אחרי הירידה לליגה א' מנהל עמותת הספורט של חבל אילות מבטיח: "נשים את הדגש על הקמת תשתית מחדש"

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 6/5/2022 12:24 ● ערב ערב 3067
אחרי 7 שנים בארצית, חתמה לאחרונה קבוצת הכדורסל של הפועל חבל אילות על העונה הגרועה שלה איי פעם בסיומה ירדה לליגה א' עם אפס ניצחונות ● בימים אלו ממש שוקדים בחבל על הקמה מחודשת של תשתית הכדורסל כולה ● מאמן חדש ומבטיח כבר הוחתם לקבוצה הבוגרת, כשהכוונה המוצהרת היא לא רק לחזור לליגה הארצית אלא לבנות מחדש את כל תשתית מחלקת הנוער ● אגב, גם איחוד עם הקבוצה של הפועל אילת בוגרים מליגה א' לא נשללת ● רונן אמיתי, מנהל מחלקת הספורט בחבל אילות מבהיר: "אילת בסיומה של עונה לא פשוטה, נמתין לסיום העונה ונראה"
אחרי הירידה לליגה א' מנהל עמותת  הספורט של חבל אילות מבטיח: ''נשים  את הדגש על הקמת תשתית מחדש''
קבוצת הנוער עלתה ליגה אבל לא נשאר מי שישחק בה. הפועל חבל אילות ● צילום: ימית אלינגר
תגיות:

זו הייתה אחת העונות הכי גרועות שידעו בחבל אילות בכל האמור בכדורסל. אחרי 7 שנים ומסורת כדורסל יפה בליגה הארצית, ירדה לאחרונה קבוצת הבוגרים של החבל לליגה א', בלי מאמן, עם 7 שחקנים ששרדו, עם אפס ניצחונות ועם מקום עמוק איי שם בסוף הטבלה. "עד כדי כך הדברים התפרקו לנו", אומר מנהל מחלקת הספורט בחבל אילות רונן אמיתי. "היו לכולם רצונות טובים, אבל הדברים בעונה הזו פחות התחברו. הייתה תחלופה של מאמנים, וכנראה בנייה פחות טובה של הקבוצה מבחינת השחקנים". אבל בחבל אילות כבר מרימים את הראש ומסתכלים קדימה לעונה הבאה, ולראייה כבר הוחתם לעונה הבאה מאמן שמאמן עדיין בליגה ארצית צפון, מהשמות שיכולים לעשות את זה ולהחזיר את הקבוצה כבר אחרי שנה אחת בחזרה למקומה הטבעי בליגת העל. מאחר והמאמן המדובר שכבר חתם בהפועל אילות עדיין לא סיים את עונתו, מנועים בחבל לפרסם את שמו, אבל תהיו בטוחים שהם כבר בעיצומה של בניית העונה הבאה. אלא שלצד המטרה לחזור לליגה הארצית, מטרה לא פחות חשובה מבחינת אמיתי היא לשקם את כל מערך קבוצות הנוער. "דווקא בשנה הזו שהלך לנו קשה אצל הבוגרים, קבוצת הנוער עלתה ליגה. ההזוי הוא שנשארנו בנוער עם שני שחקנים בלבד בקבוצה, שיכולים לשחק בנוער, מה שאומר שככל הנראה, למרות העלייה, בכלל לא תיפתח קבוצה. המטרה שלנו היא להחזיר את השחקנים המקומיים לקידמת הבמה", הוא מבהיר. "להשקיע בבניית מחלקת הנוער ופיתוח שחקנים. יש לנו שחקנים מקומיים שמשחקים בחוץ, אחת המטרות היא להחזיר אותם הביתה, גם השחקנים האילתים שמשחקים אצלנו הם סוג של שחקני בית".

מה לגבי האפשרות לשתף פעולה עם הקבוצה האילתית שמשחקת גם היא בליגה א'?
"בתחילת שנות ה- 2000 הייתה לנו קבוצה מאוחדת אילת- חבל אילות שהתפרקה. מאז שאילת חזרה לליגת העל לא דיברנו על האפשרות הזו. אני כן חושב שכדאי וצריך לאחד כוחות. אילת כרגע בסיומה של עונה לא פשוטה מבחינתה, עדיין לא פנינו בעניין הזה. יש אצלם הרבה מתחים סביב המצב הקיים והם צריכים קודם לקבל החלטות מבית על העונה הבאה ורק אז מן הסתם יהיה שווה לנסות לדבר על ליגה א'. אנחנו מצידנו לגמרי לא שוללים את האפשרות".

התחלתם כבר בהחתמות שחקנים לעונה הבאה?
"ברגע שהמאמן החדש שלנו יסיים את העונה שלו, הוא יבנה את הקבוצה לפי איך שהוא רואה אותה".

מה נאחל לכם?
"שנצליח לעמוד ביעדים ובעיקר שנצליח להחזיר את מחלקת הנוער שלנו למה שהייתה, וגם על הכדורסל הנשי בחבל עדיין לא ויתרנו".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש