יוזמה חדשה: ירון משה ורונן שחרור לאימון הבוגרים של בני אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 13/1/2023 09:18 ● ערב ערב 3102
שבוע לאחר הפרידה ממאמן קבוצת הבוגרים של בני אילת, גדי כרמלי, הנהלת בני אילת עדיין לא מצאה מאמן מחליף ● מחר, יום שישי, תצא הקבוצה למשחק חוץ קשה מול מכבי יבנה מצמרת הטבלה והתקיעות בתחתית הטבלה נראית בלתי נמנעת ● השבוע הבהירו גורמים בסביבת הקבוצה כי אם לא ייעשו שינויים מהותיים בשחקנים, גם חילופי מאמנים לא יעזרו להוציא את הקבוצה מהבוץ ● במקביל, מוביל יניב ממן, מי שהוגדר כ'איש השיווק' של הקבוצה, מהלך לתת את שרביט אימון הקבוצה לירון משה ורונן שחרור, בני אילת, ששיחקו ואימנו בעבר באגודה ● חבר ההנהלה תותי נופי הבהיר: ''היוזמה טרם הובאה לישיבת ההנהלה החודשית ולכן לא ברור מהי עמדת ההנהלה בעניין זה''
יוזמה חדשה: ירון משה ורונן שחרור לאימון הבוגרים של בני אילת
'היוזמה טרם הובאה לישיבת ההנהלה החודשית - שחרור ● צילום: פרנסיסקו די סטטיו

ביום שישי הקרוב תפתח קבוצת הבוגרים של בני אילת בכדורגל את הסיבוב השני במשחק חוץ קשה מול מכבי יבנה בצמרת הליגה. בשבוע הבא היא תפגוש בבית את הממוקמת ראשונה בטבלה- הפועל הרצליה. אם לא די בהבדלי הרמות בין הקבוצות והעובדה כי שני ההפסדים הצפויים לבני אילת יעמיקו את מיקומה בתחתית הליגה עם סכנה ברורה לירידה, הרי ששבוע לאחר הפרידה ממאמן הקבוצה גדי כרמלי, עדיין אין לבני אילת מאמן מחליף. זו בדיוק הסיבה שהשבוע נשמעו קולות זועמים בקרב אוהדים שטענו כי לא נפרדים ממאמן עד שאין לו מחליף בטח ובטח כשמדובר בקבוצה שממוקמת נכון להיום 4 נקודות מהמקום ממנו יורדים ליגה ו- 3 נקודות מהמקום (14) ממנו מתמודדים במבחנים כדי לשרוד עונה נוספת בליגה א'. השבוע גם הזכירו גורמים מקורבים לקבוצה כי בלתי נמנע הצורך להתחזק. "בזמן שכל הקבוצות בליגה ערכו עם סיום הסיבוב הראשון מקצה שיפורים והתחזקו בשחקנים טובים חדשים, רק באילת ממשיכים להתבסס על שחקנים שהם בגדר שחקני חילוש ולא שחקני חיזוק", אמר הגורם בכעס והזכיר כי שחקנים שירדו בעונה שעברה מליגה א' או שחקנים ששיחקו בליגה ב' לא יכולים לחזק קבוצה שמטרתה להישאר בליגה א'".

 

אבל מה עם החובות?


בהנהלת בני אילת לבטח היו רוצים להתחזק בשחקנים או להביא כבר בתחילת העונה שחקנים ברמה גבוהה אלא שחור גדול בתקציב, גירעון שנע בין 500-600 אלף ש"ח בעקבות השנה שעברה במהלכה הוחלפו בקבוצה קרוב ל- 25 שחקנים ולא מעט מאמנים, גרם בתחילת העונה הנוכחית לצורך להדק חגורה. כך יצא שהמאמן גדי כרמלי, נאלץ בתקציב זעום לנסות ולחזק את הקבוצה אך כצפוי זה לא הצליח. יניב ממן, מי שמוגדר באגודה כ'איש השיווק' של הקבוצה הבוגרת מבהיר השבוע שעם כל הקשיים התקציביים בהנהלה חייבים להבין שהצורך למצוא תקציב לחיזוק הקבוצה הוא הכרחי. "שיפנו לעירייה כמו שבכדורסל יודעים לעשות", אומר ממן, "ויבקשו תוספת תקציבית חד פעמית על מנת לשרוד בליגה א'", מציע ממן ומזכיר: "לשרוד בליגה יעלה בין 150- 200 ש"ח אם נרד לליגה ב' יעלה לנו 2 מיליון ש"ח לעלות ליגה", החישוב כאן הוא פשוט הוא אומר ומבהיר כי כל הספונסרים כבר מצביעים ברגליים נגד מה שהם מגדירים התנהלות קלוקלת של ההנהלה.

 

להחזיר את משה ושחרור


במקביל ללחץ שמורגש על ההנהלה, בימים אלו מוביל יניב ממן מהלך להחזיר את ירון משה ורונן שחרור לאימון הקבוצה הבוגרת. השניים בני אילת גדלו ושיחקו באגודה והיו משחקניה המצטיינים והבולטים. לשניים רקורד של אימון באגודה כשרונן חתום על העלאת הבוגרים לליגה א' בעונת המשחקים 2014/2015. שחרור שהתחיל את אימון הקבוצה בליגה א' הוחלף כבר לאחר 11 מחזורים. בהמשך שימש שחרור כיועץ המקצועי של האגודה ושל קבוצת הבוגרים. ירון משה גם הוא אימן את קבוצת הבוגרים בליגת א' וגם לאחר ירידתה לליגה ב'. כך או כך, ממן שהציע השבוע להחזיר את השניים לטובת הצלת הקבוצה, מזכיר כי: "אין כמו שני בני אילת שגדלו באגודה להרים את הקבוצה, להכניס מוטיבציה בשחקנים ולעשות הכל במינימום כסף על מנת להציל את הקבוצה. 
מדובר כאן בקבוצת בוגרים שלא צריך ללמד איך בועטים בכדור אלא בשלב הזה צריך להכניס בהם התלהבות, אמונה בעצמם ורצון לנצח. אני מאמין שאם רק יפנו אליהם, השניים יותר מישמחו להרים את הכפפה ולעזור ככל יכולתם. אם נחסוך כסף בעמדת המאמן, נוכל להשקיע את ההפרש בהבאת שחקנים ובחיזוק הקבוצה", אומר ממן שהעלה השבוע פוסט בנושא בפייסבוק שזכה לאהדה מקיר לקיר. 

 

 "אני לא מכיר את היוזמה. אני עוקב אחרי הקבוצה וחושב שהיא כישרונית ומאוד חשוב שתישאר בליגה" ● רונן שחרור על ירון משה


"הקבוצה נמצאת במצב שבו אסור לתת לאגו לשחק תפקיד. חשוב לראות את טובת הקבוצה לפני הכל", אומר ממן ומפרגן לשני יוצאי אגודת הכדורגל של אילת שחרור את משה: "אני לגמרי סומך על הידע שלהם ועל היכולת. מדובר בשניים שהמשיכו בכל התקופה הזו לעקוב אחרי הקבוצה והגיעו למשחקים. הם לא מנותקים. גם אם לא אימנו בשנים האחרונות הם לגמרי בעניינים ואין להם שום בעיה לחזור לעניינים. מעבר לזה שירון אימן את כל הצעירים שנמצאים כיום בבוגרים כך שהוא מכיר את כולם. אני סמוך ובטוח שאם תעשה אליהם פנייה הם יעזבו את עיסוקיהם וימצאו זמן באהבה רבה לעמוד מאחורי הקווים ולהציל את הקבוצה וזה מה שחייבים לעשות כאן ועכשיו. יחד איתם יחזרו האוהדים האילתים למגרשים מתוך הזדהות מלאה והחגיגה תהיה גדולה. מה יהיה בשנה הבאה, אלוהים גדול. העיקר שנישאר ליגה".


איך תגרום לחברי ההנהלה לחשוב כמוך?
"אני יודע שרוב חברי ההנהלה חושבים כמוני וגם יש חלק שלא. כרגע עדיין מתנדנדים. אין לאף אחד כוונה שזה יגרום לזעזוע ולהרס, להיפך, הכוונה כאן היא לעשות טוב. חובה לחזק את הקבוצה גם ב – 3-4 שחקנים, להביא שוער, בלם, קשר ומגן שמאלי זה חובה".


רונן וירון יסתדרו ביחד?
"זה יהיה קונספט מצויין, נטול אגו כי השניים חברים טובים מזה שנים".


חבר הנהלת בני אילת תאמר (תותי) נופי מסר בהקשר לחיפוש מאמן חדש: "נעשו מספר שיחות עם מאמנים אך טרם הושגה התקדמות כלשהי".


בהקשר ליוזמה להחזיר את ירון משה ורונן שחרור מסר נופי: "מבורך שאנשים אילתים מעודדים ומראים התעניינות ותומכים בקבוצה מהפייסבוק והמחשב. הייתי רוצה לראות אותם ביציע תומכים בקבוצה. היוזמה טרם הובאה לישיבת ההנהלה החודשית ולכן אני לא יודע להגיד מה עמדת ההנהלה".


רונן שחרור מסר בהקשר ליוזמה המדברת עליו: "אני לא מכיר את היוזמה. אני עוקב אחרי הקבוצה וחושב שהיא כישרונית ומאוד חשוב שתישאר בליגה".


ואם יפנו אלייך?

"העיתון הוא לא המקום לניהול משא ומתן, אעזור לקבוצה בכל מה שצריך".


את התייחסותו של ירון משה לנושא לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש