונעשה סדר. אנחנו מתכוונים להשקיע בנושא ברבה כסף ולבנות לשחקנים מערך תומך שיכלול מאמן כושר, תזונאי, מאמן מנטלי ועוד. הכוונה הברורה היא לצאת עם האקדמיה לדרך כבר בתחילת ספטמבר, אם הכל יעבור בשלום ולא יהיה פתאום סגר בלתי מתוכנן".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש