כדי שיהיה להם על מי להניח את הראש

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 13/1/2023 09:05 ● ערב ערב 3102
אחרי לא מעט ניסיונות כושלים להקים באילת קבוצות של פנויים ופנויות, הפעם נדמה שהרעיון ליצור זוגיות מגיע מהמקום הכי לא צפוי - מכללת ניהול פלוס ● אז זהו שבמכללה לא יעבירו לכם קורסים ללימוד הנושא (לפחות לא בינתיים), אבל מי שהרים הפעם את הכפפה היה דווקא ליאור נבו, הבעלים והמנכ''ל של המכללה, נשוי באושר, שהבין שיש בעיר מצוקת מציאת זוגיות לא פשוטה ● ואם יש לו את הכלים, המקום, היכולות, הרצון והטכנולוגיה אז בעצם למה לא? ● יחד עם ענת זילברשץ (46) אמא יחידנית וענבל כהן (44) גרושה, הם מרימים עכשיו את הכפפה ומאמינים שקבוצת הפנויים פנויות אילת וחבל אילות בגרסה החדשנית, תצליח במקום בו כשלו אחרים ● עובדה, 200 פנויות ופנויות גם נרשמו והיד עוד נטויה
כדי שיהיה להם על מי להניח את הראש
''לא יהיה כאן מקום להשפלות או אי נעימויות. מי שלא יעמוד בזה יעוף''. מימין: ענת ליאור וענבל

מני שמכיר את ליאור נבו, הבעלים והמנכ"ל של מכללת ניהול פלוס באילת, יכול מהיום להוסיף טייטל חדש לשם- ליאור השדכן. ככה זה כשאתה מרים את הכפפה ומוציא לדרך קבוצת פנויים ופנויות תחת המטרייה של המכללה אותה אתה מנהל. אז נכון שלא יהיו כאן תארים בתחום וגם לא תעודות, אבל יהיה בית חם ונעים לפנויים והפנויות באילת שמשוועים שמישהו ימצא את הדרך לאחד אותם. נכון להיום כבר מעל 200 פנויים ופנויות מילאו את דפי ההיכרות שהופצו על ידי מכללת ניהול פלוס באמצעי התקשורת השונים, כשהכוונה לקיים את המפגש הראשון לגילאי 35-55 כבר ביום חמישי ה– 26.1.

 

נשוי וטוב לו


ככה פתאום, באמצע החיים, אחרי שהוא נשוי באושר למיכל אישתו, התוודע ליאור לקושי שיש במציאת זוגיות באילת. "לאחר שחברה טובה מאילת סיפרה לי על הרצון שלה למצוא זוגיות, החלטתי להעלות עבורה פוסט בפייס. הייתי מופתע לקבל בליץ של פניות משלל תושבים שביקשו גם הם למצוא זוגיות. שאלות כמו למה אתה מחפש רק גברים ומה עם הנשים? שאלות על למה אני לא מחפש אנשים מעל גיל 60 פנויים? פתאום הבנתי שבעצם למה לא לקחת את זה צעד אחד קדימה? הרי יש לי קשרים, יש לי את המכללה שיכולה להיות בית למפגשים, יש לי במכללה את היכולות הטכנולוגיות ויש לי את הרצון וככה נולד הרעיון".
ליאור יצר קשר עם שתיים מהנשים שפנו אליו בפוסט והציע להן להרים יחד איתו את הכפפה ומאז השאר היסטוריה. בשלב הבא הם כבר הפיצו ברשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת השונים מסמך היכרות עליו כבר השיבו למעלה מ- 200 מתושבי אילת, ובכל יום נוספים חדשים. וזו לדעתם רק ההתחלה של מה שיכול להוליד קבוצה חברתית שתוליד עם הזמן זוגות שימצאו את עצמם כמתאימים זה לזו.
ואם תהיתם מהו פילוח הפונים, כדאי שתדעו שמתוך כ – 200 פונים 65% הן נשים כשגברים עדיין במיעוט. צעירת הפונות בת 22 והמבוגרת בין הפונות בת 72. 95 אחוז מהפונים הם תושבי אילת והייתר תושבי הישובים בסביבה. נתון מעניין נוסף שמספק ליאור- נכון להיום מדברת הסטטיסטיקה באילת על עיר עם אחוז גרושים גבוה, מה שלדבריו אומר שיש בין 8,000-10,000 פנויים ופנויות בעיר מטעמים שונים. "זה אומר שיש המון פנויים ופנויות בעיר ובניגוד למקומות אחרים בארץ שם יש קבוצות מקבוצות שונות בנושא הזה, באילת אין כלום".


ואיך זה יסתדר עם הגילאים השונים?
"כמובן שלא נקיים ספיד דייט עם כולם כי אז צעירה בת 22 תמצא את עצמה בדייט עם בחור בן 60 פלוס, אז כן, יש כוונה לאחר איסוף כל הפונים, לבצע חלוקה לגילאים השונים, כשנכון להיום הגרעין המרכזי איתו נתחיל הוא גילאי 35-55. הכוונה שלנו לעשות את זה חכם. לא נפתח קבוצת פייסבוק ונכניס את כולם פנימה. יש אנשים שחרדים לפרטיות שלהם וחשוב לנו לכבד את זה".


אז מה, מהיום אימרו ליאור נבו השדכן?
ליאור צוחק: "האמת שבמכללה יש לנו כבר כמה זוגות שהתחתנו בעיקר כאלו שלמדו את תחום הכושר וזה נראה לי מגניב. אני לא מאמין שזה יצריך עומס עבודה גדול, נזרום ואולי פתאום יהיה מי שירים את הכפפה מעבר. נכון להיום המטרה הגדולה שלנו היא לגייס גברים נוספים לטובת איזון מספרי".


יש לך מושג למה גברים נענים פחות לפניה?
"כגבר אני אומר לך זה הכל עניין של אגו".

 

"האמת שבמכללה יש לנו כבר כמה זוגות שהתחתנו בעיקר כאלו שלמדו את תחום הכושר וזה נראה לי מגניב. אני לא מאמין שזה יצריך עומס עבודה גדול, נזרום ואולי פתאום יהיה מי שירים את הכפפה מעבר.

 

מישהו היה צריך לעשות את זה


בגיל 46, כשהיא אמא יחידנית לילדה בת 7, ענת זילברשץ מנהלת חשבונות וחשבת שכר, כבר יכולה לחשוב גם על עצמה. "כל אחד מחפש אהבה ורוצה זוגיות וחבר לחיים, אבל בשלב מסויים בחיים שלי להביא ילדה לעולם היה חשוב לי יותר. משהילדה גדלה, הרצון לזוגיות חזר. ניסיתי את כל האפליקציות וכל השיטות אבל לצערי זה לא זה. הפצתי בין החברים את השמועה שאני מחפשת בן זוג, אצל קרובים וכולם מנסים לשדך, אבל לצערי עד היום זה לא הסתייע למשהו ארוך טווח. לשמחתי, כשהעלתי את הנושא בפני ליאור נבו, הוא הרים את הכפפה ויחד יצאנו לדרך מתוך כוונה ברורה להקים באילת קבוצה חברתית שתאפשר לגברים ונשים בסטטוס שלנו להכיר אחד את השנייה. לא רק בדייט אלא היכרות בכלל, שתאפשר לזוגות שמתאימים זה לזו לחבור".
ענבל כהן בת 44 אוטוטו, אמא לשתי בנות (13,7), גרושה מזה חמש שנים, עובדת באמריקן דיוטי ספורט כמנהלת מחסן מזה 9 שנים, מחפשת גם היא את האחד. "היו לי כמה מערכות יחסים בתקופה הזו מאז שהתגרשתי", היא מודה, "אבל שום דבר לא 'התיישב'. את נותנת לרגשות שלך להתפתח ומתאכזבת, את מנסה, לפעמים מתאהבת אבל בשורה התחתונה זה לא הצליח. לפני כשנה ניסיתי לפתוח יחד עם חברה קבוצה בשם 'כל שבת שנייה' שהועדה לטיולים משותפים, מתוך 12 חבר'ה בקבוצה נוצר זוג שעובר לגור יחד וזה אושר אמיתי, אבל הקבוצה לא פרצה. כשהבנתי שליאור וענת חברו על מנת להקים קבוצה ראוייה בעיר, מיד הצטרפתי. הרעיון הוא לתת יותר דגש על המקום הבדידותי. נשים וגברים מוצאים את עצמם לא פעם מאוד לבד, מעבר לפן הרומנטי. כשאת בשתבתות בלי הילדים ולא יודעת מה לעשות עם עצמך ולכן חשוב לפני הכל לפתוח קהילה חברתית על אותו תדר. אם אני בשבת בלי הילדים ובסך הכל רוצה ללכת לים עם מישהו, שאוכל לכתוב בקבוצה מי מצטרף אלי? שלא נעביר חגים לבד, להרחיב את התחושה המשפחתית. יש היום בעיר הרבה 'פליטים' מכל הארץ שלא פעם מוצאים את עצמם לבד. הקבוצה תאסוף את כולם. וגם אם לא לכולם ייצא ממנה משהו רומנטי, לפחות תצא להם חברותה מתאימה ונכונה. הכוונה לארגן מפגשים, ערבים ביחד, טיולים, עם ילדים, בלי ילדים, השמיים הם הגבול".

 

: "בעיר כמו שלנו זו עשייה מבורכת ומבוקשת. אנחנו חייבים להיות אופטימים ולקוות שהפעם זה יצליח. מעבר לזוגיות חשוב לכל אחד ואחת למצוא חבר/ה לחיים, שיהיה עם מי לשתף, עם מי לחלוק. שיח עם גבר הוא לא כמו שיח עם חברה"​

 


ענת: "בעיר כמו שלנו זו עשייה מבורכת ומבוקשת. אנחנו חייבים להיות אופטימים ולקוות שהפעם זה יצליח. מעבר לזוגיות חשוב לכל אחד ואחת למצוא חבר/ה לחיים, שיהיה עם מי לשתף, עם מי לחלוק. שיח עם גבר הוא לא כמו שיח עם חברה".
ענבל: "אני נמצא בכמה וכמה אפליקציות של פנויים ופנויות אבל העולם הזה יצר מצב שהיד קלה על המקלדת וכבר לא זוכרים איך היו מתחילים פעם. החלום שלי שאלך למכולות ויפול לי משהו שאביר חלומותי ירים לי. כן, כמו בסרטים, למה לא? בהיכרות מאחורי המסך אי אפשר שלא להרגיש לפעמים שאין שם אף אחד מאחורי המסך".
ענת: "זו מסכה שנוח לאנשים היום להסתתר מאחוריה ועם כל הרצון את לא תמיד באמת יודעת עם מי את מתכתבת".
ענבל: "גברים לפעמים מתייחסים אלייך כמו אל גוש בשר. יש התמודדות לא נעימה. הקבוצה שנקים תיצור מקום בטוח יותר, בה אנשים יורידו מעצמם את המסכות ולא יסתתרו עוד מאחורי מסכים. אין כמו לפגוש בן אדם פנים מול פנים, להכיר אותו בסיטואציות שונות ולא ישר בדייט, להכיר, להחבר ולמצוא המתאמה מתוך השטח".

 

:"אמא שלי תמיד אומרת לי- אם לא תנסי לא תדעי ואני אומרת ששוה לנסות. המטרה שלנו להקים משהו לטווח ארוך. גם אם נהייה רשומים 300 איש ויגיעו 150 ובסוף נישאר 50, מבחינתי הצלחנו. כל דבר שיגרום לאנשים להכיר מבחינתי תהייה הצלחה"


לאן נעלמו הגברים?
ענת: "אומרים לי שגברים ביישנים. אולי הם פשוט לא מאמינים בפלטפורמה הזו, אולי הם מעדיפים את הקליל ואת המוסתר מאחורי המסך וחבל שכך כי הרי לא נוכל לפתוח קבוצה עם 2 גברים  ו -80 נשים", היא צוחקת.


איך מגיעים לשאלון שאתם מפיצים?
ענת: "כרגע בפייסבוק דרך הפייסבוק של הקבוצה שלנו, אנחנו מעבירים גם את השאלונים דרך קבוצות ווטאפ שונות וחוץ מזה תמיד אפשר להתקשר למכללת ניהול פלוס, שם ישלחו את השאלונים באהבה".
 ביום חמישי ה – 26.1 יתקיים המפגש הראשון של הקבוצה באולם ניהול פלוס. שם תתקיים לבאים הרצאה על איך מתחילים בדייט הראשון ויתקיים ספיד דייט".


בעיר קטנה כמו אילת, איפה שמים את אי הנעימות?
ענבל: "מישהי אמרה לי- אני סוג של פרודה אבל עדיין גרה עם בעלי לשעבר מטעמים כלכליים. שמעתי על ערב של ספייד דייט בו גרוש וגרושה נפגשו והיו בהלם, אבל מה לעשות, זאת אילת, זה מה שקורה בעיר קטנה בה כמעט כולם מכירים את כולם. צריכים להיות בוגרים ולקבל החלטה ולבוא עם ראש פתוח ובלי בושה. אם אתה מגיע למפגשים האלו ממוקד במטרה- למצוא בן/ת זוג, האי נעימות לא תנהל אותך וכמובן שלכולם ברור שהכל חייב להיות מכבד וראוי. לא יהיה כאן מקום להשפלות או אי נעימויות. מי שלא יעמוד בזה יעוף".
ענת: "אני מאמינה במחשבה יוצרת מציאות. יש כאן רצון ברור לעזור לאנשים ועל הדרך גם לעזור לעצמנו. נוח לנו  כמי שמכירות את המצב ואת השפה, להרים את הכפפה וליצור את הקבוצה שכולם צריכים כאן. ידיד שלי אמר לי- מה את צריכה עכשיו להתאהב? אמרתי לו שאני לגמרי רוצה פרק ב', אנ ירוצה לעוף, מתאים לי שיהיה איתי גבר איתו אוכל לדבר, לצחוק, לשים עליו את הראש בלילה, מה יש, זו לא בושה. בא לי להרגיש פרפרים בבטן כמו שהיו לי בגיל 17".
ענת: "גם אני רוצה. גידלנו ילדים, הקדשנו להם, עכשיו הגיע הזמן לדאוג לעצמנו".


ניסיונות שנעשו בעבר באילת לא צלחו, מה יהיה שונה הפעם?
ענבל:"אמא שלי תמיד אומרת לי- אם לא תנסי לא תדעי ואני אומרת ששוה לנסות. המטרה שלנו להקים משהו לטווח ארוך. גם אם נהייה רשומים 300 איש ויגיעו 150 ובסוף נישאר 50, מבחינתי הצלחנו. כל דבר שיגרום לאנשים להכיר מבחינתי תהייה הצלחה".
ענת: "אני לא שמעתי עד היום על ניסיונות כאלו להקים באילת קבוצה חברתית וזה אומר שגם אם היו ניסיונות כאלו, הם לא הגיעו לכולם בצורה נכונה. אנחנו רוצים להפיץ את זה כמה שיותר. להגיע לכמה שיותר אנשים ושתיווצר קהילה לטווח ארוך. אין לנו כוונה להיעלם אחרי יומיים".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת