אוטובוס מרמון לשכונות? תשכחו מזה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: רותם נועם ● 1/7/2022 09:05 ● ערב ערב 3075
אם חיפשתם בחודשים האחרונים את קוי אגד 31, 32, שהיו מובילים את הנוסעים מרמון לשכונות באילת או לחליפין אוספים את הנוסעים משכונות בעיר לשדה התעופה רמון, כדאי שלא תתאמצו ● אם בעידן שלפני הקורונה היו לפחות 9 נסיעות בקו לכל כיוון במהלך שעות היום, הרי שהיום יוצאים רק פעמיים ביום שני אוטובוסים לכיוון השכונות ● באגד טוענים: ''הצמצום נוצר בגלל המיעוט במשתמשים'' ● תושבי אילת טוענים: ''כשאין אוטובוסים מוצאים חלופות נוחות פחות'' ● מה שבטוח שבמשרד התחבורה חייבים להבין שככה לא מרגילים את הנוסעים להשתמש בתחבורה ציבורית
אוטובוס מרמון לשכונות? תשכחו מזה
מה קודם למה? מיעוט נוסעים או מיעוט אוטובוסים?

כמה פעמים קרה שהגעתם לשדה התעופה רמון וביקשתם לחסוך בעלות מונית או לפטור את המשפחה שלכם מאיסוף בשדה ולהגיע הביתה באמצעות קוי האוטובוס 31 או 30 שאמורים לפזר את הנוסעים בשכונות של אילת? קו 31 מגיע לאזורים הדרומיים של אילת ואילו קו 32 לשכונות הצפוניות. אלא שלא משנה כמה פעמים ניסיתם וחיפשתם את האוטובוס, בפועל יוק. באותה בעייה נתקלו גם תושבי אילת שביקשו לחסוך מעצמם טירטור ולהגיע באמצעות אוטובוס אגד מהשכונות לשדה התעופה רמון. "הרי היו אוטובוסים כאלו", הזכיר השבוע תושב אילת, שלא הבין לאן נעלמו האוטובוסים, ומדוע מחוייבים עכשיו תושבי אילת, בהעדר קווי התחבורה הציבורית, להגיע לשדה רמון במוניות או בתחבורה פרטית.

 

מה קודם למה, ההסעות או הביקוש?


מנהל סניף אגד באילת, קובי נחמני, אישר השבוע כי הקווים המדוברים צומצמו בצורה משמעותית. אם לפני הקורונה היו יוצאים בכל יום לא פחות מתשעה אוטובוסים בקווים המקבילים 31, 32 לשכונות בעיר וחוזרים מהשכונות באותה בתדירות, הרי שבהווה מאשר משרד התחבורה שממן את עלויות האוטובוסים רק שתי נסיעות ביום לכל כיוון. אם לפני הקורונה פעלו הקווים בין השעות 05:00-8:00 בבוקר ובהמשך מהשעה 15:00 ועד 19:00 בערב, הרי שכיום תמצאו את הקווים לשכונות רק בשעות 6:20, 6:45 ובשעות אחר הצהריים בשעות 15:15 ו- 18:10 ולא, הנסיעות אינן מסונכרנות מול הטיסות כי אם נקבעות על פי לוח הזמנים הקבוע שהנחה משרד התחבורה. אז מה הפלא שלתפוס בזמן הסעה כזו מאילת לרמון או מרמון לשכונות באילת, זה כמעט כמו לזכות במפעל הפיס? גורמים בשדה התעופה טענו השבוע כי מאחר ומספר הנוסעים בקווים המדוברים הלך והתמעט, לא היה עוד צורך בהוצאת אוטובוסים רבים בקווים אלו. לעומת זאת השבוע מסבירים תושבי אילת כי הדרישה לקווים הלכה והצטמצמה מאחר שכמות האוטובוסים פחתה בצורה משמעותית ומאחר ולא ניתן היום לסמוך על הקווים לשכונות. "זה הכל שאלה של מה קודם למה?" אומר היום תושב אילת שמודה כי היה משתמש בעבר בקווים לשדה התעופה וברוב המקרים גם בחזרה כדי לחסוך מבני משפחתו את הצורך לאסוף אותו בשדה. "זה היה מאוד נוח", הוא מסכם ומצר על כך שהיום בלתי אפשרי לתפוס את האוטובוס בשעות הגיוניות. "הרי ברור שמי שנוחת שעה לפני מועד הגעת האוטובוס לא יחכה לו בתחנה", הוא אומר ומציין כי הוא ותושבים רבים כמותו, נאלצים היום להגיע לשדה התעופה עם רכביהם הפרטיים. "למרות שלפחות החנייה היא חינמית, זה עדיין מסרבל את העניינים", הוא מסביר וטוען: "במשרד התחבורה מצהירים כי הם בעד תחבורה ציבורית ובעד לחנך את תושבי המדינה לוותר על תחבורה פרטית לטובת התחבורה הציבורית. ככה לא מחנכים את הציבור לוותר על הרכבים הפרטיים. ההיפך הוא הנכון. אם משרד התחבורה לא היה מצמצם את כמות האוטובוסים בקווים לשכונות והתושבים היו מבינים שיש תדירות טובה ויש על מי לסמוך, הם היו נוטשים את הרכבים הפרטיים לטובת האוטובוסים. בשטח קרה הפוך. משרד התחבורה ביקש לחסוך ותושבי אילת מעדיפים כיום, בלית ברירה, את התחבורה הפרטית".
מנהל סניף אגד באילת, קובי נחמני אישר השבוע את צימצום הקווים והבהיר כי מדובר בקווים שממומנים על ידי משרד התחבורה וצומצמו בעקבות הירידה בביקוש. נחמני הזכיר כי בניגוד לקווי לשכונות שצומצמו, עדיין פועל באופן סדיר ובתדירות של כל 20 דקות, קו 30 שמסיע את הנוסעים מרמון לתחנה המרכזית באילת ומסיע נוסעים מהתחנה המרכזית לרמון. לדבריו קו זה עפיל וגם מוכיח את עצמו כמוצדק. "מי שלא רוצה להטריח את המשפחה או מבקש לחסוך בהוצאות הדלק, יכול להשתמש בקו הזה, לרדת בתחנה המרכזית משם יהיה קל וקצר יותר לאסוף אותו. במקביל, תושב אילת יכול להשאיר את רכבו בסמוך לתחנה המרכזית, להשתמש בתחבורה הציבורית מהתחנה המרכזית לרמון וחזרה ולחזור הביתה עם הרכב. עוד ציין נחמני כי קו 30 הוא ההוכחה שכשיש קו נסיעות מסודר וכשיש לו"ז נגיש, זמין ונוח, יש ביקוש לתחבורה ציבורית לרמון ובחזרה. 

פנינו למשרד התחבורה וביקשנו להבין מדוע המשרד לא בחר להמשיך להפעיל את קוים 31,32 לשכונות בתדירות גבוהה ולהרגיל אגב כך את תושבי אילת לתחבורה הציבורית אלא שתחת זאת, בחרו במשרד לצמצם את הקווים עד כדי הפיכתם למיותרים?

עד לסגירת הגיליון לא התקבלה תגובת משרד התחבורה לטענות המועלות בכתבה.

 

התחנה הסופית בקו רמון- סיני תעבור לחזית הקולוניה


תלונות רבות נשמעו מצד המשתמשים בקווי אגד 30 ו- 50 שמגיעים משדה התעופה רמון עד למסוף טאבה בואכה סיני, לאור העובדה כי עד היום היתה התחנה האחרונה של הקווים ממוקמת בחזית מלון הנסיכה, מרחק 550 מטרים ממעבר הגבול. "זה לא נעים להיגרר קצת מעל חצי קילומטר עם המזוודות והתיקים", מחו שוב ושוב המשתמשים בקו, שהגיעו משדה התעופה רמון בדרכם לעבור לסיני. תלונות זהות נשמעו גם מצד החוזרים מסיני, שביקשו להשתמש בקווים בכיוון חזרה לשדה התעופה רמון ולא הבינו מדוע עד היום לא השכיל שום גורם לקרב את תחנת האיסוף אל מסוף הגבול. כך או כך השבוע בישר מנהל סניף אגד באילת, קובי נחמני, כי לאחר מאמצים ופניות לגורמים שונים, תוסט התחנה המשמשת לאיסוף מהגבול או להורדה סופית ליוצאים לסיני מקו החזית של מלון הנסיכה אל חזית מתחם הקולוניה, מרחק של כ – 450 מטרים דרומית. "כך שבפועל ישאר לנוסעים לצעוד ברגל לכל היותר 100 מטרים ולא כמו שהיה עד היום", אומר נחמני בשביעות רצון. החל מה 1/7 (מחר, יום שישי) ניתן יהיה להגיע קרוב עוד יותר משדה התעופה רמון לכיוון מסוף גבול טאבה. "עכשיו רק נותר לנו לקוות כי בתקופות העמוסות לא יחנו לנו היוצאים לסיני על התחנה ולא יאפשרו לנהגים לעצור במקום המתאים כדי לאסוף או להוריד נוסעים. בנקודה החדשה הזו, הקרובה למסוף הגבול, נהייה צריכים אכיפה של המשטרה שתיתן מענה ותסייע לנהגים שלנו בימים הקשים. לכולם ברור שככל שתחנת האיסוף וההורדה תהייה קרובה יותר למסוף הגבול, כך לחצי התנועה במקום יגדלו".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש