אחרי הפסקה של 8 שנים גיחת כתות י' חזרה לגולדווטר

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 18/11/2022 05:57 ● ערב ערב 3094
גיחות השל''ח של בית הספר גולדווטר ידועות כגולת הכותרת בבית הספר ● אלא שמזה 8 שנים, בשל שינויים בתוכניות משרד החינוך, נעלמו מהנוף הגיחות לשכבת י' ואילו הגיחות לכתות ז'-ח' הופסקו בעקבות מגבלות הקורונה ● בשבוע שעבר החזירו בבית הספר עטרה ליושנה ותלמידי בית הספר צעירים כבוגרים יצאו לכבוש את שטח העפר שליד נימרה ● היה קר, מאתגר ובעיקר מהנה
אחרי הפסקה של 8 שנים  גיחת כתות י' חזרה לגולדווטר
התלמידים הגיעו לרחבת העפר הבתולית והקימו לעצמם מחנה

מי לא הכיר את גיחות השל"ח של בית הספר גולדווטר עליהן גדלו דורות רבים של ילדי אילת, חלקם זוכרים אותם גם כיום ממרום גילם כבוגרים. זו נחשבה ללא כל ספק גולת הכותרת של פעילות בית הספר שהתקיימה כחלק בלתי נפרד מהווי בית הספר. אלא שאז התקבלה החלטה במשרד החינוך לצמצם את הגיחות רק לחיטובת הביניים, התקציבים קוצצו וקרוב ל – 8 שנים שתלמידי החטיבה העליונה בבית הספר לא ידעו גיחת של"ח מהי. במקביל מגבלות הקורונה העלימו גם הם בשנים האחרונות את הגיחות אצל תלמידי שכבת ז', ככה עד לשבוע שעבר בו חזרו הצבע, הצחוקים, השטח והאוהלים לאתר העפר הבתולי שליד נימרה. בניצוחו של דורון כהן רכז השל"ח המיתולגי בבית הספר יחד עם חברי המשצ"ים שניצחו על הפעילות בשטח. 

 

 

זה התחיל בגיחה צוהלת במיוחד לשכבת כתות י', שאמנם הספיקו לחוות את הגיחה כשהיו בשכבה ז', אבל היי, מאז זרמו הרבה מים בים סוף, וזה המשיך לקראת סוף השבוע עם גיחת תלמידי שכבת ז' שהייתה לא פחות תוססת וצבעונית. קדמו לגיחות מפגשי הכנה בשעות אחר צהריים עם התלמידים, מעגלי שיח והכנות רבות אצל ההורים ואנשי הצוות. במהלך הגיחה הגיעו התלמידים לרחבת העפר הבתולית והקימו לעצמם מחנה מא' ועד ת' החל מעמדות חשמל, מים, שירותים ועד למתחם פעילות נפרד ומגודר לכל כתה, מתחם שכלל דגל, שער, לוגו ומשפט נבחר שאיפיין כל כתה. במרכז הפעילות החברתית, הגיבושית וההישרדותית, עמדה ארוחת הערב התחרותית עליה עמלו התלמידים בסיוע ההורים בשטח. כל כתה בחרה נושא מוביל ותחתיו הכינה את הארוחה על סימניה. כך למשל היו מי שבחרו להעלות על נס את נושא המלחמה בסרטן ומלבד שלל מטעמים לבשו כולם ורוד- הורים וילדים. הכתה י'9 בחרה להצדיע ללוחמי האש כשהם לובשים סווטשירטים אדומים ודואגים להעלות על השולחן מאכלים בצבע אדום ואלו רק כמה דוגמאות מיני רבות.
השל"ח חזר ובגדול לגולדווטר ובבית הספר מסכמים את הפעילויות בהצלחה גדולה. אם תשאלו את התלמידים הם יספרו לכם שהיה בעיקר קר, מאתגר אבל גם מגבש ומהנה.  


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש