אבל מה עם פינוי פסולת הבניין?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 1/10/2021 13:50 ● ערב ערב 3036
כל קבלן בנייה יודע שעל פי החוק אסור להשאיר בשטח פסולת בנייה, אלא שאת זה משום מה לא מבינים הקבלנים שסיימו זה מכבר את העבודות ברובע 2● בפועל הדיירים כבר מאכלסים את הבניינים ונהנים מנופו הקסום של המפרץ, אלא שאת פסולת הבניין אף אחד לא טורח לפנות מהמקום כבר כמה חודשים ● ''זו לגמרי חצי עבודה'', אומרים בכעס הדיירים בשכונה
אבל מה עם פינוי פסולת הבניין?
''במו עיניי ראיתי את הטרקטורים עורמים את ערימות הפסולת במקום''. ערימות הפסולת ברובע 2

למעלה מחצי שנה שעבודות הבנייה ברובע 2, לפחות באחד הפרויקטים של המחיר למשתכן כבר הסתיימו. במקומות אחרים העבודות עדיין נמשכות על השטח אבל איך שלא תסתכלו על זה, בעלי הדירות שכבר מתגוררים בבתים למעלה מחצי שנה, מתעוררים אמנם בכל בוקר לדירה חדשה ויפה עם נוף מרהיב למפרץ אלא שבאותה נשימה, בדרך לנוף הם נאלצים להיתקל בכל בוקר מחדש בהררי פסולת בניין שקבלני הבניין לא טרחו, משום מה, לפנות מאז ועד היום. 
"במו עיניי ראיתי את הטרקטורים עורמים את ערימות הפסולת במקום", מספרת השבוע בעלת דירה בפרויקט מחיר למשתכן שלא מבינה איך קורה שהקבלנים עושים חצי עבודה ואת אף אחד בעיריית אילת זה לא ממש מעניין. רונן, בעל דירה ברובע 2 כבר מתגורר בדירה החדשה כחצי שנה. לדבריו, הנוף המכוער הזה של ערימות פסולת הבנייה הוא מנת חלקו מרגע שנכנס לדירה החדשה. "לכל קבלן זה ברור וידוע כי אסור בתכלית האיסור להשאיר במקום פסולת בניה". ניחא הפרויקט לא היה גמור עדיין", הוא אומר ומדייק, "בפועל הפרויקט כבר גמור, אבל למישהו נוח להשאיר כאן את ערימות הפסולת. לא היה ולא יהיה. על פקחי הבנייה של עיריית אילת לתת ומיד התרעות לקבלנים ולחייב אותם לפנות מיידית את פסולת הבניה. הם מחוייבים על פי חוק לפנות את הפסולת לאתר המיועד לכך. הקבלנים וגם אנשי הפיקוח בעירייה יודעים את זה טוב מאוד, אלא שלא ברור למה זה לא קורה בשטח. לא נשתוק ולא ננוח עד שהנוף שלנו יישאר נוף מפרץ אילת בלבד ולא נוף פסולת הבניין".

 


לטענת הדיירים בשכונה החדשה, גם תוך כדי בנייה פסולת הבנייה לא אמורה להישאר בשטח אלא להיות מפונה מיידית מהאזור. "אם זה היה בן אדם פרטי שהיה בונה, קבלני הפיקוח מיד היו נופלים עליו. חבל שכשמדובר בקבלנים גדולים, הדברים עובדים אחרת".

במשרד לאיכות הסביבה הבהירו לנו השבוע כי הכתובת לתלונות היא עיריית אילת: "היא זו שמעניקה אישורי בניה, כולל פינוי פסולת וסמכות האכיפה בידיה. כשהעירייה מוציאה היתרי בנייה היא גם קובעת את נושא פינוי הפסולת וגם אמורה לטפל בתלונות התושבים", נמסר מהמשרד.

הפננו את הטענות לדוברת עיריית אילת אולם בשל חופשת החג לא התקבלה תגובתם.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש