בהעדר חופים לאילתים - פחות מקומות ישיבה מתחת לציליות

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 6/5/2022 12:06 ● ערב ערב 3067
עיריית אילת אמנם דאגה לשימשיות וליריעות מוצלות ברוב החופים, אלא שבהעדר זכיינים על החופים, בתי המלון ובעלי העסקים משתלטים על החופים שלידם ועל הציליות ● כך יוצא שמי שמגיע אחרי השעה 10:00 בבוקר, מגלה שכל השימשיות וההצללות תפוסות על ידי מיטות ● מפעילים איתם דיברנו בחופים אמנם מבהירים כי כשאילתי או כל אורח אחר מבקש לשבת מתחת לשימשייה מתחתיה המיטות אינן תפוסות, הם מזיזים את המיטות, אבל מה קורה (וזה קורה) כשכל השימשיות תפוסות בעיקר בחגים ובסופי השבוע? ● ''עיריית אילת השקיעה בהצללות על חשבון הקופה הציבורית, מסכפים שלי ושלך ובתי המלון משלשלים בחיוך את הכסף לכיס'', זועמים יושבי החופים ומאשימים: ''באין פיקוח כל אחד עושה על החופים כרצונו“
בהעדר חופים לאילתים - פחות  מקומות ישיבה מתחת לציליות
כשאין פיקוח המלונות משתלטים על החופים
תגיות:

כשרונן, תושב אילת וותיק, הגיע במהלך חופשת פסח עם משפחתו לחוף הסמוך לחוף מלון הרויאל ביץ (חוף הזהב לשעבר/ מיקה), עליו הוא נוהג לשבת מזה שנים, הוא גילה כי לרוע מזלו פספס את המועד וכל השימשיות שהותקנו לאחרונה על ידי עיריית אילת נתפסו על ידי אורחי המלון ששכבו להנאתם על גבי מיטות שיזוף של המלון. באכזבתו הרבה הוא עבר לצד שסמוך למלון דן וגילה כי גם שם כל השימשיות נתפסו על ידי מיטות, הפעם של מלון דן. "כשפניתי לעובד החוף בכעס וביקשתי להבין מדוע ולמה הם משתלטים עם המיטות שלהם גם על קטע החוף הציבורי ואמרתי לו שאני כאן עם בני משפחתי ויש לנו את השמיכות ואת הכסאות שלנו, אבל אין לנו שימשיית צל, אמר לי מפעיל החוף שהוא ממש מתנצל, אבל אלו ההוראות, ובכל מקרה", הוא אמר לי, "אם הייתה שימשייה פנוייה הייתי מזיז בשמחה כמה מיטות כדי שתוכל לשבת אתה והמשפחה שלך, אבל מאחר ואין שימשיות פנויות, אין לי הרבה מה לעשות", אומר רונן ומציין, "הוא אמנם היה מאוד נעים וברור לי שזו לא אשמתו, ועדיין את כל החג הזה נאלצנו להעביר בבית, כי בשעה 10:00 בבוקר כבר כל השימשיות על חופי הרחצה נתפסו על ידי אורחי בתי המלון", הוא אומר ומוסיף, "זה מכעיס, בטח שזה מכעיס, עיריית אילת מתקינה על החופים שימשיות ציבורית על מכספי הקופה הציבורית, שזה אומר כסף שלי ושלך, ובתי המלון משתלטים גם על זה. לא מספיק שנתנו להם חופים משלהם? למה הם נוגסים גם בשטחים שאינם שלהם?". לטענתו בימים אלו של תפוסות גבוהות, חוזר המצב על עצמו גם בימי שבת. "בזמן שהיו חופים לאילתים, אורחי בתי המלון לא היו משתלטים על החופים האלו, כי בהם הם היו צריכים לשלם, בניגוד לחופים המוחזקים על ידי בתי המלון, בהם אורחי המלון מקבלים מיטות שיזוף חינם ורק מי שאינו אורח המלון נדרש לשלם- כסף שנכנס גם הוא לקופת המלון. אותי לא מעניין שעיריית אילת לא מוציאה מכרזים. אני לא נכנס לאינטריגות ולמשחקי הכוחות, אני יודע רק שהיום לאילתים אין יותר זכויות, גם לא על חופי הים, ובתי המלון חוגגים. למה אני צריך לשלם למלון עבור מיטה שממוקמת מתחת לצילייה שאני מימנתי בעקיפין דרך כספי הארנונה שלי ואילו אורח בית מלון לא צריך לשלם על מיטה ויושב ונהנה מהשימשייה שלי?", הוא מלין ומבהיר: "והכי עצוב בכל הסיפור הזה שעיריית אילת מודעת למצב או לא מודעת למצב, אבל אף אחד לא דואג להגיע לחופים ולבדוק כדי לאפשר גם לנו בתקופות השיא בעיר לצאת מהבתים וליהנות. לא לחינם מתלוננים תושבי אילת שבחגים ובסופי השבוע הם מבוצרים בבתים. לאן הגענו?".

במצב דומה נתקלו הבאים לחופים אחרים, בהם התקינה עיריית אילת ציליות. שם גילו תושבי אילת כי בעלי העסקים הסמוכים, ולא רק בתי המלון, 'אימצו' את הסככות ומיקמו מתחתן מיטות עבורם תידרשו בתשלום. ומי מרוויח? כמובן בעל העסק כי אם אפשר לעשות עוד כמה ג'ובות על חשבון עיריית אילת אז בעצם למה לא? גם במקרה הזה נאמר לנו כי כל מי שרוצה לשבת מתחת לצילייה מוזמן ואינו מחוייב להשכיר מיטה בתשלום, אבל מה לעשות וכל הציליות תפוסות על ידי המיטות בתשלום?
"את יודעת מה? אני לא מאשים לא את בתי המלון ולא את בעלי העסקים שנוגסים בחופים שלא שלהם. אם לעירייה לא איכפת, אז למה שהם לא ירוויחו?", אומר התושב הזועם.

מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגליון


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש