האילתים אמרו לא לשינוי

מאת: רותם נועם ● 29/3/2024 03:57 ● ערב ערב 3165
זה היה צפוי ואכן לאלי לנקרי לא תידרש הארכה נוספת והוא הציג השבוע (ד׳) את הקואליציה החדשה שלו בישיבת המועצה החגיגית ● שורה תחתונה: למרות חילופי הגברי במועצה, הכוחות שינהלו אותה בחמש השנים הקרובות הם אותם כוחות שניהלו אותה בעשורים האחרונים - אלי לנקרי, יהודה מורדי, סטס דינקין, יניב חנו ואולג צ'רנמוריץ, בתוספת של סוזי שרם כהן וגבי קדוש שצפוי להיכנס לקוליציה
האילתים אמרו לא לשינוי
הרוטציה שריבעה את המעגל. יניב חנו וסטס דינקין

   ביום שני השבוע פרסמה לשכת דוברת עיריית אילת את ההזמנה לישיבת מועצה חגיגית שנערכה אמש בשעה 6 בערב במתנ"ס צאלים. בישיבה הצהירו חברי המועצה אמונים ונפרדו מחברי המועצה היוצאים. בתום דברי הברכה שכללו כמקובל גם את ראש העיר ורבני העיר, מונו סגנים וממלאי מקום, מינויים מהם ניתן ללמוד על הקואליציה שגיבש לנקרי והמונה נכון לכרגע, 11 מושבים מתוך 17. מי שנותר כרגע בספסלי האופוזיציה הוא מחנה השינוי שכולל את צמד (3), צעירי אילת (2) וגבי קדוש (1). כל השאר, כולל סטס דינקין בפנים לאחר שהתרצה בטייטל "משנה לראש העיר" למשך המחצית הראשונה של תקופת כהונת המועצה ויתחלף ברוטציה עם יניב חנו מש"ס בעוד 28 חודשים. עבור חנו מדובר בפעם הראשונה בה ישמש כסגן בשכר, אף שהתפקיד אינו חדש לסיעה, שכן בעבר החזיקו בתפקיד מטעם ש"ס משה אלמקייס ויפתח מזרחי.  מה שהביא לש"ס את השדרוג היתה העובדה שהם היו המנדט התשיעי של לנקרי והרוטציה פתרה את הקונפליקט מול סטס דינקין, שהוכיח שוב פרגמטיות פוליטית והדגיש השבוע כי בינו לבין אלי לנקרי שוררים יחסים טובים. סטס ימשיך להחזיק גם בתיק השכונות הוותיקות וכן צפוי לעמוד בראש הוועדה לבטיחות בדרכים, במסגרתה טיפל בקדנציה החולפת בבעיית החניות בקדמת בתי הספר ומתנ"סים בעיר. ש"ס יקבלו בנוסף את תיק שירותים עירוניים, רישוי עסקים וכן חברות בוועדות הכספים וכמובן בהנהלת העירייה, מה שהופך אותם למרוויחים הגדולים של הקואליציה החדשה. הפרחים לחיים עמר ומתן בארי והוגש.


   גם יהודה מורדי ('ים') יכול לנשום לרווחה, שאף שכוחו ירד במנדט ל-2, הצליח לשמור הן על הטייטל של סגן ראש עיר שלא בשכר, כפי שרצה והוא ימשיך להחזיק גם בתפקידיו המסורתיים שכוללים את תפקיד יו"ר וועדת מכרזים, יו"ר הוועדה לשיקום האסיר, וכן יעמוד ברש הוועדה להנצחת החייל והוועדה להנחות במסים. בנוסף, קיבל לידיו את התפקיד של יו"ר הקואליציה ויחזיק גם בתיק הספורט.
   סימה נמיר ('נבחרת אילת'), תמונה, כצפוי, גם היא, למשנה לראש העירייה (לכל הקדנציה) וצפויה להחזיק בתיק ההנדסה בו היא מחזיקה כיום ובוועדת הבריאות, ובטי  סימיליץ, אף היא מסיעתו של לנקרי, תמונה לסגנית ראש עיר בשכר וכן תחזיק בתיק חינוך, קהילה ורווחה.


   ביחד עם סוזי שרם כהן שקיבלה את תיק איכות הסביבה ונכנסה לקואליציה (1) ואולג צ'רנמוריץ (1) שנכנס אף הוא לקואליציה וימשיך להחזיק בתיק העלייה והקליטה, ללנקרי כאמור קואליציה נוחה בת 11 חברי מועצה. הוא אף צפוי להכניס את גבי קדוש, וכבר מאחורי הקלעים נרקם התפקיד שיקבל על עצמו.  
לנקרי צפוי, לפיכך, לצלוח את אישור תקציב העירייה בתחילת מאי, ובהמשך, אלוהים גדול. הוא מצדו היה שמח להרחיב את הקואליציה - או כמו שהגדיר זאת השבוע מורדי: "אלי ומאיר (יצחק הלוי) שונים בתפיסה ובהתנהגות הפוליטית. מאיר היה משופשף ולמוד קרבות, אלי לעומתו עדיין מאמין לכולם" -  אך ספק אם נותרו לו תפקידים שיספקו את צמד והצעירים. האחרונים הבהירו השבוע כי גם הפגישות המעטות והקצרות שנוהלו מולם היו לפרוטוקול בלבד וכי לא הוצעו בהן הצעות של ממש, "פגישות חלולות, אפס מהות", הגדירו אותם, כך שהסיכוי שנמצא אותם בקואליציה לא גבוה.


לגבי חיים עמר מצמד, הוא הודיע כצפוי אמש (ד’) כי יתפטר ממועצת העירייה וישאר בתפקידו כיו”ר המועצה הדתית. לשאלה איזה מן סוג של אופוזיציה יהיו, פרואקטיבית ולוחמנית או דרדלה (ואלוהים יודע שהיה לנו משני הסוגים לאורך השנים) לא מיהרו להשיב השבוע בשתי הסיעות. ימים יגידו.

 

מורשי החתימה


בישיבת המועצה החגיגית אושרו גם מורשי החתימה בעירייה, הכוללים בקבוצה הראשונה את אלי לנקרי, בטי סימיליץ ומנכ"ל העירייה פיליפ אזרד, ובקבוצה השנייה את גזבר העירייה אסי בן חמו, מנהל אגף הכספים משה זיסו. חתימה של אחד מבעלי זכות החתימה מקבוצה א' יחד עם אחד מבעלי זכות החתימה מקבוצה ב'
בתוספת חותמת העירייה, יחייבו את העירייה לכל דבר ועניין. ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש