שרת המדע בביקורה בחברת טראקנט מאילת: ''אתם חברה מרתקת ומדהימה''

מאת: שחר קליין ● 8/10/2021 09:20 ● ערב ערב 3036
שרת המדע, אורית פרקש הכהן (''כחול לבן''), ביקרה אמש (ה') באילת ● בין היתר ביקרה השרה בביקורה במרכז לחקר ימים ואגמים (מלח''י), המתעתד לקדם את פרויקט גידול דגיגי הטונה באילת ● כן ביקרה השרה במשרדי חברת ההיי טק האילתית טראקנט אנטרפייז (Trucknet Enterprise) ● בביקורה פגשה השרה במנכ''ל החברה, חנן פרידמן, שהציג בפניה את ההתפתחות הגדולה שחלה בחברה בחמש השנים מאז הוקמה ואודות פרישתה בשווקים הבינלאומיים
שרת המדע בביקורה בחברת טראקנט מאילת: ''אתם חברה מרתקת ומדהימה''
פרידמן מסביר לפרקש הכהן על נתוני החברה במשרדיה באילת

שרת המדע, אורית פרקש הכהן ("כחול לבן"), ביקרה השבוע באילת. בין היתר ביקרה השרה בביקורה במרכז מלח"י, המתעתד לקדם את פרויקט גידול דגיגי הטונה באילת. כן ביקרה השרה במשרדי חברת ההיי טק האילתית טראקנט אנטרפייז (Trucknet Enterprise) הנסחרת בבורסה בתל אביב, חברה אשר החלה צעדיה הראשונים לפני חמש שנים בעזרת תמיכה שהתקבלה מהרשות לחדשנות במשרד המדע, שהביעה אמון בטכנולוגיה שמפתחת החברה.

בביקורה פגשה השרה במנכ"ל החברה, חנן פרידמן, שהציג בפניה את ההתפתחות הגדולה שחלה בחברה בחמש השנים מאז הוקמה ואודות פרישתה בשווקים הבינלאומיים.

בין היתר, שוחחו פרידמן והשרה אודות שילוב ופיתוח תחום ההיי טק בפריפריה בכלל ובאילת בפרט וכן על האפשרויות העומדות כיום בפני החברה במטרה לפתח את פעילותה בעיר.

פרידמן אמר לשרה: "על אף המאמצים והפעולות הרבות שעושה עיריית אילת והעומד בראשה, אלי לנקרי, לקידום התחום, האפשרויות שלי כמנכ"ל חברת היי טק באילת מבחינת כוח אדם, מאתגרות יותר מאשר בתל אביב. אני שומר על המשרדים באילת כי אני אילתי וזה חשוב לי, אבל יש כוח אדם בשפע בתל אביב ואין לי ולדומי בעיר את הערך המוסף לזה שבחרנו לפעול מאילת.

מסיבה זו גייסנו לאחרונה 20 מהנדסים חדשים בתל אביב, ובמקביל אנו מנסים לפתח את המעטפת של החברה באילת, אך לשם כך נדרשים פתרונות של הכשרה מקצועית של כוח אדם לתחום מקצועות ההיי טק. עד שנצליח להביא מהנדסים לאילת, חשוב שנדע לתמוך את התהליך הזה בהכשרת עובדים מתחומי ה-IT וה-QA  מרקטינג ופיתוח עסקי בינלאומי. חייבים לתת יותר לחברות אילתיות שפועלות בחו"ל על מנת שישמרו את הסיס עבודתן באילת, אם זה במיסוי, בתקציבים, מענקי העדפה או הכשרות".

פרידמן קרא לשיתוף פעולה בין משרדי בנושא, שיכלול את משרד המדע, משרד התחבורה, משרד הכלכלה והמשרד להגנת הסביבה, ארבעתם תחת המטריה של משרד האוצר יכולים, לגישתו, לקדם טכנולוגיות תומכות קיימות, ואת בהתאם לצו השעה העולמי"

השרה הסכימה ואף ציינה בתגובה לדברים, כי: "התלות של אילת בתיירות מהווה קושי אליו נחשפנו במיוחד בעת משבר הקורונה". עוד אמרה השרה, כי תחבר בין החברה למשרדי הממשלה השונים, במטרה לראות כיצד ניתן לסייע להמשך התפתחותה בשווקים העולמיים. ביחס לטראקנט הוסיפה: "אתם חברה מרתקת ומדהימה,  אני מסירה את הכובע ואני חושבת שאתם רק בתחילת דרככם, כי הסיווג והשימושים שאתם מציעים מאוד ברורים". 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש