תושב אילת בין ששת הדגלנים הראשיים בטקס יום העצמאות הממלכתי

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: דובר צה"ל ● 6/5/2022 12:15 ● ערב ערב 3067
לפני ארבע שנים, כשאביאל טורג'מן שימש כמאבטח על מדים בטקס יום העצמאות הממלכתי בהר הרצל, הוא כל כך התרשם מהדגלנים בשטח, שהבטיח לבני משפחתו שיום אחד גם הוא יהיה שם ● השנה הוא סוגר מעגל ● הצעיר בן ה – 23, הנשוי ואב לילדה, המשמש כנג"ד בקבע בחטמ"ר יואב, יהיה אחד מששת נושאי הדגל הראשיים באירוע יום העצמאות הגדול ● שלושה ימים לפני האירוע המרגש, כשהוא כבר מחסיר נשימה רק מהמחשבה, מספר אביאל על המיונים, על חודשיים וחצי של הכנות מראש וצעידות בלתי פוסקות ומבהיר "זה חייב להיות טקס עם אפס טעויות“
תושב אילת בין ששת הדגלנים  הראשיים בטקס יום  העצמאות הממלכתי
לא ויתר על עשייה משמעותית בצה“ל
תגיות:

לא בכל יום נופלת בידך הזדמנות להגשים חלום. לאביאל טורג'מן, נגד בקבע בחטמ"ר יואב זה יקרה ביום רביעי הקרוב, כשיצעד בגאווה רבה, כאחד מששת הדגלנים הראשיים בטקס יום העצמאות הממלכתי בהר הרצל. "ושלא תחשבי שזה פשוט", הוא מספר השבוע בחיוך, "מה שהצופים בבית לא יודעים, שמדובר בדגל ששוקל 25 ק"ג. יחד עם הרוחות, זה לגמרי לא פשוט לצעוד איתו זמן ממושך", אבל עבורו הכל מתגמד. לפני ארבע שנים, כששימש בחוליית האבטחה של הטקס בהר הרצל, התלהב אביאל מנושאי הדגלים והבטיח לבני משפחתו שיום יבוא וגם הוא יהיה שם. השנה נפלה בזכותו האפשרות כשנבחר להשתתף במיונים לחוליית 170 הדגלנים באירוע המרכזי של יום העצמאות. "זה אודישנים לכל דבר", הוא מספר. "350 חיילים הגיעו למיונים הראשונים. כמובן שכל מי שהגיע הוא מי שרוצה לקחת בזה חלק. מגיעים לזה חיילים מכל שכבות האוכלוסייה ללא הבדלי מין, משקל, גובה או דרגות. היו במיונים  חיילים בסדיר, קצינים, נגדים, חיילים בקבע, חיילות ובעצם כל מי שרצה לנסות את כוחו ולהיבחר. האמת, עם כל הרצון שלי להגיע לזה, לא באמת הבנתי במה  דברים אמורים. זה לא טקס, זו משימה לאומית שמשקיעים בה כל מה שצריך על מנת שהאירוע הזה יהיה הכי מוצלח שאפשר, אחרי הכל ביום הזה כל עם ישראל יושב מול הטלוויזיה וצופה בטקס. הצופים בבית לא יכולים אפילו לתאר לעצמם בכמה אימונים מדובר. אצלינו, חוליית הדגלנים, כבר מתאמנים חודשיים וחצי לקראת הטקס. מה שאומר שבמשך חודשיים וחצי זה היה הצבא שלי. להגיע לאימונים של צעידות יום יומיות, נשיאת הדגל ועוד ועוד תירגול. כמי שגר באילת זה הצריך ממני לצאת למרכז כבר במוצאי שבת, לישון אצל ההורים באשדוד ולמחרת השכם בבוקר לצאת לכיוון ירושליים. אבל כולם, בעיקר אישתי וביתי בת השלוש הבינו את זה ופירגנו".

עד כמה אתה מתרגש?
"מ1 עד 10 אני מתרגש ברמה של 20. ממש ככה ואנחנו שלושה ימים לפני הטקס, אני לא רוצה לחשוב מה יהיה בטקס עצמו", הוא צוחק.

 

"זה לא טקס, זו משימה לאומית". אביאל

 

למרות הכל שאף למצויינות


אביאל גדל באשדוד, הבן הבכור לארבעה אחים, בן להורים שלפחות בתחילת הדרך היו נורמטיביים לחלוטין. "אבא היה לוחם בצנחנים ואפילו ניהל מפעל, אלא שהנפילה שלו לסמים הייתה מהירה ומפתיעה. זה עניין של שניות", אומר אביאל שמדגיש: "אין דבר כזה סמים קלים. מרגע שהתחלת אתה מגיע למצב בו הצורך להשיג כסף לסמים גובר על הכל". במרוצת השנים אביו ישב במשך 14 שנים בבתי כלא, כשאת אביאל ואחיו מגדלת אימו לבדה. "אמא שלי לא נתנה למצב הזה לפגוע בנו. היא דאגה שלא ייחסר לנו כלום למרות שאבא לא היה. אמא לימדה אותנו להסתדר בשיניים. אנחנו קדמנו אצלה להכל. ייאמר לזכותו של אבא שהוא התנקה לגמרי. ההורים שלי הם ההוכחה שאין דבר כזה שהאהבה מתה. אמא שלי חיכתה לאבא שלי 14 שנה עד שייצא מבית הסוהר והחזירה אותו לדרך הישר. זאת אמא לביאה. בזכותה יצאנו כל האחים ילדים טובים. לבית הספר מקיף ז' באשדוד בו למדתי, יש חלק לא קטן בזה. הם שמים דגש על שתי נקודות שמבחינתם הן החשובות ביותר בחיים- ציונות ומצויינות ואני התחברתי לשתי הנקודות האלו כערכים מובילים בחיי". למרות הקשיים בבית בלי אבא, אביאל סיים את לימודיו במגמת פיתוח ותכנון מרחבי בהצטיינות. גם בצבא היה לו ברור שהוא יעשה תפקיד משמעותי והתגייס כלוחם בהנדסה קרבית. לצערו הוא נפל מהמסלול אבל לא הרים ידיים. אביאל שובץ לתפקיד משגיח כשרות, כשהרצון לפקד ולהשפיע על חיילים אחרים תמיד בער בו. מהר מאוד הוא יצא לפיקוד משגיחי כשרות כשבהמשך שימש כמפקד במדור הרבנות. כשאביאל הרגיש כי הוא רוצה לגעת בתחומים נוספים, הוא בחר לצאת לקורס נגדי יחידות. בהווה הוא משמש כנגד היחידה בחטמ"ר יואב, חטיבה השומרת על גבולות סיני וירדן. את אישתו הוא הכיר עוד לפני הצבא. השניים התגייסו במקביל אלא שבמהלך שירותה הצבאי נכנסה אישתו כיום להיריון, השתחררה מצה"ל והשניים נישאו. היום כשהם רק בני 23 הם חובקים באהבה רבה את ביתם בת השלוש. לפני ארבע שנים עברו בני הזוג לאילת כאן גדלה אישתו של אביאל. "ואפשר לומר שהתאהבתי בעיר", מודה אביאל. "עם כל הקושי להגיע למרכז, יש כאן את השקט ואת ההווי המדהימים ששווים הכל".
אחרי שנתיים וחצי בקבע אביאל רואה את עצמו ממשיך על מדים ומבהיר כי כל מה שחשוב לו זו הנגיעה בחיילים והדאגה להם. "כנגד אתה עמוד התווך שמדריך חיילים. בקורסי ההכשרה של נגדי המשמעת אתה לומד בעיקר לדאוג לפרט. במסדר אתה מסתכל על הנעליים של החיילים ומזהה מי הולך עם נעל קרועה, איזה חייל לא ישן על מצעים , אתה מזהה חייל שקשה לו בבית ותעזור לו מבלי שיצטרך לבקש. אתה עוזר לחייל הזה לסיים את השירות בהרגשה שלצה"ל ולך איכפת ממנו. אני לגמרי רואה במסגרת הצבאית מסגרת מקדמת ותומכת".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש