מארגן הפסטיבל המוטורי שלא יתקיים השנה באילת: ''עיריית אילת לא באמת מעודדת אירועים“

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/5/2022 11:59 ● ערב ערב 3067
זה היה אחד מאירועי השנה באילת- הפסטיבל המוטורי, שהכניס לדברי גורמי תיירות בעיר קרוב ל-20 מיליון שקלים, הן לבתי המלון בעיר והן לעסקים, ומשך לאילת למעלה מ-8000 איש ● אלא ששנה לאחר קיומו, הפסטיבל המוטורי לא יחזור לאילת ● לצד שורה של טענות לגבי כשלים מצד עיריית אילת, מבהיר השבוע בוריס סטרוסלסקי, ממפיקי ויזמי האירוע, כי למרות שהעירייה הבטיחה שהאירוע יחזור ויתקיים גם השנה, בעירייה מתחמקים ● ''זה אירוע של מיליונים, ובטח שלא אני צריך לרוץ אחרי העירייה ולהתחנן למישהו שיאפשר לי לקיים את האירוע'', הוא אומר, ''זו עיר התיירות בישראל שלצערי מנצלת את החשיבות הזו שלה בקטע רע מאוד'' ● בעלי עסקים מאוכזבים בעיר מבהירים: ''זה הפסד גדול לעיר. מישהו צריך לתת לתושבים הסברים למה זה קרה?'' ● בעיריית עפולה אגב, מחבקים את הפסטיבל
מארגן הפסטיבל המוטורי שלא  יתקיים השנה באילת: ''עיריית אילת   לא באמת מעודדת אירועים“
נתנו בגז. הפסטיבל המוטורי לא חוזר לאילת ● צילום: רונן טופלברג עבור RACE WARS
תגיות:

מי שחשב שהפסטיבל המוטורי שכבש בשנה שעברה את אילת, משך לעיר למעלה מ- 8000 איש והביא לעיר אוכלוסייה בעלת אמצעים שמילאה את העסקים והשאירה בעיר למעלה מ – 20 מיליון ש"ח יחזור לעיר, כדאי לו לחשוב פעם נוספת כי למרות שמארגני האירוע ניסו שוב ושוב לקדם את חזרתו לעיר, בעיריית אילת שיחקו 'הארד טו גט' (קשים להשגה) וגרמו להם לוותר ולעשות חישוב מסלול מחדש הפעם מול עיריית עפולה שקיבלה בזרועות פתוחות את האירוע היוקרתי. "קשה להאמין שעיריי תאילת העדיפה לייעד את השטח עליו אמור היה להתקיים האירוע גם השנה לטובת איחסון רכבים של היוצאים מסיני", אמר השבוע בכעס אחד מבעלי העסקים בעיר שהודה "אני מאמין שכל בעלי העסקים בעיר חיכו לשובו של האירוע. זה היה האירוע הראשון שהביא לעיר כמות כזו גדולה של אוכלוסייה בעלת אמצעים שלא ביקשה הנחות אלא שלחה יד עמוק לכיס והשאירה מיליונים באילת. כשיורד גשם כולם נרטבים ובמקרה הזה כל העיר נרטבה", הוא אומר ומאשים: "זה ביזיון של העירייה שצריך להגיע לבדיקתו של המבקר. איך העירייה מוותרת על מיליונים לטובת מי שלא משאיר שקל בעיר", הוא אומר בכעס.

 

“איך העירייה מוותרת על מליונים לטובת מי שלא משאיר שקל בעיר“. בוריס ימני  ● צילום:  רונן טופלברג עבור RACE WARS
צילום:  רונן טופלברג עבור RACE WARS

 

מארגן הפסטיבל המוטורי: "התנהלות חובבנית של העירייה“


מי שלא מסתיר את כעסו על התנהלותה של העירייה הוא בוריס סטרוסלסקי, איש שהספורט המוטורי זורם בעורקיו. יחד עם שלושה 'משוגעים' נוספים לדבר, הם יזמו וגם הפיקו בשנה שעברה את הפסטיבל המוטורי, לא לפני עיכוב בלתי מתוכנן של חודשים בגלל הגעתה של הקורונה. "מה שעשינו בעיר היה חסר תקדים", אומר השבוע בוריס. "הבאנו לעיר כח קנייה מטורף. תחנות הדלק חגגו ובעלי העסקים חייכו כל הדרך לבנקים.
אלא שלמרות כל התיאומים מול העירייה ותכנונים של חודשים מראש, טוען בוריס כי ככל שזמן האירוע הלך והתקדם כך התברר שמבחינת העירייה דווקא לא כל הקצוות היו סגורים. "שלוש פעמים נאלצנו לשנות את מיקום האירוע, כל פעם זרקנו את התוכניות ונאלצנו להכין מחדש. בסוף הכל יצא לדרך, קיבלנו את כל האישורים וההסכמות ואז חודש לפני קיום הפסטיבל, הגענו לסיור ספקים אחרון וגילינו שגרדו לנו 2000 מטר רץ מהאספלט. נכנסנו למסכת פחות נחמדה של האשמות מול העירייה, עורכי דין ומה לא, עד שלבסוף הגענו לסוג של פשרה מול העירייה שהיא כביכול לוקחת על עצמה את תשלום הקנסות שתקבל על כך שאיזה פרויקט שהיה אמור לצאת לדרך על השטח יידחה בגלל האירוע שלנו. הציגו לנו את זה בסכומי עתק ואנחנו נאלצנו לספוג את ביצוע האספלט. לאורך כל ההתנהלות הייתה תחושה שהעירייה מחזיקה אותנו כי אנחנו כבר הינו תפוסים מול בתי המלון ומול מכירות הכרטיסים ולא השאירו לנו הרבה ברירות. גם התמיכות שהיינו אמורים לקבל, 150 אלף ש"ח מהעירייה לא ממש הגיעו אלא בדרך של סבסוד כרטיסי כניסה לתושבי אילת ואנחנו ספגנו וספגנו, פתאום דרישות של ביטחון, שינויים של השטח ושום דבר מכל אלו לא נאמר לנו מראש ובכל פעם שרצינו לחתום על הסכמים כדי שיהיה מסודר היו מורחים אותנו והכל התנהל מצידם כמה שיותר בעל פה בשיטת הסמוך וכמה שפחות בכתב. "תרים טלפון בערב, נסתדר", מתאר בוריס את התנהלות העניינים מצד גורמים בעירייה כפי שהיו מאחורי הקלעים. "אני חייב לציין שבמקומות אחרים זה ממש לא עובד ככה. יש משהו בריחוק של אילת, חוסר הפיקוח וחוסר היזמות שמאפשר לעיריית אילת להתנהל ככה, כאילו הם אומרים לך- אין לך שום ברירה, זה מה שיש. וככה עוד טעות ועוד דבר לא מתכונן ולנו אין ברירה ואנחנו שולחים שוב ושוב את היד לכיס כשעל פי המתוכנן היינו אמורים לקבל את הכל מוכן. תביני, הפסדנו כלכלית ובעיקר נפגענו תדמיתית מאוד חזק כי בגלל כל השינויים שנכפו עלינו והאילוצים הלא מתכוננים נאלצנו לצמצם ולהוריד איכויות, זה הגיע למצב שביום השני של האירוע בחרנו להחזיר כ- 2000 כרטיסים ללקוחות מאוכזבים רק כדי לשמור על השם שלנו. את מבינה, החזרנו כסף לרבע מהצופים. למעלה מחצי מיליון ש"ח עלו לנו כל התקלות האלו שהעירייה גרמה לנו. התחושה הייתה לא רק שיד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה אלא שיד ימין בכלל לא אחראית על יד שמאל. כל אחד עשה מה שהוא רוצה. זו הייתה הרגשה כאילו בעירייה אמרו ואללה הגיע לעיר תחום עשיר, באו אנשים עם כסף, בואו נראה איך אנחנו מוציאים מהם את המקסימום. היו הרבה חיוכים ורצון טוב אבל התנהלות מתחת לכל ביקורת. לצערינו גם דימה קונייצוב, מנהל הרשות לנהיגה ספורטיבית במשרד הספורט הצהיר לאחר האירוע שלאור התנהלות העירייה הם לא יתמכו יותר בקיום אירועים מוטורים באילת".

"נאלצנו להחזיר 2000 כרטיסים בגלל התנהלות העירייה“  ● צילום:  רונן טופלברג עבור RACE WARS
צילום:  רונן טופלברג עבור RACE WARS

 

אז למה בכל זאת חשבתם לחזור?
"כי אנחנו מאמינים שדברים יכולים להשתנות. הופעלו עלינו לחצים מצד הרבה אנשים לחזור. מלונאים ובעלי עסקים שיצאו מורווחים מהאירוע. הבנו את הפוטנציאל של אילת, זו יכולה להיות מונקו. היה לנו חזון לקדם הקמת מסלול קבוע בעיר. יש לנו קשרים עם גורמים בירדן ואבו דאבי, אבל ויתרנו על זה. בטח לא באילת אם ככה הם מתנהלים. אילת הפסידה לצערינו הרב. אנחנו מגיעים ממקום שיש בו כסף ולא מבקשים יותר מדי אבל בן אדם חייב עידוד כלשהו או הרגשת מחוייבות מהצד השני ואת זה אין כאן. היינו בטוחים שירצו אותנו, שיחזרו אחרינו, משכנו לאירוע המון בכירים במשק כי זה תחום של לייף סטייל שמושך אוכלוסיה כזו. אבל מתברר שעיריית אילת חובבנית ולא יודעת לזהות ולמשוך אליה אירועים כאלו".

אתה מצליח להבין את זה?
"ממש לא. בואי תראי איך עיריית עפולה מקבלת אותנו בזרועות פתוחות.אילת היא עיר התיירות היחידה במדינה, ובעירייה מנצלים את העובדה הזו מאוד מאוד רע".

מה בכל זאת צריך שיקרה כדי שתחזרו איי פעם?
"נכונות ורצון לארח אותנו, אמיתי ולא רק בדיבורים, שנמצא ביחד שטח, שנכשיר אותו ביחד. חוץ מזה אנחנו יודעים להביא הכל, את הספורטאים, הקהל ואת הכסף. הרבה כסף".

את תגובת עיריית אילת על הטענות המועלות בכתבה לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת