המגרשים הפתוחים יוצאים לדרך

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 1/7/2022 09:26 ● ערב ערב 3075
אחרי שבשנה שעברה נרשם עיכוב של שבועיים בתחילת פרויקט המגרשים הפתוחים, השנה יידלקו אורות מגרש הקטרגל בבית הספר רבין ואולם הכדורסל השכן, כבר בליל יום ראשון הקרוב (3/7), שלושה ימים בלבד לאחר יציאתם לחופש הגדול של תלמידי בתי הספר היסודי ● מאות ילדים צפויים לקחת חלק בפרויקט שלא רק מאפשר לצעירים לשמור על כושר בתקופת הקיץ, אלא מהווה עבורם מקום מפגש אקטיבי, תחום ומוגן לימים החמים ● ''המטרה שלנו היא למשוך אלינו כמה שיותר צעירים וצעירות אילתים, שיגיעו לפרוק את המרץ והאנרגיות שלהם במגרשי הספורט ולא בשוטטות בפארקים'', אומר השבוע יניב קרדי, רכז הפרויקט ב- 14 השנים האחרונות
המגרשים הפתוחים יוצאים לדרך

ביום ראשון בלילה יוארו מגרשי הקט רגל ומגרש הכדורסל של בית הספר רבין. מאות בני נוער יגיעו במהלך ימי החופש הגדול למגרשים בהם תתקיים הפעילות המסורתית של פרוייקט המגרשים הפתוחים במסגרת פעילות הקיץ הענפה שמציעה עיריית אילת לבני הנוער בעיר. לאחר שבשנה שעברה נרשם עיכוב של שבועיים בתחילת הפעילות, בחופש הגדול הזה הכל יעבוד על פי התוכניות המקוריות וכבר ביום ראשון הקרוב ה– 3/7 ועד ה- 18/8 תוצע פעילות ספורט חינמית מפוקחת לבני הנוער בעיר.

 

"שלא ישוטטו בפארקים"


תוכנית הקיץ הגדולה של עיריית אילת שכוללת בין השאר את האוהל הממוקם על טיילת התיירות, ממקדת את עיקר ההתייחסות לבני הנוער האילתים בפרוייקט המגרשים הפתוחים. במסגרתו צוות של מאמנים ואנשי חינוך ממתינים לבני הנוער במגרשים בכל יום, על פי חלוקה לגילאים במגרשים השונים וחלוקה לבנים ובנות. בכל יום שני, החל מה- 11/7 מוזמן הנוער האילתי מכתות ו' ועד י'ב לשחייה ליילית בבריכה העירונית, חינם אין כסף בין השעות 19:00-22:30. השנה תתווסף לפעילות השחייה הליילית בברוכה העירונית המדריכה יעל יונה שתעביר שתעביר בין השעות 20:00-21:00 פעילות ספורט מודרכת במים להנאת הצעירים.
עוד במסגרת הפרוייקט יוזמנו הבנות בימים שני ורביעי, לאולם בית הספר רבין לפעילות מגוונת ומהנאה בהובלתה של המדריכה טל אוחנה. הפעילות תתקיים על חלוקה לגילאים:  בין השעות 18:30-20:00 כתות ג'-ה', בין השעות 20:00-22:00 בנות כתות ו'-ט' והבנות הגדולות מכתות י'- י'ב מוזמנות לקחת חלק בפעילויות החל מהשעה 22:00 ועד חצות. בין הפעילויות המוצעות: כדורשת, כדורעף, כדורסל, טניס שולחן ומשחקים של פעם.
בימים ראשון, שלישי וחמישי מוזמנים הבנים, גם הם בחלוקה על פי גילאים, לקחת חלק בפעילויות ספורט שונות במגרש הקטרגל והכדורסל ברבין. כתות ג'-ה' בין השעות 18:00-20:00, כתות ו'- ח' בין 20:00-22:00 וכתות ט'- י'ב בין השעות 22:00- 02:00. (פעילות הכדורסל בחודש יולי לכתות ג'-ה' בימים ראשון ושלישי יחלו באולם רבין רק בתחילת חודש אוגוסט עקב התמשכות חוגי הכדורסל באולם. בימי חמישי תתקיים פעילות הכדורסל כמתוכנן באולם החל מהשבוע הקרוב).
פעילות הספורט לבנים תכלול קטרגל (בהובלתם של המדריכים סלים אשכר ורון סער), טניס שולחן ופוצ'יוואלי בניצוחו של רפי אנקונה. במתחם מגרשי הספורט של רבין יהיו נוכחים לא רק המדריכים אלא גם שינ"שינים וחיילים צעירים שיפתחו פינות זולה נעימות למי שרוצה להגיע לפעילות אבל מעדיף לוותר על הספורט.

 

    מסגרת מהנה, מסודרת ומפוקחת. הילדים המרוצים


טריגר להצטרפות לחוגים 


"הרעיון הוא להציע פעילות ספורט מהנה וחינמית לבני הנוער בחופשה. למצוא להם מענה חליפי לשוטטות הסתמית בפארקים ולמנוע מהם בעקיפין להתעסק בדברים לא מומלצים בעקבות שיעמום וחוסר מעש", מסביר השבוע יניד קרדי, מי שמרכז ב – 14 שנים האחרונות את היוזמה שזוכה במרוצת השנים לשבחים רבים. "זה לא סתם עיסוק, אלא עיסוק בספורט שגורם לצעירים הנאה רבה וגם גורם להם לשמור על הכושר", מסביר קרדי שמציין כי ישנה עלייה יפה של צעירים שמצטרפים לקבוצות הספורט השונות לאחר ההתנסות בפרויקט. "ההתנסות שהילדים חווים בענפי הספורט השונים והחשיפה לה הם זוכים, גורמת לרבים מהם להירשם בתחילת השנה לפעילויות הספורט בעיר", הוא מדגיש. 
במהלך ימי הפרויקט מתקיימים לצעירים טורנירים והפעלות שונות על המגרשים וגם פעילות חופשית כי בעצם מה ילד צריך יותר מאשר מגרש וכדור? ולמרות הכל מציין קרדי כי הפעילות כולה מתקיימת במתחם סגור, בהשגחה מלאה של אנשי מקצוע ומדריכים, כך שהורים ששולחים את ילדיהם לפעילות יכולים להיות בשקט ולדעת שהילדים שלהם בידיים טובות. "הפעילות הזו הופכת למקום הבילוי של הצעירים במהלך ימי החופש. המקום בו הם פורקים את כל המרץ ונפגשים עם החברים", הוא אומר ומסביר כי בני נוער רבים, בגילאים היותר בוגרים, מגיעים לפעילות המגרשים הפתוחים אחרי שעות העבודה שלהם ולכן הוגי הרעיון התחשבו בהם מראש ותיאמו להם את המגרשים לשעות הלילה המאוחרות יותר. אם תשאלו הורים לילדים צעירים, הם יספרו לכם עד כמה הפעילות ממלאה את הילדים ואיך מהר מאוד הילדים חיים מיום ליום בהמתנה דרוכה לפעילות הספורט הקייצית. "לילדים שבקיץ נאלצים להסתדר בלי החוגים אליהם הם כל כך רגילים, זה ממלא חלל ריק גדול. לילדים שלא מורגלים בפעילות ספורט בשיגרה, זה ממלא את היום בעניין. לא צריכים להגיע לכאן רק ספורטאים אלא כולם מוזמנים. בשטח דווקא ילדים שלא עושים ספורט בשגרה מגיעים לפעילות ונהנים בגדול", אומר קרדי. ומדגיש: "בסופו של יום מה שחשוב בכל העניין הזו זו המסגרת המסודרת והמפוקחת שמוצעת לילדים, חינם אין כסף, מתוך דאגה אמיתית". וכמובן שאסור לשכוח את הקרטיבים שמחלקים כאן מידי פעם, תרומת משפחת ממן לילדים החופשים. 

פעילות החופש הגדול ובכללה פעילות המגרשים הפתוחים ממומנת על ידי עיריית אילת, מתנ"ס אילת, משרד החינוך, המשרד לביטחון פנים ותוכנית 360.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש