חנן פרידמן: ''יש לעודד מדיניות ממשלתית שתחייב את המגזר הפרטי להיות פעיל יותר בתחום פליטת גזי חממה''

מאת: ● 21/6/2021 15:56 ● ערב ערב 3022
חברת טראקנט אנרפרייז- Trucknet Enterprise מאילת, הנסחרת בבורסה בתל אביב, השתתפה בחודש מאי השנה בפורום התחבורה הבינלאומי השנתי● (ITF) - ההתכנסות הגדולה ביותר של שרי תחבורה וגורמים מרכזיים בענפי התחבורה, התעשייה והאנרגיה, מכל רחבי העולם ● טראקנט הציגה בפורום את פתרונות התחבורה שלה לקיימות סביבתית, לצדן של ענקיות תחבורה כמו רנו ואיזי בוקס ● בראיון לריצ'ל קופר מאתר Climet Action  מנסח מנכ''ל ומייסד טראקנט, חנן פרידמו את ה'אני מאמין' שלו בכל הנוגע להפחתת פליטות גזי חממה באמצעות אופטימיזציה לוגיסטית חכמה, וקורא לממשלות ולחברות מזהמות שלא לפחד מהעמקת הרגולציה וההסדרה בתחום
''ברור שנושאי התחבורה יעמדו בראש סדר היום בוועידת האקלים שתערך בנובמבר בגלזגו''. פרידמן

הקמת את טראקנט בשנת 2016, מה הייתה הבעיה הספציפית שניסית לפתור?

הבנתי שתעשיית התחבורה והלוגיסטיקה העולמית זקוקה לפתרונות ברי קיימא ויעילים. בעולם, 30% מהרכבים הכבדים בכבישים נוסעים כשהם ריקים, מצב שגורם לצריכת דלק מיותרת, זיהום אוויר, פליטת גזי חממה, עומסי תנועה ותאונות. ראיתי שהניסיונות הקיימים למצוא פתרונות לא פתרו את הבעיה. היינו צריכים למצוא דרך להחזיק משאיות בעומס מלא על מנת להוריד את כמות המשאיות הריקות או הריקות חלקית מהכבישים. החלטתי להתמקד באופטימיזציה באמצעות דיגיטציה של נסיעות צי באמצעות כלכלה שיתופית בין חברות לוגיסטיקה ותובלה.

 

חנן פרידמן, מנכ"ל ומייסד טראקנט אנטרפרייז

 

ספר לנו על הפתרון שלך. כיצד פועלת המערכת והטכנולוגיה שלה?

הפלטפורמה מבוססת הענן של טראקנט מקבלת נתוני תחבורה בזמן אמת מחברות תחבורה ולוגיסטיקה שונות, כאשר כל נתיב תחבורה מנותח במהירות, באופן שמאפשר לאתר בקלות מסלולים לא יעילים. הפלטפורמה אפשרה למנהלי ציי רכבי תובלה הזדמנות לנהל משא ומתן עם חברות אחרות על מנת לצמצם את מספר המשאיות הריקות או הריקות חלקית. זה כמובן מפחית את מספר הקילומטרים שרכבים אלו ייסעו, ובהתאמה מביא לירידה משמעותית בצריכת דלק, הפחתת פליטת גזי חממה וכמובן זה מתבטא בפחות תאונות ועומס בכבישים.

הטכנולוגיה מבוססת ה- AI ו- ML (בינה מלאכותית ולמידת מכונה) שלנו מציעה פתרון אלגוריתמי חדשני של one-stop-shop (תחנה אחת שנותנת מענה כולל) המאפשר חיבור לכל מצבי התחבורה הקיימים על מנת להבטיח פעילות לוגיסטית יעילה. חיבור לפלטפורמה שלנו משפר את נראות הצי, מייעל את תזמון המסלול, מציע דיגיטציה מלאה ויכול להגביר את היעילות בכל שרשרת האספקה.

 

כיצד מיישמים את הפתרון שלכם? בשביל מי הוא מיועד?

המערכת אוספת נתונים בזמן אמת על בסיס טכנולוגיית טלמטיקה, כגון מיקום GPS וכן מידע תפעולי מ- TMS (מערכות ניהול תחבורה) באופן אוטומטי. ניתן לבצע התאמות אופטימליות בין חברות מטען לניצול שטח ריק פנוי במשאיותיהן. התחברות לפלטפורמה הדיגיטלית המולטי-מודאלית שלנו (אוויר, ים, רכבת) יכולה לשפר משמעותית את היעילות, הנראות והרווחיות בכל שרשרת האספקה.

 

מה יכול להשיג היישום של הטכנולוגיה שלכם מבחינת תמורה למחיר ההובלה? האם אתה יכול לכמת אותו?

במהלך החודשים האחרונים ביצענו פרויקט פיילוט עם רנו, שכלל יוזמה לייעול 370 נסיעות. הצלחנו באופטימיזציה של 268 נסיעות, מה שהוביל לשיעור הצלחה של 68% כתוצאה מהחיבור למערכת שלנו. שמחתי מאוד לראות שהפלטפורמה של טראקנט סייעה לרנו להשיג חיסכון של כ -17% ממחזור החברה. האפשרות של חברות למצוא התאמות אוטומטיות המבוססות על מיקום בזמן אמת מביאה ללא ספק לחיסכון משמעותי עתידי עבור חברות הובלה, והיא תתרום במקביל גם להפחתת פליטות ועוד.

 

מהם ממשקי שיתוף הפעולה ביניכם לבין כלל ענף התחבורה?

הפלטפורמה האוטומטית שלנו משתלבת עם הספקים המובילים של מערכות טלמטיקה ומערכות TMS  (ניהול ותכנון הובלות ושינוע). בנוסף, אנו פועלים לשלב את השיטות שלנו להתאמה מבוססת מיקום וכן לשפר קישוריות ולייצר ממשקים עם שרשרת האספקה, לרבות רכבות, חברות ספנות ותעופה.

 

ייצגת את טראקנט ב- COP2 (ועידת האקלים 2020 שנערכה במדריד). האם בדעתך להשתתף ב-  COP26  שיערך בגלזגו? כיצד יראה COP26 מוצלח מבחינתך?

ב- COP25 במדריד השתתפנו בפורום חדשנות בת קיימא, וכן באירוע צדדי של ITF (פורום תחבורה בינלאומי) ואנו מתכננים ליטול חלק באירועי הועידה גם השנה. ברור שנושאי התחבורה יעמדו בראש סדר היום בגלזגו, גם בדיונים הרשמיים וגם באירועי הצד. פליטת גזים בענף התחבורה עדיין נמצאת בעלייה ואני יודע שהאיחוד האירופי מאוד רוצה ליישם צעדים לקידום ניידות חכמה ולהפחתה משמעותית של הפליטות בענף. אני מתכנן להציג את הפתרון של טראקנט בוועידה וגם לקחת חלק באירוע הווירטואלי הבינלאומי שלצדה. יש לקוות שהמשא ומתן שהחל בין מדינות לחברות מזהמות, יביא למדיניות ממשלתית חכמה שתחייב את המגזר הפרטי להיות פעיל יותר, לקחת אחריות וליצור אסטרטגיות צמצום מתאימות בשנים הבאות.

למאמר באתר הוועידה כנסו


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש