במשטרה מרגיעים: האירוע עם בני הנוער מאילת הבוקר - על רקע פלילי

מאת: רותם נועם ● 15/5/2021 10:09 ● ערב ערב 3017
ארבעה בני נוער מאילת, שביקשו לקצר את נסיעתם דרך ואדי חוות הגמלים, טוענים כי עברו מארב מתוכנן של שני רכבים נהוגים בידי בדואים, שביקשו לגנוב את רכבם וכי רק בנס לא הסתיים האירוע באסון ● ''ניצלנו בזכות תושייתנו. אין לי ספק שמדובר באירוע על רקע לאומני, הם צדו שם יהודים'', טוען אחד הניצולים ● עם זאת, במשטרה מתארים אירוע שונה בתכלית, של ויכוח בין הצדדים, במהלכו חשו הנערים מאילת מאוימים, סטו עם רכבם ועשו תאונה עצמית ● יש להדגיש כי הארבעה לא ספגו מכות, אך הם סובלים ממכות יבשות וחתכים שנגרמו כתוצאה מכריות האוויר של רכבם שניזוק באופן קשה בעקבות התאונה ● שוטרי מג''ב הגיעו למקום בתוך דקות, עצרו חמישה מתוך שבעת התוקפים ● המשטרה: ''מדובר בקטטה על רקע פלילי עקב ויכוח בין הצדדים''
במשטרה מרגיעים: האירוע עם  בני הנוער מאילת הבוקר - על רקע פלילי
כביש חוות הגמלים באילת (פרינטסקרין מתוך סרטון ארכיון של יהודה בן יתח)

הרכב שפגע בצלע הואדי נהרס לגמרי (צילומים: מורי חן)

משטרת ישראל סותרת את טענת הצעירים האילתים לפיה בוצע בהם ניסיון לגניבת רכב ולינץ' - בהודעה שפרסמה המשטרה בדקות האחרונות עולה כי המדובר ככל הנראה בקטטה שארעה בין הצדדים על רקע ויכוח, בעקבותיה חשו הצעירים מאילת מאויימים וסטו מהדרך שם ביצעו תאונה עצמית.

וכך נרשם בהודעת המשטרה שפורסמה ממש כעת (11:46): "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 100 של המשטרה אודות קטטה סמוך לחוות הגמלים באילת, הוקפצו למקום שוטרי משטרת ישראל.  מתחקור ראשוני עולה כי עקב ויכוח  בין הצדדים במתלוננים חשו מאויימים וסטו לצד הדרך, שם ביצעו תאונה עצמית .
במקום נעצרו 5 חשודים  שנחקרו  והכחישו כל קשר למיוחס להם.
מחומר החקירה עולה כי מדובר באירוע על רקע פלילי  ובחיפוש שבוצע ברכבי החשודים לא אותרו כל כלי תקיפה . עם סיום חקירת האירוע תתקבל החלטה בעניינם של החשודים". 

***

ארבעה בני נוער מאילת, שני בחורים ושתי בחורות, שביקשו לקצר את נסיעתם לשכונת השחמון מכביש 90 דרך וואדי חוות הגמלים, הותקפו, לדבריהם, בסביבות 05:00 בבוקר, על ידי מארב של שני רכבים נהוגים בידי כ-7 בני מיעוטים, ככל הנראה בדואים, שאיגפו אותם משני הכיוונים ויצאו לכיוונם כשהם אוחזים באלות שחורות, ותוך יידוי אבנים ניסו להוציאם מהרכב.

מספר ע': "בדיוק סיימנו את בילוי הלילה ורצינו לקצר את הדרך לשחמון החדש, מהמאהל של  יוסוף, שהיה סגור, אז נסענו דרך חוות הגמלים. לפני הפניה שמאלה לחווה הם באו אלינו. הם איגפו אותנו בשני רכבים, הלנד קרוזר שחנה ליד הבוטקה של המחצבה ועוד רכב טויוטה, לבן כמו שלנו, שנשאר מאחורינו. זה היה מארב מתוכנן, לדעתי הם רצו לעשות בנו לינץ', לרצוח אותנו, לאנוס את החברות שלנו ולגנוב את הרכב".

עם זאת ההערכה כעת, היא כי לא מדובר בניסיון לינץ' ואף לא בניסיון לגניבת רכב, אלא בארוע על רקע פלילי בשל ויכוח שהסלים בין הצדדים. 

 

 

ע' ממשיך ומתאר את שעברו: "חמישה יצאו אלינו עם אלות מהלנד קרוזר. הנהג שנשאר בה דפק רייס ברברס לכיווננו, ניסינו לברוח אבל נכנסנו בסוללת עפר, ניסינו להתקשר למשטרה כדי להזעיק עזרה, אבל לא היתה שם קליטה, ואז חבר שלי נ' קפץ מהרכב ורץ במעלה ההר כדי להשיג קליטה, היינו בטוחים שחטפו אותו, הוא נעלם לנו, לא ידענו מה עלה בגורלו, רק יותר מאוחר התברר לנו שהוא הצליח להתחמק מהם, התחבא בהרים והתקשר למשטרה, שהגיעה מהר, בינתיים חברה שלי עלתה להגה ודפקה רברס ונסעה אחורה עד שאיבדנו שליטה על הרכב ונכנסנו בקיר, דבר ששחרר את כריות האוויר של הרכב.

באותו זמן, הרכב שהיה מאחורינו התקדם גם כן לעברנו והשלושה שיצאו מהלנד קרוזר התקרבו אלינו עם אלות תוך כדי שהם צורחים בערבית. צעקנו לו שירחם עלינו, אבל רק כשהם הבינו שהרכב הלך ואי אפשר יהיה לגנוב אותו במצבו, הם החליטו לברוח.

אנחנו כולנו פצועים, אבל לא ממכות שקיבלנו אלא מכריות האוויר שנפתחו במהלך המנוסה. חברה שלי עם שפה פתוחה וחתך בבטן, כולנו עם מכות יבשות וסימנים כחולים. אלו היו 10 הדקות הכי מפחידות בחיים שלי. ניצלנו בזכות התושייה שלנו, בזכות זה שלא יצאנו מהרכב והצלנו לתמרן עם הרכב, וגם בזכות זה שהם הבינו שחבר שלנו רץ להזעיק עזרה אז הם הבינו שלא נשאר להם הרבה זמן והמשטרה בדרך. כוחות מג"ב הגיעו בתוך שלוש דקות. הם הוציאו את יושבי הלנדקרוזר בנשקים שלופים, אבל תפסו רק חמישה מהם, שכן הם היו 6-7 בשני הרכבים ושניים מהם נמלטו להרים, גם את האלות לא מצאו אצלם כי הם זרקו אותן איפה שהוא בהרים. כרגע יצאנו מהמשטרה אחרי שנתנו עדות. חששנו מאוד בהתחלה לגורלו של חברנו, כי לא מצאנו אותו, חשבנו שחטפו אותו, אבל בסוף הסתבר שהם לא הגיעו אליו והוא הצליח להתחבא בהרים ולהתקשר ולהזעיק עזרה".

אתה חושב שזה היה ניסיון לגניבת רכב או אירוע על רקע לאומני?

"אין לי ספק שזה היה על רקע לאומני, הם צדו שם יהודים. הם חיכו לרכב היהודי הראשון שיעבור שם".

כאמור, במשטרה סותרים את טענת הצעירים האילתים מכל וכל.

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת