טיילת יש, אבל מה עם ברזיות?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 6/5/2022 12:04 ● ערב ערב 3067
עיריית אילת השכילה להקים טיילת יפייפיה לאורך נחל גרוף בקצה השחמון ● אלא שלמרות שלאורכה של הטיילת שמתחילה ברחוב יעקב אבינו, נקטעת בתחנת כיבוי אש שחמון ונמשכת לאורך רחוב אח"י אילת יש נקודות תצפית וגם גני שעשועים, בעיריה, כרגיל, לא חשבו על נושא המים ● "זה הזוי לגלות עד כמה בעיריית אילת לא לומדים מטעויות ולא מפנימים שעל טיילת כמו על טיילת, בעיקר בעיר כמו אילת, חייבות להיות עמדות מים לשתייה", מוחים ספורטאים שרצים והולכים על הטיילת
טיילת יש, אבל מה עם ברזיות?
אפילו בגן השעשועים לצד הטיילת אין ברזיית מים
תגיות:

הייתה זו מאמנת הכושר אוריין הרץ, שהצליחה בזמנו של מחזיק תיק הספורט חן בן אפריים, לקדם בדחיפתו, הקמתן של כמה נקודות שתייה לאורך רחובות בעיר שמוכרים כרחובות בהם צועדים התושבים וגם רצים. בין השאר מדובר בברזיית המים שהוקמה מול כיכר הדולפינים בכביש העוקף, ברזיית המים בסמוך לאולם הספורט של בגין וברזיית המים בקרבת בסיס חיל הים בואכה חוף אלמוג. לכולם היה כבר אז ברור שבעיר חמה כמו אילת, בה לא מעט תושבים צועדים ברגל וגם עושים ג'וגינג, רק טבעי שיהיו בדרך עמדות שתיית מים קרים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בעיר המוגדרת כ'עיר הספורט' של מדינת ישראל. עד כאן הכל טוב ויפה. אלא שמתברר שבעיריית אילת לא ממש מפיקים לקחים. כך קרה שלאורך הטיילת המרהיבה שהקימה העירייה בקצה שכונת השחמון, טיילת הנושקת לנחל גרוף ומאפשרת להולכים ורצים עליה ליהנות מנוף ההרים ומנופו של המפרץ, לא טרחה העירייה למקמם ולו ברזיית מים אחת. למה? ככה.
לאורך הטיילת שמתחילה בחלקה העליון בשכונת יעקב אבינו ונמשכת לכיוון מטה עד לרחוב אח"י אילת תמצאו ספסלים לישיבה, מצפורים להתבוננות על הרי אילת ואפילו פארקי כושר וגני שעשועים, אלא שגם הפעם, למרות שעל הטיילת, ממש כפי ייעודה צועדים ורצים לא מעט תושבים, לא דאגה העירייה למקם קולרים לשתיית מים קרים. "זה פשוט הזוי שבעיריית אילת לא לומדים את הלקחים, ולא מפנימים את צרכי התושבים", אומרת השבוע רינה, תושבת וותיקה שנוהגת לצעוד על הטיילת. "אם לרגע מישהו ממתכנני הטיילת המהממת הזו היה חושב בהיגיון, הרי שלמקם עמדות שתיית מים לאורך הטיילת זה מאסט. בואי נחשוב לרגע למה הקימו את הטיילת? כדי שאנשים יישבו על הספסלים וייהנו מהנוף המהמם, כדי שאנשים ירוצו וילכו לאורכה, כדי שילדים ישחקו בגני השעשועים שממוקמים לאורכה, ורק על דבר אחד לא חשבו שוב- על המים".

"זה פשוט הזוי שבעיריית אילת לא לומדים את הלקחים, ולא מפנימים את צרכי התושבים"
ברזייה מוסתרת שלא פועלת

 

רוני לוי, תושב העיר שרץ על הטיילת מספר: "באחד הימים רצתי על הטיילת והרגשתי שאני מיובש. היה חורף, לא טרחתי לצאת עם בקבוק מים והייתי משוכנע שעל הטיילת אמצא עמדת שתייה. לא האמנתי לגלות שאין מים. הרי איפה ההיגיון בזה? בתל אביב, בחולון, בראשון לציון, אני רץ לאורך מסלולים בשכונות ועל טיילות ואין בכלל דבר כזה שאין קולרים של מים. לא רק לשתייה אלא גם למילוי בקבוקים. אני לא מצליח להבין איך דווקא בעיר חמה כמו אילת פעם אחרי פעם לא דואגת העירייה לעמדות שתייה. הרי פשוט יותר לדאוג לנקודות מים כבר בזמן תכנון הטיילת ולא אחרי, אבל בעירייה אף פעם לא חושבים על הצרכים מראש ועושים רק אחרי תלונות התושבים".

אגב, חשוב לציין, בבדיקה של 'ערב ערב' מצאנו בגן השעשועים הממוקם לצד המקום בו מתחילה הטיילת, עמדת שתייה כמעט מוחבאת, אבל אתם בטח יכולים כבר לנחש שלא היו בה מים בכלל.

את תגובת עיריית אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.


 

ציון לשבח 


אולי בגלל שהיא מרוחקת מעין ואולי בגלל שבעיריית אילת לא באמת יש תנועה על הטיילת בקצה השחמון, השבוע גילינו שבעירייה דווקא הפנימו את נושא הברזיות ודאגו למקם לאורך הטיילת היפה שהוקמה לצידי הכביש העוקף לא פחות מחמש ברזיות מים במקטעים לא רחוקים מדי זו מזו. על כך מגיע ציון לשבח לעירייה. עכשיו נשאלת השאלה האם מישהו ירים את הכפפה וידאג למים גם בטיילת המרוחקת ?

 

יש מים על הטיילת החדשה בעוקף. שאפו.

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש